Samantha Shannonová v Praze

V září přijíždí do Prahy Samantha Shannonová, autorka bestsellerových dystopií Kostičas a Vidořád. Se svými čtenáři se setká na English Book Clubu, při autogramiádě v Paláci knih Luxor a na dvou besedách festivalu Coniáš – Parcon v Městské knihovně v Praze.

shannon_samantha

 

Samantha Shannonová se narodila v roce 1991 v západním Londýně. Psát začala v patnácti letech. V letech 2010 až 2013 studovala anglický jazyk a literaturu na Oxfordské univerzitě na St. Anne’s College. V roce 2013 vydala román Kostičas (The Bone Season, česky Host 2014), první díl z plánované sedmidílné série.

Kniha figurovala na seznamu bestsellerů v žebříčcích novin The New York Times, The Sunday Times a The Asian Age; Daily Mail, Stylist a The Huffington Post ji zvolily Knihou roku a knihkupectví Amazon ji zařadilo mezi nejúspěšnější tituly roku.

Kostičas byl přeložen do osmadvaceti jazyků a společnosti The Imaginarium Studios a 20th Century Fox zakoupily práva na jeho zfilmování. Druhým dílem je Vidořád (The Mime Order, česky Host 2015), díl třetí, The Song Rising, vychází v anglickém originálu v březnu 2017.

 

Program návštěvy:

Čtvrtek 22. září v 18.00
Shannon_VidoradEnglish Book club se Samanthou Shannonovou
Městská knihovna v Praze, pobočka Korunní 68/2160, Praha 10

Knižní klub pro všechny, kteří si chtějí procvičit konverzaci v angličtině a poznat zajímavé knihy. Přečtěte si libovolnou fantasy knihu napsanou britským autorem či autorkou a přijďte si s námi o ní popovídat.
POZOR! Celý Book club je veden v angličtině.
Akce probíhá od 18:00 do 19:30, vstupné zdarma, určené pro: dospělé, studenty.
Více na www.mlp.cz

 

Pátek 23. září v 17.00
Autogramiáda
Palác knih Luxor, Václavské náměstí 41
http://neoluxor.cz/akce/autogramiada-britske-spisovatelky-samanthy-shannonove–768/

 

kostičasSobota 24. září
Coniáš – Parcon 2016
Městská knihovna v Praze, Ústřední knihovna, Mariánské náměstí 1/98

Parcon – Velký sál:
16.00 – 18.00 Seznamte se: Samantha Shannonová. Beseda s populární britskou autorkou

Setkání u kulatého stolu v Dílně
Nebojte se zeptat na cokoliv svých oblíbených autorů. U kulatého stolu se nemusíte ostýchat tak jako v přednáškovém sále, bouráme bariéry a dáváme odvážné spisovatele všanc čtenářům. Žádné téma není předem určeno – na co se zeptáte, to se dozvíte. Kapacita prostoru omezena, dostane se jenom na nejrychlejší.
18.00 – 19.00 Beseda se Samanthou Shannonovou

Kompletní program Coniáš – Parcon 2016

Zdroj: http://kavarna.hostbrno.cz/
Fotografie: http://samantha-shannon.blogspot.cz/