The Girl With All The Gifts (Všemi dary obdarovaná)

23. září vstoupí do kin (bohužel ne do těch českých) filmová adaptace románu Mikea Careyho The Girl With All The Gifts o zvláštní inteligentní dívce odolávající „zombie“ nákaze. V češtině vyjde kniha na konci září v nakladatelství Host pod názvem Všemi dary obdarovaná.

 

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti v Británii, kdy bylo lidstvo téměř vyhubeno vinou zmutované nákazy, která ničí svobodnou vůli a mění oběti v masožravé „hladovce“. Pouze malá skupina dětí se zdá k účinkům imunní.

girl-with-all-giftsTato skupina výjimečných dětí je vzdělávána na vojenské základně uprostřed zpustošené krajiny a podrobována krutým experimentům bioložky doktorky Caldwellové. Přestože byly děti infikovány „zombie“ patogenem, který téměř vyhladil lidstvo, zůstala jim normální zdravá mysl a emoce. A i když stále touží po lidském mase, čímž se tato nemoc vyznačuje, tito „hladovci“ druhé generace jsou schopni přemýšlet a cítit, což z nich činí živý zdroj pro hledání léku.

Děti chodí každý den do školy, hlídá je osražitý seržant Parks. Ovšem jedna dívka – Melanie – ční nad ostatními. Je zvláštní. Vyniká ve třídě, je zvídavá, nápaditá a má ráda svou učitelku, slečnu Justineauovou.

Když je základna napadena, podaří se Melanii, slečně Justineauové, seržantu Parksovi a doktorce Caldwellové uniknout. Při putování zničenou Británií musí Melanie zjistit, co je zač, a rozhodnout se o vlastní budoucnosti i budoucnosti lidské rasy.

Info o filmu:
Světová premiéra: 23. září 2016
Žánr: horor
Studio: Warner Bros
Režie: Colm McCarthy
Scénář: Mike Carey
Hrají: Gemma Arterton, Glenn Close, Paddy Considine, Sennia Nanua ad.

Zdroj: warnerbros.co.uk, IMDb.com