Nové knihy za červen 2016 v angličtině

V červnu doputovalo na regály knihkupectví na padesát nových knih z žánru paranormální fantastiky, z nichž jsme pro vás s Axií vybraly deset nejzajímavějších tipů. Nechybí přehled nových přírůstků do sérií vydávaných v českém jazyce.

 

Kristen Callihan: Forevermore

Sedmé pokračování série steampunkových paranormálních romancí.
Slečna Layla Starlingová, mladá, krásná a bohatá dědička, se stala hlavním tématem londýnských klevet. Doteď se jí dařilo vyhnout se manželství. Přestože je bohužel Američanka, dostala již mnoho nabídek ke sňatku. Každou odmítla. St. John Evernight si nechce přiznat, jakou úlevu mu přináší, kdykoli Layla odmítne dalšího nápadníka. Což je od něj docela nespravedlivé. Layla si zaslouží štěstí, které jí on nabídnout nemůže. Nikdy nebude normální, pro její svět bude vždy zrůdou. Proto si St. John drží odstup – dokud nepřistoupí na nabídku Společnosti pro potlačení nadpřirozena. Jeho úkolem je chránit Laylu, jíž hrozí smrtelné nebezpečí. St. John brzy zjistí, jak mocný doopravdy je.

Vyšlo: 28. 6.; GR

 

Gail Carriger: Poison or Protect

První díl ze série steampunkových novel Delighfully Deadly.
Lady Pershea Villentia zrovna pohřbila čtvrtého manžela, což jí v očích společnosti právě neprospělo. Zároveň si tím ale upevnila pečlivě budovanou pověst skandální a nebezpečné ženy, kterou není radno provokovat. Málokdo ovšem tuší, že Pershea je zároveň absolventkou přední špiónské školy a všichni nešťastní manželé byli předem vybráni pro smrt jejím zaměstnavatelem, kterému dluží už pouze poslední laskavost. Mělo se jednat o snadný úkol spojený s nudným pobytem na venkově. Pershea však nepočítala s přítomností kapitána Gavina Ruthvena – lehce obhroublého a naprosto neodolatelného Skota ve službách konkurence. Pershea se tak najednou ocitne v roli, s jakou nemá žádné zkušenosti, vždyť až do této chvíle nepředpokládala, že vůbec disponuje srdcem, které by jí mohl někdo zlomit.

Vyšlo: 21. 6.; GR

 

Lauren Dane: Moonstruck

První díl nové paranormální romantické série z městečka obývaného vlkodlaky, čarodějnicemi a dalšími nadpřirozenými bytostmi, jež chrání magie vetkaná do půdy pod městem.
Katie Gradyová opustila Diablo Lake, aby se vzpamatovala z ponižujícího rozchodu. Její rodina však potřebuje její pomoc, takže se vrací. Pronajme si byt hned naproti muži, po němž touží celé roky. Jace Dooley je zatraceně sexy chlap, s nímž ji brzy začne pojit přátelství okořeněné pořádnou porcí chemie.
Katie v Jaceovi probouzí jeho vlčí smysly. Nic totiž nepřitahuje alfu smečky víc, než sebevědomá žena, jež si nenechá poroučet. Pokud k ní ale bude Jace přistupovat opatrně, brzy ji jistě přesvědčí, aby se mu poddala. Katie je pro Jaceovu vlčí náturu výzvou, nade vše ji touží ochránit. Zvláště když se v Katie probudí její magie – a náhle není Jace jediný, kdo má zájem o ni či její syrovou moc, již se teprve učí ovládat.

Vyšlo: 20. 6.; GR

 

Catherine Egan: Julia Vanishes

První díl YA série Witch’s Child.
Julia má zvláštní schopnost být…neviděná. Ve městě, kde je zakázáno provozovat jakoukoliv magii, to může být smrtelně nebezpečná i nesmírně výhodná vlastnost. A Julie se rychle naučila, že zvláště krádeže tady vynášejí opravdu hodně. Ani její poslední práce není výjimkou. Jako služka se vetřela do domácnosti paní Ochové, kde společně žije celá řádka podivných lidí. Od zneuznaného profesora, který ji neustále posílá pro nezvyklé balíčky, až po aristokrata zamykajícího se každý večer do sklepení a tajemnou mladou dámu evidentně na útěku. Julia začíná mít podezření, že tito lidé mají určitou spojitost se sériovým vrahem, který ve městě řádí. Najednou by dala cokoliv za možnost vrátit se zpátky do bezpečí ke svým přátelům. Jenže toho brzy zjistí až příliš a dostat se pryč nebude vůbec snadné.

Vyšlo: 7. 6.; GR

 

Christine Feehan: Shadow Rider

První díl nové paranormální série z Chicaga, v němž mafiánský klan střeží před světem temné tajemství…
Ať už jde o rychlá auta nebo ženy, Stefano Ferraro vždy dostane, co chce. Pokud ho zrovna nepronásledují paparazzi, řídí obchodní aktivity rodiny Ferrarových – ať už jde o obchody zákonné i nezákonné. O zločinech této rodiny se však jen spekuluje. Nikdo nezískal žádné důkazy, ani nezná pravdu. Ferrarovi jsou stínoví jezdci, schopno ovládat světlo a tmu. Stephano si vždy myslel, že tuto schopnost má v rodu jako jediný – až doteď.
Francesca Cappellová přišla do Chicaga v naději, že si zde vybuduje nový život. Nečekala, že ji bude přitahovat muž, jemuž v očích zračí žár a jenž ji chce mít za svou. Pokud by odhalil její tajemství, zničilo by ji to…

Vyšlo: 28. 6.; GR

 

Sarah Fine: Reliquary

Oslava zásnub Mattie Carverové měla být začátkem její osobní pohádky. Když je ale následujícího rána její snoubenec Ben unesen, její zoufalá snaha ho nalézt ji vytrhne ze života na malém městě a odhalí zničující pravdu: magie je skutečná – a Ben je na ní závislý. Není to nic takového, jak znáte z knížek. Je to silně návyková moc, schopná přinést člověku vše od nesnesitelných muk až po smyslnou extázi.
Odhodlaná zjistit, kdo Bena unesl a proč, se Mattie noří hlouběji do temného podsvětí, kde objeví Asu Warda, prodejce magie, nechvalně proslulého podvodníka§ a bratra svého snoubence. Asa dokáže vycítit magii. Zjistí, že Mattie je relikviář – člověk se vzácnou schopností uchovat v sobě magii, již pak nikdo nedokáže vycítit. Asa Mattie slíbí, že jí pomůže najít jeho bratra, ale na oplátku musí Mattie využít své neobvyklé schopnosti a pomoci mu s jeho obchody. Cesta za Benovou záchranou tak Mattie zavede z magií protkaných kasín Las Vegas do klubů v podsvětí Bangkoku. S Asou po boku se musí postavit nadpřirozeným silám, které v ní probouzejí pokušení, jimž možná nebude schopná odolat…

Vyšlo: 14. 6.; GR

 

Claire Humphrey: Spells of Blood and Kin

Debutový paranormální román o smrti, závislosti a zármutku.
Když dvaadvacetileté Lisse Nevskyové náhle zemře babička, nezbývá jí než převzít babiččinu pozici v malé magické komunitě. A to zahrnuje i dluh vůči nebezpečnému cizinci, který se Lisse objeví před dveřmi.
Maksim Volkov potřebuje magii, aby udržel na uzdě svou brutální přirozenou stránku. Už jednou se přestal ovládat a svou krvežíznivostí nakazil Nicka Kaisarise. Nyní se Nick skrývá někde v Torontu a pomalu přichází o rozum. Maksim ho musí najít dřív, než Nick začne ubližovat nevinným.
Je na Lisse, aby odhalila skrytá tajemství své rodiny a zabránila tak Maksimovi, aby ublížil dalším lidem i sám sobě. Pokud selže, Maksim bude muset zničit Nicka i sám sebe.

Vyšlo: 14. 6.; GR

 

Paul Krueger: Last Call at the Nightshade Lounge

NA urban fantasy o tajném společenství barmanů, kteří bojují s monstry prostřednictvím alkoholem poháněné magie.
Bailey Chenová sice úspěšně vystudovala vysokou školu, ale svých starostí má pořád dost. Tak pro začátek zůstala bez práce, nemá podporu rodičů a s jediným přítelem, který jí po návratu domů zbyl, také nevychází zrovna nejlépe. Ale je to právě Zane, kdo Bailey představí kolegům ze super tajného bratrstva a přivede ji doslova do nového světa. Bailey má najednou o dost vážnější problémy než zaplacení nájmu, zůstane totiž na ní a jejích nových společnících, aby společně odhalili, kdo nebo co se skrývá za odpornými vraždami v Chicagu a zároveň se jim přitom ještě musí podařit zkompletovat ztracené recepty ze starobylého svazku koktejlových receptů.

Vyšlo: 7. 6.; GR

 

 

Lindsay Ribar: Rocks Fall, Everyone Dies

Aspen Quick se nikdy příliš nezajímal o to, jakým způsobem ovlivňuje lidi, které okrádá. Zdědil neobvyklou schopnost, která mu umožňuje sáhnout dovnitř lidské mysli a odnést si odtud ty nejhlubší a nejdražší myšlenky, obavy a vzpomínky. K jeho povinnostem ale patří i účast na pravidelném magickém rituálu. Tím jeho rodina po staletí udržuje na místě skalní masiv, pod kterým se celé jejich malé městečko nachází. Bez nich by se všechny domy i s jejich obyvateli už dávno ocitly pod tunami kamení. Teprve tohle léto ovšem Aspen naplno poznává, jak silná je místní magie a jak daleko bude jeho vlastní rodina schopná zajít, aby udržela svoje velká tajemství v bezpečí. Na čí stranu se přitom postaví on sám?

Vyšlo: 7. 6.; GR

 

Sara Saedi: Never Ever

Wylie Daltonová nikdy nevěřila na pohádky ani na opěvovanou lásku na první pohled, tedy do chvíle než potkala skutečného Petera Pana. Na rozlučkové oslavě pro bratra narazila na sebejistého a neuvěřitelně pohledného Phinna a okamžitě se do něj zamilovala. A to bylo ještě předtím, než ji ukázal, jak snadná je létat. Wylie se spolu se sourozenci najednou ocitá na tropickém ostrově, kde od sedmnácti nikdo nestárne a život se skládá z jedné velké nikdy nekončící párty. Přijde si jako v nebi, její bratr nepůjde do vězení a ona má možnost už navždycky uniknout přesně nalinkovanému životu a povinnostem. Jenže Phinn má svoje vlastní temná tajemství, která nedokáže ani před Wylie skrývat věčně.

Vyšlo: 21. 6.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Nalini Singh: Allegiance of Honor (Psy-Changeling #15) …vydává Fantom Print
  • Daniel O’Malley: Stiletto (The Checquy Files #2) … vydává Baronet
  • Darynda Jones: The Curse of Tenth Grave (Charley Davidson #10) … vydává BETA
  • Richard Kadrey: The Perdition Score (Sandman Slim #8) … vydává Polaris