JunkTown: Párty po konci světa

Letos se již podruhé otevřely brány městečka Junktown na raketové základně v Bratronicích. Hordy fanoušků Falloutu, Mad Maxe, všemožných atomových nebo zombie i nezombie apokalyps obsadilo na téměř čtyři dny maličký kousek území, které několik měsíců předem ti nejzapálenější sami vytvořili. A to velmi pečlivě.

Junktown_2016

 

Atmosféru, jakou JunkTown nabízí, má jen málokterá fanouškovská akce. Na své si přišli milovníci vytuněných vozů (snad na každém rohu nějaký stál či projížděl), larpů (hra na Lovce hlav, veřejné bitvy a potyčky), zápasů (v jednou z bunkrů byl přímo Fight Club), filmů (Futurograf, kde byl k shlédnutí například film 12 opic), počítačových her („Rezavej krám“ nabízel kultovní vypalovačku Golden Axe 2 ), sběratelé informací (bunkr Díra, kde probíhal bezpočet zajímavých přednášek), drsné hudby (v bunkru Spad jste mohli narazit na DJ, cyberpunk, „nemocnou elektroniku“ i metal), obdivovatelé výtvarného umění (výstavy fotoobrazů a hororových plastik) a všichni ti, kteří chtěli načerpat inspiraci. Prakticky nebylo místo, které by nedokázalo zaujmout a potěšit oko návštěvníka.

Jak byla výzdoba i funkčnost precizní, byla skvělá i celková organizace. Snad kromě smažených červů bylo všeho dostatek a návštěvníci si užívali jedinečnou atmosféru až do poslední hodinky.

Nebýt nablízku přeživší krásná letní flora, mohl by člověk mít skutečně pocit naprosté svobody; že je na samotném konci světa a co bude dál, je jen a jen na něm…

Fotoreportáž najdete zde: JUNKTOWN_2016