Joe Hill a další: Plášť: Edice Deluxe

Jsou děti, kterým by se jejich sen neměl splnit. Vychází komiks podle hororové povídky mistra žánru Joe Hilla.
Píše pod pseudonymem, aby vystupoval sám za sebe. Vypravěčskou genialitu svého otce – Stephana Kinga – ale Joe Hill nezapře.

Hill_Plast

 

Na začátku byla dětská hra a touha být superhrdinou z komiksu. A ono se to podařilo. Sice jen krátce, ale okamžik, kdy se odložená batolecí deka proměnila na kouzelný plášť, poznamenal dva bratry na celý život. A pak se kruh dětství překvapivě uzavře…

Strhující a temný komiks vznikl podle stejnojmenné povídky Joe Hilla. Temný příběh zpracoval do podoby komiksu scenárista Jason Ciaramella za přispění výtvarníka Zacha Howarda (2010). Ciaramella původní látku, po obrovském úspěchu, pod Hillovým dohledem rozšířil na celkem pět komiksových sešitů. A jen o rok později přidal i čtyřsešitový příběh Plášť 1969, který vypráví o otci hlavního hrdiny. Tuto sérii kreslil chilský výtvarník Nelson Daniel.

Plášť: Edice Deluxe obsahuje komiks i původní povídku v novém českém překladu Zuzany Urbánkové. Čtenář si tak užije strhující příběh v několika úrovních. Jeho vizuální zpracování totiž zašlo výrazně dál než textová předloha: „Komiks je mnohem syrovější než původní Hillova povídka. Při jeho čtení mrazí, když si představíme, co může způsobit velká moc v rukách toho nepravého.“ potvrzuje šéf nakladatelství Comics Centrum Václav Dort.

 

Plášť: Edice Deluxe obsahuje knihy:
Plášť – Strhující temný příběh o moci, nenávisti, lásce a pomstě vznikl rozvedením povídky Joe Hilla ze sbírky Bobby Conroy vstává z mrtvých.
Plášť 1969 – V tomto příběhu vás zavedeme do vietnamské džungle, ve které střet černé magie a válečných hrůz zrodí brutální odplatu.
Původní povídku Joe Hilla „Plášť“ s poznámkami scenáristy Jasona Ciaramelly.
Zjistěte, co se stane, vyplní-li se dětský sen tomu nepravému.¨

 

Info o komiksu:
Joe Hill a další: „Plášť: Edice Deluxe“
Originální název: „The Cape: Deluxe Edition“
Překlad komiksu: Pavel Res
Překlad povídky: Zuzana Urbánková
Vydal: Comics Centrum, červen 2016
Vazba: pevná
288 barevných stran
Cena: 699 ,-

 

Joe Hill, vlastním jménem Joseph Hillstorm King (1972) je slavným synem slavného otce Stephana Kinga. Věnuje se povídkám a komiksu. Jeho první knihou byla úspěšná sbírka „20th Century Ghosts“ (česky vyšla jako „Bobby Conroy vstává z mrtvých“). Je držitelem řady cen, mj. British Fantasy Award, Bram Stoker Award, dostal i Cenu Williama L. Crawforda pro autory fantasy nebo třeba World Fantasy Award za nejlepší povídku roku.