Soutěž o Noční hlídku – vyhodnocení

Nakladatelství Triton nám věnovalo do soutěže první díl temné městské fantasy Noční hlídka, který před pár týdny vyšel v novém vázaném vydání (ukázka). Soutěž včera skončila. Ke komu román Sergeje Lukjaněnka poputuje?

Lukjanenko_Nocni-hlidkaAnotace:
Mezi námi žijí Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy. Legenda vypráví o dávných časech, kdy jejich armády sváděly nelítostný a nebezpečně vyrovnaný boj. Aby jejich soupeření nezničilo celý svět a aby zůstala zachována rovnováha, uzavřeli spolu Dohodu.
Světlí drží Noční hlídku a bdí nad činy Temných, armáda temnoty při Denní hlídce kontroluje počínání Světlých. Díky vzájemnému respektu je tak svět ušetřen nejhorších katastrof.
Jenže to se má změnit. Staletí trvající rovnováhu má vychýlit příchod „Velkého Jiného“. Dávné proroctví popisuje jak zničení křehkého smíru, tak strašlivou válku, která uvede svět do nové éry strachu a hrůzy. Ten čas právě nastal…

První díl fantasy pentalogie Sergeje Lukjaněnka. Ani na okamžik neustávající boj mezi silami Světla a Tmy – takový je její hlavní motiv. Romány, zasazené do Moskvy let 90., popisují trvalé soupeření sil Dobra a Zla. Na problematickou regulérnost tohoto zápasu dohlížejí protagonisté z Noční hlídky, reprezentující Světlo, a Denní hlídky, která naopak ochraňuje zájmy Tmy. Hrdiny těchto tří próz jsou Jiní – bývalí lidé, v nichž obě soupeřící strany rozpoznaly nadpřirozené schopnosti a snaží se je získat na svou stranu…
Po světě se tato série proslavila nejen díky bravurnímu literárnímu ztvárnění, ale také díky filmu, který byl natočen podle prvního dílu Noční hlídka, a co je pro Čechy zvláště zajímavé, byl natočen v Praze. Příznivci tohoto žánru si tedy jistě přijdou na své.

 

Soutěžní otázky:
1) Kdo režíroval film Noční hlídka?
2) Jak se jmenuje hlavní hrdina románu Noční hlídka?
3) Kdo knihu Noční hlídka přeložil do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) Timur Bekmambetov
2) Anton Goroděckij
3) Libor Dvořák

 

Do soutěže přišlo celkem 25 odpovědí, velká většina správných.

Vylosován byl: R. Tilcer z Loštic.

Blahopřejeme.