Svátek všech příznivců komiksu přichází! (PR)

11. 6. 2016 od 9.00 vypukne další ročník nejstarší komiksové akce u nás, populárního Crweconu! Tento sraz lidí, kteří se zajímají o komiksové umění ve všech jeho podobách, už vstoupil do svého druhého desetiletí… a jako už několik let za sebou, bude se opět konat v Praze v klubu Cross, na rohu Plynární a Jankovcovy, kousek od metra „C“, zastávky Nádraží Holešovice.

Crwecon_2016Program bude tentokrát ještě nabitější než obvykle. Na programu jsou přednášky, křty nových titulů, rozhovory s největšími vydavateli (účast příslíbili Argo, BBart, Comics Centrum, Crew a Paseka), komiksové burzy, prodej originálních kreseb, promítání a další zajímavosti.

Po velkém úspěchu z minulého ročníku je tu i tentokrát program zaměřený na mladší návštěvníky pod vedením Kláry Smolíkové, který je seznámí se základy komiksu.

Kreslíř Petr Kopl (Zázrak) bude v rámci charitativní akce na požádání kreslit návštěvníky.

Příchozí čeká přednáška o komiksech na obrazovce, o tom nejzajímavějším, co minulý rok vyšlo, velký komiksový kvíz a vyhlášení vítězů Fabula Rasa (ceny internetové stránky Comicsdb, kdy o nejlepších komiksech hlasují sami čtenáři).

Tvůrci velké české superhrdinské série Zázrak promluví o tom, jak to celé vznikalo, návštěvníci se dozví se, jak číst Batmana i tajnosti ze života Deadpoola i o velkých událostech hýbajících komiksovým světem.

Kromě toho tu bude i dražba originálních kreseb, vydavatelské panely a samostatná manga sekce i s promítáním filmů. Budou tu také deskové hry, které si můžete přímo zahrát (nebo koupit) a na místě budou i 3D tiskárny, takže bude možné vidět na vlastní oči, jak vzniká taková superhrdinská socha.

A samozřejmě, jako vždy je tu i možnost nakoupit české i zahraniční komiksy, trička, placky, plakáty, hry či figurky za bezkonkurenční slevy!

A to vše jako vždy bez nutnosti platit jakékoliv vstupné.

Stačí prostě jen přijít.

Podrobný program a další informace najdou zájemci na stránce www.crwecon.cz, kde se dozvědí nejžhavější novinky a informace, případně i na stránce Crwe na Facebooku.