Nové knihy za březen 2016 v angličtině

Za třetí měsíc tohoto roku doputovalo na regály knihkupectví na šedesát nových knih z žánru paranormální fantastiky, z nichž jsme pro vás s Axií vybraly deset nejzajímavějších tipů. Nechybí přehled nových přírůstků do sérií vydávaných v českém jazyce.

 

 

Stefan Bachmann: A Drop of Night

Sedmnáctiletá Anouk konečně dostala šanci, na kterou tak dlouho čekala. Přiletěla do Francie, aby tu pomohla s průzkumem rozsáhlého podzemního komplexu pohřbeného hluboko pod pařížskými ulicemi. Palác postavený těsně před vypuknutím Velké francouzské revoluce měl sloužit jako úkryt pro rodinu bohatého aristokrata, ale od krvavých událostí zůstal opuštěný a zapomenutý. Anouk je spolu s několika dalšími vybranými teenagery po více než dvou staletích první, kdo na záhadné místo vstoupí. Nebo si to alespoň zpočátku myslí. Než se však naděje, ocitá se spolu s ostatními uprostřed zlověstné a nebezpečné hry, ve které půjde o život. Zlo čekající v hlubinách na svoje příští oběti se právě probudilo.

Vyšlo 15.3.; GR

 

Mishell Baker: Borderline

Je tomu rok, co Millie přišla při neúspěšném pokusu o sebevraždu o nohy a kariéru ve filmovém průmyslu. Právě když si říká, že se za jejím životem spustí závěrečné titulky, dostane se jí druhé šance u projektu Arcadia: tajné organizaci, která monitoruje komunikaci mezi paralelními světy plnými bytostí z mýtů a pohádek.
Jako první úkol musí Millie najít pohřešovanou filmovou hvězdu, která je shodou okolností i štěchticem na dvoře faeského krále. Aby herce našla, musí na svou stranu získat nejmocnější hráče Hollywoodu a odhalit surreálnou a někdy až příliš děsivou pravdu skrývající se za třpytem Města zázraků. Pod nohy jí ovšem hážou klacky nejen její vnitřní démoni, a pokud neodhalí spiknutí stojící za šlechticovým zmizením, nejen že další práci nezíská, ale také zničí staletí trvající mír, po němž by mohla nastat mezi světy válka.

Vyšlo 1.3.; GR

 

R. S. Belcher: The Brotherhood of the Wheel

Nová urban fantasy série zve čtenáře do světa parkovišť a odpočívadel na mezistátních dálnicích Spojených států.
V roce 1119 si skupina devíti křižáků začala říkat Chudí vojáci Kristovi a Chrámu Šalamounova. Jednalo se o řád ochraňující poutníky a karavany cestující z a do Svaté země. Ve své době tento řád nabýval stále větší moci, a nakonec zmizel. Několik templářů se ale zhostilo jejich původního úkolu: chránit obchodní a poutnické stezky a všechny, kdo po nich cestují.
Řád přetrval do dnešních dnů a v jejich řadách se nachází kamioňáci, motorkáři, taxikáři, policisté, řidiči autobusů, potulní cikáni – kdokoli, kdo žije a pracuje na betonových žilách Ameriky. Říkají si Bratrstvo kol.
Patří mezi ně i Jimmy Aussapile. Jede kamionem na jih, když se dozví o podivném stopaři. Čím víc ale o přízraku zjišťuje, tím víc odhaluje nitky případu dětí pohřešovaných po celé zemi. Cesta ho zavede k Lovině Hweiitové, skeptické louisianské policistce, která má případ na starosti, a poté i do zapomenutého města, které nenajdete na žádných mapách… a za tajemstvím skrývajícím se za Černookým chlapcem, o němž se povídá, že si na dálnicích vyhlíží svoje oběti.

Vyšlo 1.3.; GR

 

Lyndsay Faye: Jane Steele

Převyprávění slavného románu Charlotte Brontëové.
Jane Steelová podobně jako knižní hrdinka, kterou tolik obdivuje, od malička trpěla ústrky ze strany své tety i obyvatel v internátu, kam byla nakonec poslána. Všichni kolem prohlašují, že je zkažená. A ona se domnívá, že mají možná pravdu. Když totiž prchá ze školy, nechává za sebou mrtvoly svých trýznitelů. Jako hledaný zločinec se poté skrývá v londýnských slumech a snaží se vyhnout oprátce. Po nějaké době však zjišťuje, že Thornfield, nový majitel panství Highgate, hledá guvernantku, neodolá a rozhodne se pozici přijmout, aby s konečnou platností odhalila, jestli ona sama není pravou dědičkou celého místa. Tajemný dům ji okamžitě uhrane a ona se zamiluje i do záhadného Charlese Thronfielda. Dokáže si ho získat? A co když se provalí její vražedná minulost?

Vyšlo 22.3.; GR

 

Diana Pharaoh Francis: The Incubus Job

Je těžké udržet si čisté svědomí, když se živíte zabíjením.
Před šesti lety se Mallory Jadeová zabíjení vzdala. Nyní problémy napravuje. Zlobí vás démon? Mallory vám pomůže. Přemnožili se u vás trpaslíci? Stačí říct. Unesl vás nemrtvý mág? Pomoc je na cestě. Mallory pro vás zařídí, cokoli potřebujete, pokud nebude muset zabíjet. To je její jediné pravidlo, přes které nejede vlak.
Krom toho, že jí smrt dýchá na krk, si Mallory vede docela dobře, dokud jí do klína nepřistane zakázka od muže, od kterého před šesti lety odešla. Law Stanger, její bývalý parťák a milenec, ji chce zpátky. Je to muž, který se neštítí ušpinit si ruce, a Mallory ví, že jim to spolu už nikdy nebude fungovat – protože má tajemství, které Law nikdy nepochopí, ani neodpustí.
Mallory teď chce jenom dokončit zakázku – najít inkuba a vzácnou skříňku, kterou ukradl – a pak vypadnout z města dřív, než jí Law znovu zlomí srdce. Před lety je k sobě ale nesvedl osud, byl to čistě vykalkulovaný krok. Teď musí společně čelit nepříteli mnohem mocnějšímu, než si kdy mysleli, nepříteli, který nemá v úmyslu nechat kohokoli naživu.

Vyšlo 1.3.; GR

 

Alwyn Hamilton: Rebel of the Sands

První díl YA série Rebel of the Sands.
Pouštnímu národu Miraji vládnou smrtelníci, ale mýtické bytosti se dosud toulají okolní neobydlenou pustinou a pokud lze věřit zvěstem, džinové stále kdesi praktikují svoje kouzla. Dustwalk je malé chátrající městečko, na kterém rozhodně nic magického není, a Amani se proto nemůže dočkat, až se z něj dostane pryč. Spoléhá přitom hlavně na své střelecké schopnosti, a když potká při jedné soutěži Jina, záhadného a pohledného cizince, rozhodne se, že právě on bude její perfektní jízdenkou do světa. Jenže se ve svých propočtech šeredně zmýlí a rázem se ocitá na útěku před sultánovou armádou ve společnosti uprchlíka hledaného pro vlastizradu, který zná pravdu o jejím původu a do kterého se Amani proti vší logice zamiluje.

Vyšlo 8.3.; GR

 

A.R. Kahler: Shades of Darkness

Úvod do YA série Ravenborn.
Islingtonská akademie umění není právě typickou střední školou. Ukrytá před zraky civilizace uprostřed michiganských lesů představuje oázu klidu a bezpečí pro studenty jako je Kaira Wintersová toužící nechat minulost daleko za sebou. Kaira tuší, že to, co se přihodilo na její předchozí škole, nebylo normální, ale odmítá si připustit, že by za cokoliv mohla nést díl viny. Když se ale i v Islingtonu začnou množit případy tragických úmrtí, zůstává pouze na ní, aby se pokusila zastavit temné síly, které hrozí pohltit celý kampus. K tomu, aby byla úspěšná, se však bude muset vydat na pospas záhadné bytosti číhající v nejzazších koutech její vlastní mysli a Kaira netuší, kde přesně leží hranice, odkud už není návratu.

Vyšlo 8.3.; GR

 

J.C. Nelson: The Reburialists  

Pohřbívat mrtvoly je snadné. Udržet je v hrobě je už trochu těžší.
V Úřadu pro zvláštní vyšetřování se agenti setkávají s všeljakým nadpřirozeným zlem. Když agent Brynner Carson zabodl kolík do vraždící tři týdny staré mrtvoly, byla to pro něj jenom další práce. Jenže tenhle mrtvý je trochu jiný. Mluví – a má informace o jeho otci Heinrichovi.
Oživlá mrtvola je jen poslem ultimáta zapsaného krví v hieroglyfech. Úřad proto povolá odbornici Grace Robertsovou, aby jim vzkaz přeložila. Vypadá to, že Heinrich Carson ukradl srdce Ra-Amy, dávno mrtvé bohyně. Teď ho chce zpátky, jenže Heintich si místo úkrytu vzal s sebou do hrobu.
Ra-Ame přichází a s ní i její armáda nemrtvých. Brynner a Grace tak musí brzy zjistit, jak ji zastavit., at tenhle závod s časem nesmějí prohrát. Na druhou stranu je to jenom další pracovní den.

Vyšlo 1.3.; GR

 

Yolanda Sfetsos: Hell of a Ride

První díl nové urban fantasy démonské série odehrávající se v Austrálii.
Lavie Gryeová všechny přesvědčila, že se přes nečekanou smrt své tety už přenesla. Pravdou je, že se s tím snaží ještě pořád smířit, k čemuž jí pomáhá ničení démonů. Když ale na její dveře zaklepe okouzlující a svůdný démon Saul, který přišel s prosbou o pomoc, nedokáže ho odmítnout. Na východě Austrálie řádí mocný démonský hrabě, který své značky doslova vypaluje do země. Pokud ho nikdo nezastaví, brzy zničí všechna významná magická místa světa.  Pokud hrozbu zaplaší, magická útočiště budou zachráněna. Lavie a Saul se tedy vydávají do Melbourne, o němž se Saul domnívá, že bude dalším cílem tříhlavého démona. Lavie však zjišťuje, že případ je až příliš úzce propleten s dlouho střeženým tajemstvím její rodiny.

Vyšlo 29.3.; GR

 

Kirsten Weiss: The Perfectly Proper Paranormal Museum

Maddie Kosloská se po nevydařené kariéře rozhodne vrátit do svého domovského města, kde hodlá najít útěchu i levný nájem. Při hledání toho druhého dostane na triko správu místního paranormálního muzea a rázem se ocitá uprostřed kolotoče podivných událostí, které vyvrcholí nálezem mrtvoly. Vyšetřování případu se ujímá Maddiin bývalý spolužák ze střední proslulý šikanováním ostatních, a ona proto silně pochybuje, že v brzké době dojde k dopadení pachatele. Za pomoci lovců duchů, zapálených taxidermistů a jednoho sexy motorkáře se tedy raději sama pouští do vyšetřování a společně s tím, jak se postupně dobírá pravdy, zjišťuje, že domov je skutečně tím jediným pravým místem pro život.

Vyšlo 8.3.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Rachel Caine: Midnight Bites (The Morganville Vampires anthology) … vydává Brokilon
  • Chloe Neill: Midnight Marked (Chicagoland Vampires #12) … vydává Fantom Print
  • Patricia Briggs: Fire Touched (Mercy Thompson #9) … vydává Fantom Print
  • Cassandra Clare: Lady Midnight (The Dark Artifices #1) … vydání plánuje Yoli
  • Sally Green: Half Lost (The Half Bad Trilogy #3) … vydává YOLI
  • Myke Cole: Javelin Rain (Shadow Ops, #5) … vydává Fantom Print
  • Sherrilyn Kenyon: Phantom Lover (Dark-Hunter: Dream-Hunter 0.5) … vydával Ikar
  • Seanan McGuire: Chaos Choreography (InCryptid #5) … vydává Fantom Print