Nové knihy v angličtině za únor 2016

Za únor nového roku doputovalo na regály knihkupectví na šedesát nových knih z žánru paranormální fantastiky, z nichž jsme pro vás s Axií vybraly deset nejzajímavějších tipů. Nechybí přehled nových přírůstků do sérií vydávaných v českém jazyce.

 

 

Kit Alloway: Dreamfever

Druhý díl fantasy série ze světa těch, kdo vám vstupují do snů.
Každou noc se Josh zdají sny plné vzpomínek – na její život, její vynálezy a na její pád do šílenství. Její nejlepší kamarádka je v kómatu, její přítel se stále nevzpamatoval z toho, jak těsně unikl smrti, a ztratila i své schopnosti snochodkyně. Jen těžko tak odolává pokušení, aby nevyužila Feodorovy nápady ke svému vlastnímu prospěchu.
Její dědeček se snaží převzít vládu nad vůdci snochodců, a tak Josh a Will musí spojit síly se svrženou princeznou, aby ho porazili. Tentokrát ale budou potřebovat jak své přátele, tak i nepřátele, aby Peregrina zastavili, a Josh si tak musí vybrat mezi záchranou světa a svým vztahem k Willovi.

Vyšlo 23. 2.; GR

 

 

Jennifer L. Armentrout: The Power

Druhý díl young adult série Titáni.
Válka mezi čistokrevnými, kteří chtějí Rasu očistit, a polokrevnými, kteří si chtějí zachovat moc nad vlastním osudem, je na spadnutí.
Josie se jen obtížně učí ovládat své nově nabyté schopnosti, s čímž jí pomáhá mladík Seth. Společně musejí najít polobohy dřív, než se to povede Titánům.
Jediné, co je nebezpečnější než banda vyhladovělých Titánů, je Apollyon utržený ze řetězů. Moc, která v Josie bouří, stahuje Setha stále hlouběji do temnoty, a když se chtíč smísí s láskou, otevře cestu k moci. Seth tak ví, že být jí na blízku není nebezpečné jen pro ni, ale i pro všechny kolem nich. Nechat ji odejít si však žádá větší sebekázeň, než jakou Seth vládne.
V okamžiku, kdy svět zachvacuje chaos, se vrací starý známý a komplikuje tak už dost napjatý vztah mezi Josie a Sethem. Když pak nebezpečí ze strany Titánů přinese zničující důsledky, Seth znovu cítí volání temnoty. Tentokrát ho však Josie možná nebude schopna zachránit.

Vyšlo 23. 2.; GR

 

 

Jacey Bedford: Winterwood

První díl nové steampunkové série ze světa pirátů.
Británie roku 1800. Na trůnu sedí šílený král Jiří a na dveře mu klepe Napoleon Bonaparte. Neohlášené používání magie se trestá smrtí, zato v každém šlechtickém sídle naleznete oddané rowaniny, služebníky nadpřirozeného původu, kteří jsou nyní braní jako taková samozřejmost, že si už nikdo ani nevzpomíná, odkud pocházejí.
Rossalinda Tremaynová má ráda svůj život kapitánky pirátské lodi brázdící vysoká moře. Poté, co však navštíví matku na její smrtelné posteli, se všechno změní, když podědí kouzelnou skříňku. Nyní se Rossalinda musí vyrovnat s existencí bratra, o němž dosud neměla tušení, a s otravným, zato pohledným vlkodlačím měňavcem. A především se musí rozhodnout, zda otevře magickou skříňku, v níž se ukrývá klíč ke svobodě všech rowaninů, a napraví tak odvěkou křivku, i kdyby v důsledku měla padnout Británie.

Vyšlo 2. 2.; GR

 

 

Jordanna Max Brodsky: The Immortals

První díl urban fantasy série Olympus Bound.
Manhattan skrývá mnoho tajemství a některá z nich jsou starší než město samotné. Všechno začalo ve chvíli, kdy Selene DiSilva venčila svého psa na břehu Hudsonu a narazila přitom na mrtvé tělo. Šlo o mladou ženu brutálně znetvořenou a obalenou listy vavřínu. Selene, i když moc dobře ví, proč žije osaměle a nestýká se ani s vlastní rodinou, celý případ nemůže nechat jenom tak být a rozhodne se po pachateli začít pátrat. Život jí však znenadání zkomplikuje profesor Theo Schulz, jemuž se podařilo dekódovat rituál, podle kterého se vrah řídil. Selene se tak rázem ocitá v jeho neodbytné společnosti. K tomu, aby případ rozlouskla, ale bude potřebovat nejen jeho pomoc, ale i vědomosti těch, kterým se po tak dlouhou dobu úspěšně vyhýbala – ostatních Nesmrtelných.

Vyšlo 16. 2.; GR

 

 

Colleen Halverson: Through the Veil

Elizabeth Tannerová není žádná víla Zvoněnka a její život má do pohádky daleko. Na mizině a pod tíhou studentských půjček touží jedině po stipendiu od nadace Trinity. Když se však ze starého irského textu vyvrbí více než pouhá kniha, je z Elizabeth náhle vězeň. Když pak Trinity odhalí, že Elizabeth je napůl fae, dívka se ocitne uprostřed dění za záchranu magického světa Irska, jemuž hrozí brutální občanská válka.
Coby velitel elitních válečníků Trinity není Fin O´Connell zvyklý, že by někdo zpochybňoval jeho autoritu, a jistá mladá dívka to dělá na jeho vkus příliš často. Když zjistí, že Temní fae chtějí získat Elizabeth pro sebe, aby s pomocí jejích schopností ovládli zdroj vší moci ve vesmíru, je ochoten riskovat vše, jen aby ji ochránil.
Vydaná na milost nadaci Trinity, zotročená Temnými fae, se Elizabeth ocitá na té nesprávné straně irských mýtů, jež se tvořily po tisíce let. Elizabeth se ale nechce stát figurkou v jejich hrách, chce se vrátit k muži, kterého miluje. Aby se jí to však povedlo, musí vyhrát svou vlastní válku proti magii, jež ji svazuje.

Vyšlo 22. 2.; GR

 

 

Lee Kelly: A Criminal Magic

Magie je mocná, nebezpečná a návyková – a po podpisu 18. Dodatku je nyní konečně i protizákonná.
Ve Washingtonu D. C. se píše rok 1926, a zatímco protičarodějničtí aktivisté slaví díky zákonu na prohibici magie vítězství, magické podsvětí jen bují. Čarodějové sesílají svá kouzla, aby ochránili mafiány před dopadením. Ze zámoří proudí do země pašeráci čar a kouzel. Gangy organizují tajné kluby, v nichž mohou návštěvníci nalézt v magii zapomnění a připít si opojným lektvarem známým jako čarodějovo osvícení, jež si podmaňuje lidskou mysl.
Joan Kendricková, mladá čarodějnice z okresu Norfolk ve Virginii, přijme nabídku práce pro nejznámější washingtonský zločinecký syndikát, Shawův gang. Alex Danfrey je u Federálního úřadu pro magickou prohibici nováčkem. Za sebou si vláčí složitou minulost a zvláštní nadání, s nímž je poslán do podsvětí, aby infiltroval Shawův gang.
Jakkoli jsou Joanina a Alexova cesta rozdílné, nyní se spolu noří hlouběji do nebezpečného světa zločinecké magie. Navzdory rozkazům a navzdory svému vlastnímu přesvědčení nyní oba kouzelníci se ptají sami sebe, zda to, čemu věřili, je skutečně pravda. A brzy se oba ocitnou v boji tváří v tvář, ve zrádné hře na kočku a myš.

Vyšlo 2. 2.; GR

 

 

Jessica Khoury: The Forbidden Wish

Aladin jednoho dne objeví kouzelnou lampu a Zahra, která v ní byla po staletí uvězněna, se rázem ocitá na svobodě a může si znovu užívat ztracené volnosti. Svět kolem ní se ale mezitím drasticky proměnil, magie patří mezi zakázaná umění a i vlastní Zahřina existence je nelegální. Sama se proto musí skrývat a změnit svůj skutečný vzhled do doby, než si její nový plán zvolí svoje tři přání. Když jí ale samotný král džinů nabídne možnost vymanit se navždy z moci lampy, Zahra neváhá a po příležitosti skočí. Nepočítá však s tím, že pro ni Aladin začal znamenat víc, než by si kdy pomyslela a ocitá se proto před nečekanou volbou: má si vybrat svobodu nebo bude následovat své srdce?

Vyšlo 23. 2.; GR

 

 

Michelle Modesto: Revenge and the Wild

Rogue City představuje nelítostné místo řídící se vlastními zákony. Vládne tu černá magie a zákon silnějšího, ale přesto je tohle město skutečným domovem pro sedmnáctiletou Westie, adoptivní dceru vynálezce Nigela Butlera. Westie byla ještě dítě, když přišla o ruku a ztratila vlastní rodinu. Ani po devíti letech ji celá událost nepřestala pronásledovat a ona se stále nevzdává naděje, že jednou viníky vypátrá. Jaké je její zděšení, když zjišťuje, že nově příchozí bohatá rodina, která má zájem investovat do Nigelovo posledního geniálního vynálezu, se až nápadně podobá kanibalům, kteří kdysi zavraždili její příbuzné. Westie neváhá ani na okamžik a s pomocí Nigelova asistenta Alistaira se rozhodne prokázat jejich vinu. Musí být ale pořádně opatrná, jinak by znovu mohla ztratit všechno, co je jí blízké.

Vyšlo 2. 2.; GR

 

 

Natalie C. Parker: Behold the Bones

Druhý díl YA série Beware the Wild.
Candace Pickensonovou odmalička fascinovaly legendy spojené s jejím rodným městem utopeným v luisianských močálech. To ovšem neznamená, že by sama Candy těm příběhům doopravdy věřila. Odmítá i všechny historky o přízracích, které prý poslední dobou začaly město terorizovat. Ale duchové nejsou jedinými nově příchozími ve Sticks. Příjezd rodiny Kingů, která chce o zdejších paranormálních aktivitách natočit dokument pro populární duchařskou show, pořádně rozvíří zdejší stojaté vody. Candy sice nemůže popřít, že na mladého Gage Kinga je pěkný pohled, ale zůstává skeptická a rozhodne se přijít na pravý důvod jejich návštěvy. Při svém pátrání skutečně narazí na slibnou stopu, ta však zároveň těsně souvisí i s její vlastní dávnou rodinnou historií…

Vyšlo 23. 2.; GR

 

 

Craig Schaefer: Harmony Black

První díl urban fantasy série Harmony Black.
Harmony Blacková není jen obyčejnou FBI agentkou. Kromě toho, že se sama řadí k praktikujícím čarodějkám, patří ještě ke speciálnímu programu, který má za úkol poradit si s vážnými okultními hrozbami. Přes oddanost boji proti monstrům však začíná Harmony o téhle práci pochybovat. Poslední vyšetřování, na kterém se podílela, skončilo katastrofou a ona má podezření, že odpovědnost za to byla svalena na špatné lidi. Aby přišla na jiné myšlenky, vrhá se po hlavě do nového případu. Jejím cílem se tentokrát stává brutální a nepolapitelné stvoření, které shodou okolností sama dobře zná z dětství. Harmony bude muset rychle začít důvěřovat svému novému týmu (a nové potenciální známosti), aby tuhle nebezpečnou misi úspěšně dovedla do konce a zbavila se přitom i vlastních nevítaných vzpomínek.

Vyšlo 1. 2.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Kalayna Price: Grave Visions (Alex Craft #4) … vydává Baronet
  • Meg Cabot: Remembrance (The Mediator #7) … vydává Knižní klub
  • Sylvain Reynard: The Shadow (The Florentine #2) … vydává XYZ
  • Victoria Aveyard: Glass Sword (Red Queen #2) … vydává CooBoo