Nové knihy za leden 2016

V lednu se čtenářky Času čarodějnic konečně dočkaly Knihy života, Host nabídl novou sérii pro mládež Feralové a román Jiskra v popelu, v CooBoo připravili pokračování Skleněného trůnu – Půlnoční korunu a Shanovy Zom-B.

Grey_Feralove_Pod-kridly-vran

 

Jacob Grey: Pod křídly vran (Feralové 1)
Blackstone. Kdysi vzkvétající metropoli před lety zasáhla obrovská vlna násilností, která po sobě zanechala beznadějnou spoušť. A teď se temné síly dávají znovu do pohybu…
Z vězení uprchli nebezpeční zločinci. Jsou to feralové — lidé, kteří umí mluvit se zvířaty, ovládat je a používat jako účinnou zbraň. Pokud se jim podaří přivést ze Země mrtvých svého vůdce, pavoučího ferala Mistra Snovače, hrozí městu definitivní zkáza.
Třináctiletý kluk jménem Krák žije v opuštěném parku, kde si na stromě postavil hnízdo. Jedinými společníky jsou mu tři vrány, které ho v podstatě vychovaly. Proto považoval za samozřejmé, že s nimi mluví jejich řečí. Jednoho dne mu však život naruší nečekané události a Krák se dozví, kým doopravdy je. Aby ochránil Blackstone, bude muset čelit temnotě temnější, než si kdy dokázal představit.
Akční urban fantasy ne nepodobná příběhům o Batmanovi, Spidermanovi či Knize hřbitova Neila Gaimana.
Vydal: Host, 2016
Překlad: Denisa Strublová
Vazba: pevná
264 stran / 279 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Harkness_Kniha-zivota

 

Deborah Harkness: Kniha života (Čas čarodějnic 3)
Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.
Vydal: Knižní klub, 2016
Překlad: Martina Neradová
Vazba: pevná
512 stran / 399 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Maas_Pulnocni-koruna

 

Sarah J. Maas: Půlnoční koruna (Skleněný trůn 2)
Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její živit rozmetá na kousky.
Vydal: CooBoo, 2016
Překlad: Ivana Svobodová
Vazba: brožovaná
398 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Mercer_Moje-segra_Druhy-pokus

 

Sienna Mercerová: Druhý pokus (Moje ségra je upír 5)
Do Franklin Grove dorazil Hollywood! Olivia je nadšená. Slavný mladý herec Jackson Caulfield natáčí v jejím městě film, ve kterém má dokonce někdo z místních šanci získat roli. Takže když Olivia narazí na Jacksona a on ji provede po place, je to pro ni jako splněný sen. Je možné, že by Jackson byl upír?
Vydal: CooBoo, 2016
Překlad: Jakub Kalina
Vazba: brožovaná
208 stran / 189 Kč
Koupit knihu

 

 

Shan_ZomB_V-podzemi

 

Darren Shan: ZOM-B 2 – V podzemí
Několik měsíců po útoku zombií na školu se Becky probudí ve vojenském komplexu a prakticky na nic si nepamatuje. Jedno ví však určitě – nestala se z ní nemyslící kreatura bažící po lidských mozcích. A vědci, kteří ji zkoumají, jí nechtějí nic prozradit. A tak se Becky snaží přijít na to, proč právě ona je mezi zombiemi výjimečná? Proč dokáže myslet? A co se stalo se světem tam venku? Ovšem brzy jí dojde, že ani ve vojenském komplexu není v bezpečí a zánik je blíže, než by kdokoli čekal.
Vydal: CooBoo, 2016
Překlad: Jakub Kalina
Vazba: pevná
176 stran / 249 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Tahir_Jiskra-popelu

 

Sabaa Tahirová: Jiskra v popelu
Své tělo a krev zaslibte Impériu. Srdce si však ponechte.
Sirotek bojující za svou rodinu. Voják bojující za svobodu. Jiskra v popelu je epická fantasy, která se odehrává v brutálním světě připomínajícím Římskou říši.
Laia je dívka z lidu Učenců, který žije pod krutou nadvládou válečnického Impéria. Když je její bratr zatčen za velezradu, nabídnou jí učenečtí povstalci bojující proti Impériu dohodu: pokud se nechá prodat jako otrokyně na imperiální vojenskou akademii Šerosráz a bude pro ně špehovat, odboj zachrání jejího bratra před popravou. Elias, nejlepší voják na šerosrázské akademii, je znechucený pronásledováním a zabíjením Učenců a rozhodne se dezertovat. Než však stačí utéct, dostane příkaz zúčastnit se zkoušek, nemilosrdného klání, z něhož má vzejít nový válečnický císař. Prohrát znamená okamžitou smrt, zvítězit znamená ztratit vlastní duši. Když se Laiiny a Eliasovy cesty na Šerosrázu zkříží, oba zjistí, že jejich osudy jsou propletené víc, než by si kdy dokázali představit, a že jejich rozhodnutí může změnit budoucnost celého Impéria.
Vydal: Host, 2016
Překlad: Petra Johana Poncarová
Vazba: pevná
456 stran / 349 Kč
Ukázka