Soutěž o Upíry ze Savannah – vyhodnocení

Naše redakční kolegyně Axia se rozhodla protřídit svou knižní sbírku a věnovat pár kompletů do soutěže. Minulý týden jsme soutěžili o paranormální sérii Upíři ze Savannah od Raven Hartové. Jak to dopadlo?

Hart_Vabeni_krve

 

Raven Hartová: Vábení krve
anotace:
Je to už dávno, kdy William Cuyler Thorne přesídlil z rodné Anglie do Ameriky. Upírem je déle než pět století a nic mu nebrání žít bonvivánským životem plným zábavy a krásných žen. V Evropě zanechal i svého stvořitele Reedreka, bezcitného chladnokrevného upíra zabijáka, jehož z celé duše nenávidí. Má k tomu dobré důvody – když ho Reedrek probudil k životu nemrtvého, nemilosrdně vyvraždil jeho rodinu a Williama si na dvě stě let zavázal bezpodmínečnou poslušností. Lhůta sice již uplynula, ale žádný upír se svému stvořiteli nemůže postavit. A nyní k Williamově nelibosti přijíždí mocný upír do Nového světa.
Jack McShane není upírem zdaleka tak dlouho. Jako raněný voják byl již na pokraji smrti a Williamova nabídka, že ho promění v úpíra, zněla více jako pozvánka do věčného života než do věčného zatracení. Ač je nyní podle zvyklosti vázán i on svému stvořiteli poslušností, je jejich vztah spíše pouto otce a syna než poměr pána a jeho služebníka. Mají tito dva šanci porazit Reedreka a čiré zlo, které představuje? Může zvítězit slušnost a city téměř lidské ve světě temných predátorů? A jakou šanci má naděje a láska?

 

Soutěžní otázka:
Kolik knih ze série Upíři ze Savannah (Savannah Vampire) v češtině vyšlo a u kterého nakladatelství?

 

Správná odpověď: 5 dílů v nakladatelství Levné knihy

 

Do soutěže přišlo celkem 53 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: K. Filipská z Teplic.