Nové knihy za říjen 2015

Mezi vlkodlaky usedneme v Kavárně šílenců, Markus Heitz představí Dcery Jidášovy, Patricia Briggs čtvrtý díl série Alfa a Omega, Scott Westerfeld nás zavede Mezi dva světy, James Rollins završuje trilogii Sangvinisté, nového vydání se dočkal nejen Jonathan Strange a pan Norrell, ale také Grossmanovi Mágové. A to zdaleka není vše, co se v říjnu na fantastických knižních pultech objevilo.

 

Charlton_Carotepec

 

Blake Charlton: Čarotepec
Ve světě, kde slova ožívají, se s nesprávným pravopisem pojí nebezpečí. A nikdo to neví lépe než čarodějnický učeň Nicodemus Weal.
Nicodemus je kakograf a nedokáže reprodukovat ani jednoduché magické texty, aniž by je porouchal a přetvořil v pakouzla, která mohou mít smrtící následky. Měl se stát Alkyónem, čarodějem nedostižné moci, jemuž bylo souzeno zachránit svět, ale místo toho musí dělat podřadné práce a čelit ponížení, že nenaplnil proroctví.
Ne všichni si však proroctví vykládají stejně. Podle některých klik vládne kakograf jako Nicodemus velkou silou – silou, kterou lze snadno využít jak v zájmu dobra, tak v zájmu zla. A když jsou dva Nicodemovi spolužáci nalezeni mrtví, začíná být jasné, že některé frakce se nezastaví před ničím, dokud ho nenajdou a nepodrobí si ho.
Vydal: Laser-books, 2015
Překlad: Roman Tilcer
Vazba: brožovaná
440 stran / 339 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

LKH_Anita4-Kavarna-silencu

 

Laurell K. Hamiltonová: Kavárna šílenců (Anita Blakeová 4)
„S netvory si hraju pořád. Tak jsem se s jedním zasnoubila. Zabít ho můžu vždycky.“
Anita je oživovatelka mrtvých, a i když občas vypomáhá policii při vyšetřování nadpřirozených zločinů, není žádné soukromé očko. Proto se zprvu odmítá ujmout klienta, který chce nalézt svou zmizelou ženu – vlkodlačici. Navíc má právě spoustu jiných starostí, jak profesionálních, tak soukromých. V milostném životě zatím neměla moc štěstí, a jak se ukazuje, všechno je ještě komplikovanější, když chodíte s vlkodlakem a přitom o vás zároveň usiluje samotný upíří vládce města.
Ale citové problémy musejí stranou, protože k záhadným zmizením kožoměnců se přidává bestiální vražda a ve městě se zničehonic objevuje Anitin starý přítel Edward, profesionální lovec nestvůr – a kde je on, tam se brzy začnou dít velice ošklivé věci. Je na Anitě, aby rozmotala spleť indicií a nenechala se vtáhnout příliš hluboko do podivného světa lykantropích smeček – nebo si aspoň zachránila holý život.
Vydal: Epocha, 2015
Překlad: Dominika Moulíková
Vazba: pevná
320 stran / 299 Kč
Ukázka / citáty
Koupit knihu
Heitz_dcery-jidasovy

 

Markus Heitz: Dcery Jidášovy
Upírka Sia je poslední ze smrtících dětí Jidášových – a připravena udělat vše pro to, aby se kletba nepřenesla na její jediné potomky, Emmu a Elenu. Když jsou obě uneseny, začíná pro Siu vražedný závod s časem: neboť pokud se jí nepodaří nevinnou ženu a dítě zachránit, mohly by se stát dcerami Jidášovými. A pak by je Sia musela zabít…
Vydal: Fantom Print; 2015
Překlad: Svatava Kretková
Vazba: brožovaná
352 stran / 329 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Briggs_Smrtici-zar

 

Patricia Briggs: Smrtící žár
Pro jednou se vlkodlačí pár Charles a Anna nevydávají na cesty kvůli Charlesově roli otcova vymahače. Tentokrát je jejich výlet do Arizony čistě osobní – aspoň zpočátku… Charles a Anna brzy zjistí, že na útěku je nebezpečný fae, který vyměňuje lidské děti. Studená válka fae s lidmi začíná nabývat na obrátkách – a Charles a Anna se ocitají v palebné linii.
Vydal: Fantom Print; 2015
Překlad: Kateřina Niklová
Vazba: vázaná
288 stran / 279 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Westerfeld_Mezi-dvema-svety

 

Scott Westerfeld: Mezi dvěma světy
Darcy Patelová odložila vysokou školu a i všechno ostatní jen proto, aby mohla vydat svůj young adult román, který se jmenuje Zásvětí. Dostane šanci, o jaké se spoustě mladých dívek může jen zdát. Stěhuje se do New Yorku, kde nemá žádné přátele a přemýšlí, zda to opravdu bylo správné rozhodnutí. Pak ji ale pod svá křídla vezme parta jiných začínajících i zkušených spisovatelů.
Druhá linie příběhu se odehrává právě v Darcyině románu, což je napínavý thriller o Lizzie, náctileté holce, které se podaří proklouznout do „Zásvětí“, místa mezi životem a smrtí, a přežije tak útok teroristů. Tato nová schopnost Lizzie zaskočí, Zásvětí je nebezpečné, plné potulujících se duší, které čekají na své rozhřešení. Může jim někdo pomoci? A co všechno musí dát Lizzie všanc?
Vydal: CooBoo; 2015
Překlad: Jana Jašová
Vazba: pevná
488 stran / 399 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Schink_Jak-lvove

 

Petr Schink: Jak lvové
Svět monstrózních plechových korábů, kráčejících parních strojů, mechanických rytířů, ale i nebetyčných věží vyšinutých mistrů metafysiky. Svět městských slumů zalidněných tisícihlavou hydrou chudoby i trolími otroky, které v nekonečných řadách chrlí průmyslové laboratoře Líhně. Svět, kde se mytická monstra stávají každodenní realitou a na obranu před nimi potřebujete profesionála. Někoho jako je Fastynger van Hauten. Znáte ho jako lehkomyslného floutka, pistolníka a tak trochu lumpa z knihy Století páry, teď jen chce přežít další den, vydělat trochu peněz a ochránit děcko, které je možná něco víc, než jen další válečný sirotek. Z hlubin staletí i z dob ne tak vzdálených natahují své pařáty démoni minulosti a hrozí rozmetat na kusy křehkou rovnováhu, do které se na kratičký okamžik usadily šíleně rozhoupané misky vah osudu. Kdo a proč chce zabít malého kluka? A nebylo by nakonec pro všechny lepší, kdyby se mu to povedlo? Fastynger si to nemyslí a věřte mi, jeho nechcete naštvat. I když mu vezmete jeho zbraně, naději a nakonec i život…
Vydal: Epocha; 2015
Obálka: Jan Doležálek
Vazba: brožovaná
392 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Grossman_Magove

 

Lev Grossman: Mágové
Napínavý příběh o mladém muži, který praktikuje magii v reálném světě. Quentin Coldwater je nadaný, ale nešťastný. Chodí na střední školu, je stále obklopen fantasy příběhy, které četl jako dítě, příběhy zasazenými do magické země jménem Fillory. Představte si jeho překvapení, když se náhle nečekaně dostane na velmi tajnou, velmi exkluzivní školu kouzel v severní části New Yorku, kde získá skvělé vzdělání v moderním čarodějnickém řemesle. Ale kouzla Quentinovi nepřinesou takové štěstí a dobrodružství, o jakém snil. Ukazuje se, že země Quentinových snů je mnohem temnější a nebezpečnější, než si vůbec dokázal představit. Jeho dětské sny se stanou noční můrou…
Vydal: XYZ; 2015
Překlad: Jana Rečková
Vazba: pevná
408 stran /369 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Clare_Mechanicky-andel

 

Cassandra Clare: Mechanický anděl (Pekelné stroje 1)
První díl nové trilogie od autorky Nástrojů smrti.
Poté, co osiřelé Tesse Grayové zemře teta, která se o ni starala, vyplouvá dívka v dubnu roku 1878 z New Yorku do Londýna za svým bratrem Nathanielem. V přístavu na ni však nečeká Nate, nýbrž prapodivná dvojice žen, jimž se přezdívá Temné sestry. Uvězní ji v jejich domě a připravují ji pro záhadného Magistra, který ji chce získat. Při nezdařeném útěku Tessa zraní jednu ze služebných, ze které se vyklube podivná mechanická bytost. Záchrana přijde z nečekané strany – v Temném domě se objeví Will Herondale, jeden z lovců stínů…
Vydal: Yoli; 2015
Překlad: Lenka Faltejsková
Vazba: brožovaná
368 stran / 359 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Shannon_Vidorad

 

Samanta Shannonová: Vidořád
Udělali z nás zloděje. Je načase ukrást, co nám patří.
Paige Mahoneyové se podařilo utéct ze šeolského zajetí, ale tím její problémy teprve začínají: mnoho přeživších je nezvěstných a ona se stala nejhledanější osobou v Londýně.
Scion upřel na Bledého snílka své vševidoucí oko, vidopáni a vidopaní městských gangů jsou pozváni na vzácné setkání Sněmu nepřirozených. Jaxon Hall a jeho gang Sedm pečetí jsou připraveni získat pozornost, ale vztahy mezi jasnovidci kazí staré nevyřízené účty a za každým rohem číhají temná tajemství.
Pak se začnou ze stínů vynořovat Refájci. Ale kde je Strážce? Paige se musí z doupěte u Sedmi ciferníků dostat do spisovatelské čtvrti Grub Street a proniknout do tajných katakomb Camdenu dřív, než bude osud londýnského podsvětí zpečetěn.
Vydal: Host; 2015
Překlad: Lenka Kapsová
Vazba: vázaná
519 stran / 349 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Salisbury_Vyvolena-bohy

 

Melinda Salisbury: Vyvolená bohy – Smrtící dotyk
Twylla je vyvolená bohy. Je zosobněním božské dcery a jako taková je zaslíbená princi. Za svoji výjimečnost ale draze platí: každý měsíc musí pozřít jed, a přinést tak důkaz o svém božském postavení. Její dotyk je však pro obyčejného člověka smrtící. Dívka proto není běžným členem královského dvora. Je královninou popravčí. Každý měsíc navštěvuje vězení a přikládá své ruce na ty, kteří jsou odsouzeni k smrti. Žije v samotě a smutku. Když ale nastoupí nový strážce, vše se změní…
Vydal: Fragment; 2015
Překlad: Romana Bičíková
Vazba: brožovaná
256 stran / 249 Kč
Koupit knihu

 

Clark_Jonathan-Strange-Norrell

 

 

Susanna Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell
Na počátku devatenáctého století už v Anglii nikdo na kouzlení nevěří. Dokud se v Hurtfewském opatství neobjeví samotářský pan Norrell, který nechá obživnout sochy v yorské katedrále. Zpráva o návratu magie se brzy rozlétne po celé Anglii…
Kniha získala mnoho významných ocenění – například Time’s Best Novel of the Year, World Fantasy Award for Best Novel nebo Hugo Award for Best Novel.
Vydal: Omega; 2015
Překlad: Viktor Janiš
Vazba: vázaná
968 stran / 399 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

 

Rollins_Pekelna-krev

James Rollins, Rebecca Cantrellová: Pekelná krev
Trilogie o věčném boji řádu sangvinistů se silami zla se uzavírá. Vědma, Voják a Rytíř Kristův odhalují díly skládačky, ke kterým jim ukazuje Krvavé evangelium. Jenže aby byl svět zachráněn, musí se nakonec Vědma Erin postavit nejtemnějšímu z nepřátel, hadovi z ráje. Musí se utkat s Luciferem.
Po celém světě roste počet vražedných útoků na nevinné lidi – zlo sílí, protože se Pán temnot Lucifer zbavuje pout a chystá se ke konečnému boji. Archeoložka Erin Grangerová i její společníci voják Jordan Stone a kněz Rhun Korza musí rozluštit, co po nich žádá Krvavé evangelium, a příkaz splnit, jinak se pekelná brána otevře.
Jenže síly temnot vyslaly démona jménem Legie, který kráčí po zemi v mnoha podobách a jeho moc je nezměřitelná, nechrání před ním ani zdi Vatikánu. Aby Erin zachovala aspoň naději na záchranu světa, snaží se odhalit pravdu o prvních krocích lidí po vyhnání z rajské zahrady.
Pátrání po klíči k vykoupení zavede trojici z proroctví do Pyrenejí, do Prahy i do magického údolí Cchum v Himálaji. Tam se zem otevře a konečný boj se rozpoutá u vstupu do pekla, kde je čeká sám Lucifer.
Vydal: BBart; 2015
Překlad: Zdeněk Hofmann
Vazba: pevná
368 stran / 349 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Holder_Kraska2_Nekteri-ztratili

 

Nancy Holder: Kráska a zvíře 2 – Někteří ztratili vše
Když Vincenta Kellera osloví otec jeho spolubojovnice z Afghánistánu, Vincent mu slíbí, že se pokusí odhalit pravdu ohledně toho, zda skutečně zemřela, nebo jen záhadně zmizela.
Ve stejné době Catherine vyšetřuje sérii hrůzných vražd, které vypadají, jako by je měl na svědomí netvor. S objasňováním tohoto případu jí pomáhá také svérázný nový kolega, vyznavač New Age, původem z Kalifornie. Jediným očitým svědkem v případu je holčička, neteř poslední oběti. Děsivé události jí však otřásly natolik, že ztratila řeč.
Je možné, že by spolu pátrání Vincenta i Catherine souvisela? Oba jsou připraveni riskovat vše pro to, aby se pachateli dostalo spravedlivého trestu. Opět dokazují, že i v nejtemnějších chvílích vždy existuje naděje.
Další román Nancy Holderové nejen pro fanoušky seriálu Kráska a zvíře, ale pro všechny, kteří mají rádi romantické a zároveň napínavé příběhy.
Vydal: Baronet; 2015
Překlad: Ondřej Marek
Vazba: pevná
296 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Rinehart_Koruna-tri

 

J. D. Rinehart: Koruna tří – Prokletý král
Trojčata jsou předurčena vládnout Toronii.
Cesta k trůnu je však dlouhá a krvavá Toronii, říši tří království, vládne železnou rukou krutý a nelítostný král Brutan. Zubožená země, po staletí zmítaná válkou, upíná všechny své naděje k dávnému proroctví, že se králi narodí trojčata, která ho zabijí a společně pak nastoupí na trůn. Tehdy v Toronii znovu zavládne mír.
Když na nebi vyjdou tři nové hvězdy, ohlašující naplnění předpovědi, trojčata se skutečně narodí. Naštěstí se kouzelníku Melchiorovi podaří děti před Brutanem včas ukrýt. Sourozenci pak po třináct let žijí v utajení, každý v jiném koutě země, aniž vědí jeden o druhém.
Tarlan, který dokáže mluvit se zvířaty, hadí muž Galf a neohrožená vůdkyně Elodie.
Vydal: Host; 2015
Překlad: Romana Bičíková
Vazba: pevná
328 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Stroud_Lockwood_Septajici

 

Jonathan Stroud: Šeptající lebka (Lockwood & Co. 2)
Život agentury Lockwood & spol. nikdy není úplně klidný. Lucy a George se snaží rozluštit záhadu mluvící lebky v lapači duchů, zatímco Lockwood zoufale touží po novém vzrušujícím případu.
A zdá se, že se mu přání splnilo, když je jejich tým povolán na hřbitov v Kensal Greenu, aby prošetřili záhadný hrob lékaře z viktoriánských časů. Dochází kolem něj k podivnému zjevování a místo je třeba zabezpečit.
Lockwood jako obvykle překypuje sebevědomím a jako obvykle se zvrtne všechno, co se zvrtnout může – uvolní se strašlivý přízrak a kdosi z rakve ukradne velmi nebezpečný předmět.
Lockwood & spol. musejí získat ukradenou věc zpátky, než se uvolní její moc, čeká je však závod s časem. Jejich otravní soupeři z Agentury Fittesové jdou totiž také po stopě. A jako by toho nebylo málo, lebka v lapači duchů se zase probouzí…
Vydal: Knižní klub; 2015
Překlad: Petra Diestlerová
Vazba: pevná
504 stran / 349 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Dosedel_Truhla

 

Svatopluk Doseděl: Truhla ze Zálivu smrti
Ve třech novelách Svatopluka Doseděla vás čekají příběhy o vražedném astrálním zlu, přetrvávajícím stovky let v místě bývalého popraviště, brutální lidské bestii z čerstvě osvobozených Sudet a zoufalém činu, spojeným s její likvidací, a také o podivném přání umírajícího starého žida, který touží nalézt zednářský poklad a zajistit si tak život věčný.
Autor zde, stejně jako v předchozích knihách Bestseller a Zlo přichází třikrát, zručně kombinuje trojici osvědčených ingrediencí, jimiž jsou regionální pověsti, civilní přístup a vypravěčský cit, čímž vytváří tím přesně ten typ moderního hororu, který mají jeho čtenáři tak rádi.
Vydal: Epocha, 2015
Obálka: Karel Zeman
Vazba: brožovaná
166 stran
Vyšlo jako příloha časopisu Pevnost 11/2015
Recenze

 

 

Asa Larssonová, Ingela Korsellová: PAX 3 – Dívka ze záhrobí
Halloweenské oslavy jsou v plném proudu, když vtom se objeví dítě v dokonale přesvědčivém kostýmu — a zaútočí…
Kdo to je? Co chce? Kde se vzalo? A hlavně, jak ho zastavit? „Krkavčí bratři“ Alrik a Viggo musejí opět spojit síly se strážci knihovny Magnarem a Estrid, tentokrát aby zachránili své spolužáky před pomstou nemrtvé. Kromě toho do města přichází tajemná dívka, která zasáhne Alrikovo srdce. Iris však přináší temné tajemství a ví o magii víc, než dává najevo…
Vydal: Host, 2015
Překlad: Marie Voslářová
Vazba: pevná
192 stran / 249 Kč
Koupit knihu

 

Hill_Zamek-klic-4

 

 

Joe Hill, Gabriel Rodriguez: Zámek a klíč 4 – Klíče království
Sourozenci Zámkovi nacházejí mnoho dalších zázračných klíčů i informací o nich. Záhad týkajících se rodiny Zámkových ale stále přibývá.
Kulišákova zoufalá snaha o nalezení klíče Omega se stupňuje a nakonec přivádí obyvatele Klíčova k překvapujícímu odhalení.
Vydal: Comics Centrum; 2015
Překlad: Jan Kantůrek
Vazba: pevná
160 stran / 499 Kč
Koupit komiks

 

 

Myty8_Vlci

 

 

Bill Willingham, Marc Buckingham: Mýty 8 – Vlci
Díl, který odpoví na zásadní otázku. Kam zmizel Wolfi? Bez něj nemá cenu plánovat odvetný útok na Domovinu. Po stopě Velkého zlého vlka se vydává Mauglí…
Vydal: Crew; 2015
Překlad: Ľudovít Plata
Vazba: brožovaná
160 stran / 439 Kč
Recenze
Koupit komiks

 

 

Audio_Sapkowski_Krev-elfu

 

Andrzej Sapkowski: Krev elfů (Sága o Zaklínači 1)
Meč, magie a vyzvědačské intriky. První část legendární Sapkowského ságy o zaklínači Geraltovi a jeho sudbě – Ciri z Cintry. Zaklínač pečuje o plamen, který může zapálit celý svět.
Vydal: Tympanum; 2015
Čte: Martin Finger
Režie: Alexandra Bauerová
Délka: 11 hodi, 48 minut
Cena: 299 Kč
Koupit audioknihu