Soutěž o Kavárnu šílenců – vyhodnocení

Ve spolupráci s nakladatelstvím Epocha jsme připravili soutěž o nové vydání románu Kavárna šílenců, čtvrté knihy ze série o lovkyni upírů Anitě Blakeové. Ukázku z knihy si můžete přečíst zde. Soutěž včera skončila. Kdo se může těšit na knihu?

LKH_Anita4-Kavarna-silencu

Anotace:

„S netvory si hraju pořád. Tak jsem se s jedním zasnoubila. Zabít ho můžu vždycky.“

Anita je oživovatelka mrtvých, a i když občas vypomáhá policii při vyšetřování nadpřirozených zločinů, není žádné soukromé očko. Proto se zprvu odmítá ujmout klienta, který chce nalézt svou zmizelou ženu – vlkodlačici. Navíc má právě spoustu jiných starostí, jak profesionálních, tak soukromých. V milostném životě zatím neměla moc štěstí, a jak se ukazuje, všechno je ještě komplikovanější, když chodíte s vlkodlakem a přitom o vás zároveň usiluje samotný upíří vládce města.
Ale citové problémy musejí stranou, protože k záhadným zmizením kožoměnců se přidává bestiální vražda a ve městě se zničehonic objevuje Anitin starý přítel Edward, profesionální lovec nestvůr – a kde je on, tam se brzy začnou dít velice ošklivé věci. Je na Anitě, aby rozmotala spleť indicií a nenechala se vtáhnout příliš hluboko do podivného světa lykantropích smeček – nebo si aspoň zachránila holý život.

 

Soutěžní otázky:
1) Kolik dílů ze série o Anitě Blakeové v češtině dosud vyšlo?
2) V kterém městě se román Kavárna šílenců odehrává?
3) Jaký je anglický, tedy originální název knihy Kavárna šílenců?

 

Správné odpovědi:
1) 16
2) St. Louis
3) The Lunatic Cafe

 

Do soutěže přišlo celkem 43 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: A. Plšková z Mistřic

Blahopřejeme.