Nové knihy v angličtině za září 2015

Nové knihy / 20.10.2015 /

Září přineslo na zahraniční knižní pulty na sedmdesát nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich, včetně přehledu nových titulů ze sérií vydávaných v češtině.

 


Leigh Bardugo: Six of Crows

Ketterdam: pulzující centrum mezinárodního obchodu, kde seženete vše, co chcete – když nabídnete tu správnou cenu. Nikdo to neví lépe než fenomén mezi kriminálníky Kaz Brekker. A ten nyní dostane nabídku, která by z něj udělala člověka bohatšího, než si kdy dokázal představit. Jenže sám úkol splnit nedokáže…
Odsouzenec žíznící po pomstě.
Střelec, jenž uzavřel jistou sázku.
Uprchlík s minulostí plnou luxusu a privilegií.
Kouzelnice využívající svou moc, aby přežila ve slumech.
Zloděj se schopností uniknout i z těch nejhlubších pastí.
Šest nebezpečných odpadlíků. Jeden nemožný cíl. A Kazův tým je nyní tím jediným, co dokáže odvrátit zkázu celého světa – pokud se nejdřív navzájem nepozabíjejí.

Vyšlo: 29. 9.; GR

 

Jim Butcher: The Aeronaut’s Windlass

Od autora Harryho Dresdena a Kodexu Alera přichází nová série zasazená do světa šlechticů, světa parních strojů a magií se ohánějících bojovníků.
Už od začátku věků strážily lidstvo Rody žijící ve věžích, které se tyčí míle a míle nad mlhou zakrytým povrchem světa. V jejich sálech vládly po celé generace vznešené rody aristokratů, kteří vyvíjeli technické zázraky, pečovali o obchodní smlouvy a společenství, budovali flotily vzdušných lodí, aby udrželi mír.
Kapitán Grimm velí obchodní lodi Predátor. Věrný rodu Albionu se ve studené válce s rodem Aurora postavil na jejich stranu. Jenže Predátor je nyní po těžkých bojích poškozený a posádka je tak bez práce. Rod Albionů proto za Grimmem přijde s nabídkou – za to, že mu opraví jeho Predátora, se Grimm připojí k agentům, kteří mají před sebou náročný úkol.
Grimm na nabídku přistoupí a brzy zjistí, že válka mezi rody je jen předzvěstí věcí budoucích. Odvěký nepřítel lidstva, jenž dosud tisíce let jen tiše vyčkával v ústraní, se pomalu, ale jistě blíží. A v jeho šlépějích kráčí smrt…

Vyšlo: 29. 9.; GR

 


Rae Carson: Walk on Earth a Stranger

První díl YA série The Gold Seer Trilogy.
Lee Westfall má domov, pevné zázemí i nejlepšího přítele, který nejspíš chce být něčím víc. A také skrývá obrovské tajemství. Dokáže vycítit zlato ve světě kolem sebe. Žíly hluboko pod zemí, malé nugety v proudu potoka i ten nejjemnější zlatý prach uvízlý pod špičkou nehtu. Lee se zatím vždy dařilo svoji schopnost skrývat, ale co když na všechno někdo přijde a rozhodne se její dar zneužít? V momentě, kdy se tahle hrozivá noční můra skutečně naplní a ona přijde o všechno, nemůže dělat nic jiného než utéct a pokusit se začít jinde znovu. Kalifornie, kde právě naplno propukla zlatá horečka, se zdá být ideálním místem pro dívku, jako je ona. Stačí jenom přežít dlouhou a nebezpečnou cestu plnou nástrah.

Vyšlo: 22. 9.; GR

 

Kim Harrison: The Drafter

První díl nové urban fantasy série z pera autorky čarodějky Rachel Morganové.
Detroit roku 2030. Zrazená jak člověkem, kterého milovala, tak tajnou vládní organizací, která z ní vycvičila zabijáka, je Peri Reedová na útěku.
Neodpouštěj a nezapomeň, to bylo vždy Periino heslo. Jenže její současná práce jí to moc neulehčuje: jako drafter dokáže ovládat čas, což je schopnost převzácná a neocenitelná, ale zároveň vždy zapomene události, které pozměnila, i události, které svou změnou vytvořila.
Když Peri zjistí, že je její jméno na seznamu zkorumpovaných agentů, uvědomí si, že i její vlastní život byl organizací pozměněn. Spojí tedy síly s tajuplným a nelítostným vojákem, aby konečně pravdu o svém posledním úkolu. A zároveň ví, že nemůže důvěřovat ani sama sobě.

Vyšlo: 1. 9.; GR

 


Lauren Bird Horowitz: Shattered Blue

Pro Nou a Calluma být spolu znamená ocitnout se ve smrtelném nebezpečí. Od samého počátku cítí šestnáctiletá Noa, že tajuplný student, který přestoupil na její internátní školu, je jiný. Callum ji znervózňuje i přitahuje, a přestože se snaží vyrovnat s tragédií, která postihla její rodinu, nedokáže mu odolat. Brzy je spojí jeho nejhlubší tajemství: Callum je fae, vypovězen ze svého světa poté, co ho dostihla tragédie ne nepodobné té její.
Ale v Noině světě potřebuje Callum speciální lidskou energii, Světlo, aby přežil; jeho tělo si ji krade dotykem – nebo polibkem. A Callum není ve světě lidí jediným fae. Když je Callum unesen, Noa se musí rozhodnout: je ochotna vše obětovat, aby ho zachránila? Přestože by tím mohla zjistit, že láska není taková, jak se dosud domnívala?

Vyšlo: 15. 9.; GR

 

 

Katherine Howe: The Appearance of Annie van Sinderen

YA příběh o mladém a ambiciózním filmaři Wesu Auckermanovi, který jednoho dne při natáčení seance v East Village potká záhadnou, nadpozemsky krásnou dívku jménem Annie.  Začne v její společnosti trávit stále víc a víc času až se do ní zoufale zamiluje. Jenže brzy poznává, že tady něco úplně nehraje. Proč Annie mluví tak zvláštně a chvílemi se zdá být dokonale chladná a odměřená? A v neposlední řadě proč na ni Wes v New Yorku naráží jen v okolí jednoho jediného bloku? Annie něco skrývá a tohle temné tajemství z její minulosti může přinést odpovědi na všechny Wesovi otázky jenže za jakou cenu?

Vyšlo: 15. 9.; GR

 

 

 

Anna-Marie McLemore: The Weight of Feathers

Rodiny Paloma a Corbeau se už odnepaměti nenávidí. Oba klany si vydělávají na živobytí jako kočovní umělci a pořádají konkurenční akrobatická představení, není proto divu, že si nemohou přijít na jméno. Lace Paloma sice začala účinkovat v rodinné show teprve nedávno, ale i ona už od malička moc dobře ví, že každý Corbeau praktikuje tu nejhorší černou magii a jakýkoliv kontakt s nimi může přinést jen smrt. Jenže když neštěstí zasáhne město, ve kterém obě rodiny právě vystupují, a Cluck Corbeau neočekávaně zachrání Lace život, její pohled na pradávný svár se rázem změní. Zakázaný vztah s Cluckem ale může vést jen ke katastrofě, protože i to nejmenší šlápnutí vedle teď dokáže ohrozit budoucnost jich obou.

Vyšlo: 15. 9.; GR

 

Devon Monk: Crucible Zero

Třetí díl urban fantasy ze světa, v němž vládnoucí Rody rozpoutaly válku, a nyní mu vládne chaos. Jediná žena má moc spasit svět – nebo ho také zničit…
Matilda Casová se nikdy nepovažovala za hrdinku. Ale protože ovládá jistou moc – a vzhledem k tomu, že se její tělo uzdravuje velice rychle, je prakticky nesmrtelná – nemá moc na výběr. Přestože nechce zachraňovat svět, je jediná, kdo dokáže cestovat časem, aby se jí to povedlo.
Její záchranná mise ale nevyjde, jak si představovala. Uvízla v paralelním vesmíru a nyní hrozí, že její domovský svět navěky zmizí. A nejhorší je, že nepředstavitelně mocný muž, který cestoval časem s ní, jí odmítá pomoct vše napravit. Naopak je ochotný rozpoutat krvavou válku, jen aby Matildu zastavil – pokud mu nebude ochotna přenechat svou moc nad časem.
Nyní se musí Matilda rozhodnout a ví, že jediná špatná volba ji zničí – a stejně tak veškeré její šance zachránit vše, co kdy milovala…

Vyšlo: 1. 9.; GR

 

 

William Ritter: Beastly Bones

Druhý díl urban fantasy série Jackaby.
Nová Anglie ani městečko New Fiddleham nepatří v roce 1892 k nejklidnějším místům. Není proto divu, že právě tady sídlí excentrický detektiv R. F. Jackaby, který se spolu s asistentkou Abigail Rook zaměřuje na řešení těch nejpodivnějších případů. A práce mají víc než dost, ať už se jedná o odhalení pachatele záhadné vraždy majitele krvelačného druhu měničů, kteří se důmyslně maskují jako vrh roztomilých koťat, nebo jde o případ zmizení kostry prehistorického dinosaura z blízkého archeologického naleziště, který se zdá mít určitou spojitost s neznámou bestií napadající zvířata i lidi v okolí. Na Abigail s Jackabym tak čeká zatím největší zkouška ze všech – hon na zloděje, nestvůru a vraha.

Vyšlo: 22. 9.; GR

 

Rachel Vincent: Menagerie

První díl urban fantasy série Menagerie.
Když se Delilah Marlow rozhodne navštívit slavný Metzgerův zvěřinec ještě netuší, co se pod pozlátkem téhle putovní společnosti skrývá. V momentě, kdy je uvězněna a přinucena stát se součástí představení, přijde o všechno včetně svého jména a musí v kostýmu černé labutě vystupovat v nekonečném kolotoči show v jednom městě za druhým. Za groteskní tváří cirkusu se ovšem skrývají i silné emoce a dech beroucí krása. Další „atrakce“  mořské panny, minotauři, gryfové a kelpie jsou podivná stvoření, ale všichni společně sdílejí pouto stvrzené brutální realitou uvěznění. A spolu s tím, jak Deliah bojuje o svobodu pro sebe i ostatní, objevuje v sobě netušenou sílu a schopnosti, o kterých by nikdy nevěřila, že je má.

Vyšlo: 29.9.; GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

 • Sarah J. Maas: Queen of Shadows (Throne of Glass #4) … vychází u Cooboo
 • Ransom Riggs: Library of Souls (Miss Peregrine’s Peculiar Children #3) … vychází u Joty
 • Kendare Blake: Ungodly (Goddess War #3) … vychází u Baronetu
 • Holly Black, Cassandra Clare: The Copper Gauntlet (Magisterium #2) … vydává Yoli
 • Wendy Higgins: Sweet Temptation (The Sweet Trilogy #4) … vydává COoboo
 • Victoria Aveyard: Queen Song (Red Queen 0.5) … vydává Cooboo
 • Madeleine Roux: Catacomb (Asylum #3) … vychází u Joty

Komentáře: 2

 • Renča 20.10.2015na8.24

  Ten Jackaby vyjde v listopadu v Hostu.
  U Kim Harrison mě mrzí, že jsou to hrátky s časem, to moc nemusím.

  • Axia 20.10.2015na10.24

   Děkuji za informaci, to nám uteklo, jinak bychom v tipech uvedly jiný titul :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče a následně uloží na váš disk. Ukládají se různé informace a nastavení, určená k lepšímu načítání webu, započítání do číselníků počítadla návštěvnosti, nebo v případě stránek s reklamním obsahem, vyhledá podle jiných již uložených cookies, reklamu přímo pro vás. Jak jste někde hledali novou pračku, vyskočí na vás pračky na každém webu, který si reklamou přivydělává.
Více informací naleznete na odborných stránkách, u tetičky WIKI, nebo strýčka Googla.

S pozdravem
Děti noci

PS: U nás pračky ani jiná zařízení nenaleznete :)

Zavřít