J. R. Ward: Prokletý milenec

Již potřinácté vítá J. R. Ward své čtenáře za branami světa Bratrstva černé dýky. Po rodinných peripetiích upířího Krále tentokrát autorka poodhalí roušku tajuplného světa Temných, klanu s’Hisbe.

Ward_Proklety-milenec

 

Dvojčata Trez a iAm se už mnoho let skrývají před svou královnou a osudem, který jim královští astrologové předpověděli. Trez se má podle věštby stát novým králem s’Hisbe, čím by ztratil nejen vytouženou a těžce vybojovanou svobodu, ale také ženu, ke které už dávno cítí víc, než by možná měl. Jenže osud je neúprosný, a tak se brzy nad Trezem a Selenou začnou stahovat mračna nejen hněvu královny Temných…

Příběh této dvojice měl čtenář možnost sledovat už v několika předchozích románech. Dobrodružství tentokrát čeká i na iAma, který dosud stál ve stínu svého bratra, za něhož se mnohokrát obětoval, a který tu pro své dvojče vždy byl i za cenu vlastního štěstí.

Prokletý milenec se odehrává několik týdnů po událostech z Krále a autorka se nijak nezdržuje jejich připomínáním. Je tak na čtenáři a především jeho znalostech reálií světa Bratrstva černé dýky, aby se v příběhu a záplavě jmen a událostí s nimi spjatých orientoval.

Jak už je v románech J. R. Ward zvykem, sleduje čtenář hned několik příběhových linií zároveň. Po poměrně roztříštěném Králi je těchto linií podstatně méně díky tomu, že se některé z nich uzavřely nebo propojily právě v předchozím dílu. Autorka sice nově představuje upíří dívku Paradise a vrací se k jednomu z nejzábavnějších bratrů Rhageovi, tím však netříští celistvý obraz románu, ale láká čtenáře na následující díly.

Válka s bezduchými nekončí, Vyhlazovací společnost i banda bastardů vystrkuje růžky, bratrstvo proto nemá šanci se ani chvíli nudit. Prokletý milenec je akční smrští, která se na čtenáře valí z mnoha stran a směrů v několika rozběhnutých liniích, a třinácté pokračování této série je především temné, jako by chtělo dostát přízvisku svých ústředních hrdinů.

Přestože se už po třinácti románech může zdát, že se J. R. Ward v určitých aspektech a prvcích opakuje, má stále co svým čtenářům nabídnout, ať už je to nejen výborný styl psaní, na jaký si čtenáři dávno zvykli, a charismatičtí hrdinové, které si dávno oblíbili, ale také nejedno překvapení.

Ukázka

Vydal: Baronet, 2015

Koupit knihu