Soutěž o Společenstvo draků – vyhodnocení

Nakladatelství Fragment nám věnovalo do soutěže první díl nové série Talon – Společenstvo draků autorky Julie Kagawy o dracích skrývajících se v lidské podobě. Ukázku z knihy si můžete přečíst zde. Soutěž včera skončila. Kdo se může těšit na knihu?

Kagawa_Talon

 

Anotace: 
Před dávnými lety byli draci na pokraji vyhynutí. Legendární drakobijci z Řádu sv. Jiří je téměř vyhubili. Ti, kteří přežili, se skrývali v lidské podobě. Jejich počet pomalu rostl, a moc sílila. Uběhla staletí a draci se připravují na okamžik, kdy lidem ukážou, kdo je skutečným pánem světa…
Sledovat, začlenit se, splynout. Přesně to má za úkol dračí dívka Ember. Má za sebou základní výcvik a dokáže na sebe vzít lidskou podobu. Její budoucnost je předem naplánovaná: má poslouchat, nevyčnívat z řady a slepě plnit rozkazy. To vše pod taktovkou supertajné a nesmlouvavé dračí organizace s názvem Talon.
Jenže Ember se to vůbec nelíbí. Pomalu se rozkoukává a zjišťuje, že svět není tak černobílý, jak ji učili. Poznává jednoho z přeběhlíků, který se proti demagogii Talonu vzbouřil. Je pravda to, co říká? Vždycky přece platilo, že Talon je ztělesněním dobra, kdežto lidé znamenají čiré zlo.
Čím déle Ember mezi lidmi žije, a jednoho z nich i blíže poznává, uvědomuje si, že pravda, ve kterou věřila, má velké trhliny. Zůstane věrná Talonu a jeho cílům, nebo se přidá k přeběhlíkům?

 

Soutěžní otázky:
1) Autorka Julie Kagawa je také autorkou knihy:
a) Železná lady
b) Železný král
c) Král železný a zlatý

2) Která z těchto autorek také napsala sérii o dracích?
a) Sophie Jordan
b) Rachel Caine
c) Colleen Houck

3) Kolik let je hlavní hrdince Ember?
a) 12
b) 14
c) 16

 

Správné odpovědi: 1b, 2a, 3c

Do soutěže přišlo celkem 46 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: S. Valová z Kravska.

Blahopřejeme.