Podzimní seriály roku 2015

Přehled žánrových seriálů začínajících na podzim. Druhé série se nedočkal seriál Constantine; oproti minulému roku chybí také Wolfblood, jehož potvrzená čtvrtá řada by se měla vysílat v roce 2016. Novinkou jsou komediální horor Ash vs Evil Dead a marvelovská Jessica Jones.

 

LOST GIRL (DÍVKA ODJINUD)
Série: Druhá polovina 5. řady
Začátek: 6. září
Stanice: Showcase
Hrají: Anna Silk, Ksenia Solo, Kris Holden-Ried
6. září odstartovala druhá polovina poslední série Lost Girl o sukubě Bo. Kanadský seriál stanice Showcase uzavře osudy jednotlivých hrdinů, kteří se snad dočkají svého šťastného konce.

 

Z NATION
Série: 2.
Začátek: 11. září
Stanice: Syfy
Hrají: Keith Allan, Nat Zang, Russell Hodgkinson
S patnácti díly se vrací novinka z minulého roku od stanice Syfy. Po drsném finále se na obrazovku zřejmě vrátí všechny hlavní postavy. Citizen Z je na útěku a hrdinku Warren, která dříve neměla s muži příliš mnoho štěstí, čeká nová romantická známost.

 

ONCE UPON A TIME
Série: 5.
Začátek: 27. září
Stanice: ABC
Hrají: Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Lana Parrila
V podzimní premiéře oblíbeného seriálu ze světa pohádek se objeví princezna Merida z filmu Rebelka. Emma se v minulé sérii obětovala a stala se novou Temnou místo Rampelníka. Je teď připoutaná k temnotě a bude se muset pokusit najít cestu, jak ji překonat.

 

SLEEPY HOLLOW (OSPALÁ DÍRA)
Série: 3.
Začátek: 1. října
Stanice: Fox
Hrají: Tom Mison, Nicole Beharie, Lyndie Greenwood
Městečko Sleepy Hollow opouští několik herců a v nové sérii se neukáže ani Bezhlavý jezdec. Představen však bude jiný zloduch a na obrazovkách uvidíme Joea Corbina, který začne spolupracovat s Jenny. Společně budou bojovat proti apokalypse. Na Halloween se také chystá speciální epizoda propojená se seriálem Bones (Sběratelé kostí), jejíž premiéra by měla být 29. října.

 

iZombie
Série: 2.
Začátek: 6. října
Stanice: CW
Hrají: Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli
iZombie se vrací z mrtvých s novými epizodami. Poznáme otce charismatického záporáka Blaina. Tato role byla svěřena Robertu Knepperovi, známému především účinkováním v seriálu Prison Break. Angus je bohatý a úspěšný podnikatel, který roky finančně podporoval svého nepovedeného synka. Na začátku řady si k němu Blaine opět přijde pro peníze.

 

SUPERNATURAL (LOVCI DUCHŮ)
Série: 11.
Začátek: 7. října
Stanice: CW
Hrají: Jensen Ackles, Jared Padalecki, Misha Collins
S již 11. sérií se vrací dva bratři – lovci nadpřirozených bytostí. Sourozenci v posledních dílech vypustili Temnotu a kvůli poražení tohoto před-biblického problému se budou muset udobřit a sjednotit.

 

AMERICAN HORROR STORY
Série: 5.
Začátek: 7. října
Stanice: FX
Hrají: Lady Gaga, Matt Bomer, Evan Peters
Po strašidelném domě, blázinci, škole pro čarodějnice a představení zrůd se American Horror Story ubytuje v hotelu. Přestože hvězda seriálu Jessica Lange se již v nové řadě neukáže, tvůrci lákají na nové tváře (Lady Gaga, Matt Bomer). Jako vždy zůstává nová série záhadou, ale dá se očekávat, že bude stejně bizarní a strašidelná jako ty předchozí.

 

THE VAMPIRE DIARIES (UPÍŘÍ DENÍKY)
Série: 7.
Začátek: 8. října
Stanice: CW
Hrají: Ian Somerhalder, Paul Wesley, Kat Graham
Poslední série uspala Elenu na celá desetiletí a postavy Upířích deníků si tak budou muset zvyknout na nepřítomnost oblíbené hlavní hrdinky. Do sedmé série zavítá spousta nových postav, včetně šesti upírů, kteří umí i čarovat. Rozvíjet se bude také linie Stefana a Caroline, jejichž pevné přátelství se postupně mění v romantický vztah.

 

THE ORIGINALS
Série: 3.
Začátek: 8. října
Stanice: CW
Hrají: Joseph Morgan, Daniel Gillies, Phoebe Tonkin
Spin-offový seriál k Upířím deníkům se vrací již se třetí sérií. Sourozenci Mikaelsonovi nebudou mít ani chvilku klid. Za jejich tisíce let života proměnili hodně lidí v upíry a ti jim teď budou zasahovat do života. Slíbeny byly flashbacky do doby, kdy byli přeměněni první upíři. Ve scénách z minulosti se objeví některé oblíbené postavy, které již v seriálu pravidelně nevystupují.

 

HAVEN (MĚSTEČKO HAVEN)
Série: Druhá ½ 5.
Začátek: 8. října
Stanice: Syfy
Hrají: Emily Rose, Lucas Bryant, Eric Balfour
Seriál volně natočený na motivy povídky Stephena Kinga se naposledy objeví na stanici Syfy. Druhá polovina 5. série znamená pro seriál definitivní konec a snad přinese příjemné zakončení.

 

THE WALKING DEAD (ŽIVÍ MRTVÍ)
Série: 6.
Začátek: 11. října
Stanice: AMC
Hrají: Andrew Lincoln, Norman Reedus, Steven Yeun
Nejoblíbenější seriál se zombie se vrací v plné síle na stanici AMC. Příběh založený na stejnojmenných komiksech přivítá novou postavu. Bude jím Heath, který je jedním z členů bezpečnostní zóny v Alexandrii, kam v páté řadě dorazila Rickova skupina. V létě se také začal vysílat spin-off s názvem Fear the Walking Dead, který se zabývá událostmi těsně po vypuknutí nákazy.

 

HEMLOCK GROVE
Série: 3.
Začátek: 23. října
Stanice: Netflix
Hrají: Landon Liboiron, Famke Janssen, Bill Skarsgård
„Všechno dobré musí skončit, užijte si Hamlock Grove do poslední kapky.“ Poslední řada hororového seriálu Eliho Rotha.

 

GRIMM
Série: 5.
Začátek: 30. října
Stanice: NBC
Hrají: David Giuntoli, Russell Hornsby, Claire Coffee
Seriál inspirovaný pohádkami bratří Grimmů v páté sérii ukáže příšeru z jezera Loch Ness a uvede výroční 100. epizodu. Juliette pravděpodobně nevstane z mrtvých, ale mohla by se objevit v některých scénách z minulosti. Nick se bude soustředit na výchovu dítěte s Adalind a postavu Hanka čeká nová láska.

 

ASH VS EVIL DEAD
Série: 1.
Začátek: 31. října
Stanice: Starz
Hrají: Bruce Campbell, Jill Marie Jones, Lucy Lawless
Lovec netvorů Ash se posledních třicet let úspěšně vyhýbal jakékoliv zodpovědnosti a dospělosti. Když se však rozšíří smrtelný mor ohrožující lidstvo, Ash musí začít čelit všem démonům. Seriálová adaptace hororu The Evil Dead (Smrtelné zlo) bude mít premiéru 31. října.

 

JESSICA JONES
Série: 1.
Začátek: 20. listopadu
Stanice: Netflix
Hrají: Krysten Ritter, David Tennant, Mike Colter
Po Daredevilovi druhý z marvelovských superhrdinských seriálů z Defenders universa. Jessica Jones se živí jako soukromé očko ve čtvrti Hell’s Kitchen v New York City. Každý den bojuje s démony, kteří jsou nejen tam venku, ale také uvnitř jí samé. Využívá k tomu své výjimečné schopnosti, které z ní dělají šampionku pro ty, kteří se ocitnou v nesnázích. Příjemným bonusem je pak to, když tito lidé jsou ochotni hrdince za její služby vypsat šek.

Zdroj: Serialzone.cz; Edna.cz