Soutěž o Alexandra – vyhodnocení

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fantom Print jsme soutěžili o e-book Alexander, první díl série Modrá krev Daniely Mičanové. Ukázku z knihy si můžete přečíst zde. Jak soutěž dopadla a kdo získal cenu?
Anotace:
Micanova_Modra-krev_AlexanderÚčastníci vědecké konference zasvěcené vampyrismu by patrně nečekali, že se na jejich setkání vetře podezřelý mladý muž pozoruhodných společenských i stravovacích návyků. Zatoužil totiž převyprávět příběh, který se začal psát roku 1623 v moravském Mikulově.

Záhadný pan Alexander Ambrose sice nalezne pár spřízněných duší, zároveň však odhalí nepříjemnou skutečnost. Některé vzpomínky zůstávají živé. Přesněji řečeno, zůstávají nebezpečně nemrtvé. A pověrečné obranné prostředky na ně neplatí.

Morava na pokraji třicetileté války, snová Florencie, rozmařilý Řím, katakomby při via Appia či temná zákoutí helénistických chrámů se stanou místem překvapivých setkání, věčných útěků, návratů i palčivých vzplanutí. Cesty všech zúčastněných hrdinů se však osudově protnou teprve v současném Brně.

Alexander, první díl upírské série Daniely Mičanové, pamatuje časy, kdy upír nemusel vypadat jako úhledný americký středoškolák. Mohl se docela dobře podobat lehce rozervanému baroknímu kavalírovi. Autorka své prvorozené literární dítko znovu pročetla, zrevidovala a propůjčila mu svižnější kabátec. Překvapivě přitom shledala, že ho má stejně ráda jako před patnácti lety.

 

Soutěžní otázky:

1) Pod jakým názvem a v kterém roce vyšla kniha Alexander poprvé?
2) Jaké další tři romány na Alexandra navazují?

 

Správné odpovědi:
1) Modrá krev – O upírech a lidech, 1999
2) Lucius, Orlando, Jakubovy housle

 

Do soutěže přišlo celkem 25 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla: R. Jarošová ze Žďáru nad Sázavou.

Blahopřejeme.