Tři otázky o Rafaelovi

Jak napsala Laurell K. Hamiltonová na svém blogu, jako třetí v sérii článků tří otázek málem přišla na řadu Anita, ale nakonec se o slovo přihlásil Rafael, král krysodlaků.

LKH_Rafael

 

Kdy se opět setkáme s Rafaelem?

Dead Ice!

Když jsem se kdysi rozhodla, že se v prvním příběhu o Anitě, v Provinilých slastech, objeví krysodlaci, Rafael se mi na stránkách rukopisu objevil sám od sebe. Nevzpomínám si, že bych si psala nějaké poznámky, nebo ho cíleně přivedla k životu. Prostě se tam objevil. Pohledný Hispánec a skvělý vůdce, který dělá, co může, aby navzdory všem okolnostem ochránil své lidi.

 

Kdy se více dozvíme o tom, jak vlastně Rafael krysodlakům vládne?

Jako u předchozí otázky i zde odpovídám: v Dead Ice.

Rafael mi sám prozradil, jak svůj kmen vede. U jiných druhů kožoměnců jsem musela sama přijít na to, jak jejich skupiny fungují, ale u krysodlaků ne. Rafael mi to sám našeptával do podvědomí. Jediné, co jsem musela sama „vymyslet“, byla podoba vypálené značky v podobě koruny na jeho paži, která je symbolem jeho postavení krále. Na tom jsem musela zapracovat, ale všechno ostatní se psalo samo.

 

Mají Rafael a Anita spolu něco?

Pokud tím myslíte, jestli spolu měli sex, tak ano.

Nikdo se neptá, jestli Anita chodí s Rafaelem. Neptá se, jestli jsou milenci, protože to by naznačovalo sex, a vy jste je při tom sledovali, takže je to jasné. Ale milenec neznamená jen sex, obnáší to také jisté emoční propojení, a já si nemyslím, že by mezi nimi bylo něco takového. Takže čím jsou si Anita a Rafael navzájem? Oba riskovali své bezpečí, a dokonce i své životy, aby tomu druhému pomohli. Jsou spojenci a stali se z nich i přátelé. Pro něj je ctí sytit Anitinu ardeur. A v Dead Ice se dozvíme více o tom, jak to mezi nimi funguje.

 

Zdroj: blog LKH