Soutěž o Krvavé evangelium – vyhodnocení

Minulý týden jsme soutěžili o první díl série Sangvinisté – Krvavé evangelium z nakladatelství BB art, upírský thriller z pera Jamese Rollinse. Jak soutěž dopadla a kdo se může těšit na knihu?
Rollins_Krvave_EvangeliumAnotace:
Zemětřesení u izraelské Masady zabije stovky lidí a odhalí hrobku v srdci hory. Trio vyšetřovatelů – vojenský forenzní expert seržant Jordan Stone, kněz z Vatikánu otec Rhun Korza a brilantní archeoložka doktorka Erin Grangerová – přilétají prozkoumat děsivý objev, podzemní chrám ukrývající ukřižované tělo mumifikované dívky.
Po brutálním útoku na naleziště však musí trojlístek uprchnout a vypukne závod o to, kdo dřív najde předmět kdysi ukrytý v sarkofágu hrobky: knihu prý napsanou vlastnoručně Ježíšem Kristem, která má obsahovat tajemství jeho božství. Nepřítel, který je pronásleduje, ovšem není jako ostatní, jde o moc prastarého zla, které ovládá vůdce s neúměrnými ambicemi a nevypočitatelnou lstivostí.
V rozpadající se hrobce, ve vznešených chrámech i v podzemním úkrytu nacistů musí Erin se svými dvěma společníky vynaložit všechny síly k tomu, aby Krvavé evangelium nepadlo do nepravých rukou. S podporou utajeného katolického řádu sangvinistů se trojice snaží uspět v boji, který trvá už tisíce let, od doby, kdy Kristus přinesl svou zázračnou oběť i pro ty, kdo by jinak byli na věky zavrženi.

 

Soutěžní otázky:
1) Pod jakým názvem vyšlo loni v nakladatelství BB art pokračování Krvavého evangelia?
2) Kdo je spoluautorkou série Sangvinisté?
3) Kdo knihu Krvavé evangelium přeložil do češtiny?

 

Správné odpovědi:
1) Nevinná krev
2) Rebecca Cantrellová
3) Zdeněk Hofmann

 

Do soutěže přišlo celkem 35 odpovědí, velká většina správných.

Vylosován byl: P. Liškař z Kobeřic u Brna.

Blahopřejeme.