Knižní novinky: červen 2015

Po bohatém veletržním květnu nás v červnu čeká o něco méně nových knih. Fantom Print přichází s novou urban fantasy Armageddon ve slevě, Alpress představí Učedníka, Škola noci se loučí s Vykoupenou, Baronet nabídne Krásku a zvíře a budeme si moci číst Z deníku ohnivé démonky

 

McGuire_Armageddon

 

Seanan McGuire: Armageddon ve slevě
Rodina Priceových se již několik generací věnuje zkoumání monster z celého světa, aby je ochránila před lidmi – a zároveň lidi před nimi.
Seznamte se s Verity Priceovou. Od narození byla trénována jako kryptozooložka, ale raději než pletky s démony tančí tango. Momentálně tráví rok na Manhattanu a věnuje se profesionální kariéře ve společenských tancích. Zní to jednoduše, že? A také by to tak bylo, jenže… nezapomeňte na mluvící myši, matematičky se schopností telepatie, azbestové supermodelky a speciálně vycvičeného lovce monster, vyslaného dávným úhlavním nepřítelem rodiny Priceových – Úmluvou svatého Jiří.
Když se Priceovic dcera setká s hochem z Úmluvy, je téměř zaručeno, že dojde na vysoké podpatky, vysoké sázky a vzájemné střety. A aby to nebylo tak jednoduché, mizejí místní kryptidi, v kanalizaci se objevují podivní plazi a někdo šíří zvěsti o tom, že pod městem dřímá drak…
Vydá: Fantom Print

 

 

Nalini Singh: Ledové pohlazení
Judd Lauren býval jedním ze Šípů, členů elitního komanda podléhajícího Radě Psyů, v jejímž jménu byl nucen provádět strašlivé věci. Nyní je z něj přeběhlík a temné schopnosti mu získaly pověst neomylného vraha, chladného, nelítostného a beze špetky citu. Ale pak se v jeho životě objeví Brenna…
Brenna Shane Kincaidová byla před svým únosem nevinná. Únosce, sériový vrah, jí ale znásilnil mysl, a Brennina schopnost vnímat čiré zlo je nyní tak silná, že má strach, aby se nestala vražedkyní sama. Potom je nalezeno první tělo – oběť nebezpečného šílenství, které Brenna dobře zná. Judd je pro ni jedinou nadějí, ale její živočišná podstata se vzpírá nelidské bezcitnosti v jeho nitru – přesto mezi nimi vzplane vášeň. Jejich vzájemná touha je šokující, nefalšovaná a ohrožuje nejen srdce jich obou, ale mohla by je oba stát i život…
Vydá: Fantom Print

 

Matharu_Ucednik

 

 

Taran Matharu: Učedník
Než mu schopnost přivolávat démony obrátila život naruby, byl Fletcher prostým kovářským pomocníkem. Nyní se má stát válečným mágem a bojovat proti divokým orkům, kteří ohrožují jeho vlast. Jenže po moci touží i falešní šlechticové a ti tajně připravují zradu. Osud císařství leží ve Fletcherových rukou a jeho jediným pomocníkem je démon Ignatio…
Už jste přečetli Harryho Pottera a Pána prstenů, a lačníte po dalším vzrušujícím příběhu? Učedník je tady pro vás, pohtil miliony čtenářů, pohltí i Vás!
Vydá: Alpress

 

 

Pollock_Sklenena-republika

 

Tom Pollock: Skleněná republika (Mrakodrapový trůn 2)
Penin život je samé tajemství – tajemství, která stojí za jejím tříměsíčním zmizením ze školy, tajemství, jak přišla k jizvám na tváři, a hlavně tajemství jejího druhého já v Londýně za zrcadlem. Mladá studentka se snaží zapomenout na Reache, Filiuse i Ostnatou milenku a vrátit se k normálnímu životu, ale když se její dvojče ztratí, nemá na vybranou a musí pátrat na odvrácené straně města. Nalezne tam svět, ve kterém jsou jizvy známkou krásy a zločinci kvůli tvářím zabíjejí…
Vydá: Paseka

 

 

 

Cast_Skola-noci12-Vykoupena

 

K. Cast, P.C. Cast: Vykoupená (Škola noci 12)
Oblíbená fantasy série Škola noci míří do finále!
Neferet konečně dosáhla svého a jako nesmrtelná bohyně Temnoty se chce ujmout vlády nad Tulsou a poté nad celou pozemskou říší. Boj proti ní se zdá marný. Jedinou nadějí je Zoey a její vidoucí kámen, který jí propůjčuje moc nad starou magií. Jenomže to by Zoey musela nejprve přijít na to, jak s kamenem správně zacházet – když ho naposledy použila, ublížila svým přátelům a několik nevinných lidí to stálo život. Čas se ale krátí, a dokonce ani sami nesmrtelní nedokážou Neferet vzdorovat. Zachrání Zoey svět?
Vydá: Knižní klub

 

 

Holder_Kraska_zvire

 

Nancy Holder: Kráska a zvíře
Jako mladistvé zachránil Catherine Chandlerové život tajemný cizinec, který má schopnost se proměnit ve zvířecího tvora. O devět let později, již jako policejní detektiv, Catherine odhalí jeho identitu.
Vincent ji přitahuje a postupem času se spolu sblíží, ale Catherine ví, že jejich vztah musí přede všemi tajit, protože je pro oba nebezpečný.
Během záhadného výpadku proudu v New Yorku dojde k únosu Angela DeMarca, syna jedné z nejmocnějších místních rodin. Catherine začne na případu pracovat se svou partnerkou, Tess Vargasovou, a vzápětí se doslechnou o další hledané osobě – otec Cat zmizel ze své vězeňské cely na Rikers Islandu.
Vincent se ze všech sil snaží Cat pomoci, ale jak napětí narůstá, pár uvízne v pasti, z níž vede jediná cesta ven. Oba se musí postavit minulosti a prokázat sílu své lásky.
Vydá: Baronet

 

 

Surinova_Deniku-ohnive_demonky

 

Monika Šurinová: Z deníku ohnivé démonky
Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu. Jako démonka světla stojí před závěrečnou zkouškou svého bojového výcviku, aby mohla konečně vstoupit do armády dobra. Ví, že půjde o život, ale netuší, jak těžké rozhodnutí ji čeká, ani jak osudové bude její setkání s léčitelem Tirou.
Dechberoucí fantasy mladé české autorky, která kromě akce a napětí nabízí také ohromnou porci romantiky.
Vydá: Cpress