CRWECON 2015

V klubu Cross v Praze 7 se 6. června 2015 už podesáté koná sraz přátel komiksu.
Na vydavatelském panelu, který je obvykle zlatým hřebem pro všechny komiksové zvědavce, bude tentokrát opravdu živo. Kromě Comics Centra, BB artu a Arga přijde i Paseka, která v nedávné době zabodovala s několika zajímavými tituly. Co chystají dál? Přijďte a dozvíte se.

Crwecon_2015Jako obvykle bude na Crweconu prodávat Filip z knihkupectví Arkham… ale tentokrát nebude jen za svůj krám. Komiksy si s patřičnými slevami můžete předobjednat nejen na www.arkham.cz, ale i na crwením obchodě www.obchod.crew.cz! Stačí jen dát osobní odběr a do poznámek dát „vyzvednu na Crweconu“! A vzhledem k tomu, že bude pár novinek, mohli by to být i celkem zajímavé.

Jako každý rok, i letos bude na Crweconu dražba originálních kreseb slavných výtvarníků. Zatím už máme obrázky pánů Dana Černého, Jiřího Gruse a Karla Jerieho…

V herním sále si budete moci vyzkoušet, anebo přímo nakoupit skvělé stolní hry s nejen komiksovou tématikou! Herní sál mají na starosti Tomovy hry, specializovaný obchod s moderními společenskými hrami. Protože je letošní zasvěcen Star Wars kvůli chystanému pokračování, budou i zde k vidění hry z tohoto universa. Milovníci vesmírných soubojů si budou moci vyzkoušet X-Wing, kde proti sobě bojují modely lodí Rebelů proti tie-fighterům Impéria. A kdo má raději větší měřítko, tak si bude lebedit ve hře Star Wars Armada, kde se na stůl dostane i velký Star Destroyer a stíhačky už operují v celých letkách. Karetní hry zastoupí například Impérium vs. Rebelové, taktická hra pro dva hráče. Ze sci-fi se představí i brutální sport budoucnosti – Dreadball. Neopomineme také fantasy svět, kde bude k vidění legendární Descent: Výpravy do temnot s množstvím krásných figurek. A možná potkáte v deskové hře i Zaklínače! Crwecon je především o komixech, takže vám předvedeme i obrovský hit, kostkovou hru Dicemasters, jejíž první dva díly pokryly Marvelovksý svět, v prodeji je Dungeons & Dragons a v brzké době se na nás chystají i hrdinové z DC Comics.

Program:

Velký sál
9:55 Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a možná vám i potřesou pravicí!

10:00 Teorie rozpadu
Křest nové knihy z edice Mistrovská díla Evopského komiksu, vyprávění o Enki Bilalovi a i něco o tom, co se chystá do budoucnosti a jak není žádná sranda získat evropské komiksy.

11:00 Top 10 US komiksů za rok 2014
Kamil MdS Bernášek bude opět předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.

12:30 Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Ondřej Hokr

13:00 Panel nakladatelství Crew
Setkání s nakladatelstvím Crew, které bude nejen povídat o tom, co vydalo a co chystá na příští rok, ale bude i odpovídat na další dotazy. Možná zaskočí i Štěpán Kopřiva, tvůrce Asfaltu, Rychlopalby a dalších knižních hitů, takže pokud budete mít zájem, přineste si knihy na podpis.

14:00 Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.

15:00 Secret Wars a jiné změny
Momentálně dochází ve velkých vydavatelstvích k zásadním změnám. Čeho se týkají a jak moc otřesou světem, bude vyprávět Ondřej Král – hlavně s přihlédnutím na velkou marvelovskou událost Secret Wars. Začneme znova od začátku?

16:00 Comicsové trable mladých a neklidných pubertálních superhrdinů
Znáte to, jste mladý, líbí se vám spolužačka či spolužák a řešíte jestli dáte test z matematiky. Pokud jste do toho všeho ještě superhrdina, musíte i řešit, jestli na vás neútočí mimozemšťané, nebo zdali Doctor Doom nechce sežrat vaši babičku. Prostě nejznámější teenage superhdinové v přednášce Matěje Port Kondáše.

17:00 Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

Malý sál
9:00 Televizní seriály podle komiksů!
Jakub Dvořák, Petr Semecký a Kateřina Vimmerová budou rozebírat (ne)kvalitu komiksových seriálů a zároveň hledat odpověď na to, jestli se na TV obrazovkách (a monitorech) vede lépe Marvelu či DC. A servítky si rozhodně brát nebudou!

10:00 Daredevil – Muž bez strachu
Daredevil je jedním z nejoblíbenějších superhrdinů Marvelu, má na kontě filmovou adaptaci iseriál. Přesto všechno je ale tady u nás poměrně neznámou veličinou. Pojďte si popovídat o historii tohohle satana a o tom kde a jak začít, pokud to s touhle postavou myslíte vážně. Stačí se nebát. Uklidňovat vás bude Martin „Port“ Kondáš

11:00 I jako Image
Nezávislé comicsové vydavatelství image chrlí poslední dobou jednu pecku za druhou. Jak se v tom vyznat a hlavně co si ke čtení vybrat a případně pořídit je vždycky dobré téma pro přednášku. Martin „Port“ Kondáš vás vezme na průlet přes comicsy, které mě poslední dobou zaujaly od tohohle vydavatelství.

12:00 Račte ochutnat Chew
Komiksová série Chew – Ochutnávač právě začíná vycházet v Crwi, takže je ten správný čas trochu si o ní něco říci a přiblížit jejího autora Johna Laymana a zjistil, jestli je opravdu takový blázen, jak to podle komiksu vypadá. Hovoří Ondřej Král.

13:00 Velké a zapomenuté
Jsou fresky z života X-Menů, které jsou stále živé a adaptované. A jsou ty, na které se trochu zapomnělo. Bylo to kvůli jejich kvalitě? Podivnosti? Nebo prostě jen měly smůlu? Na to vám odpoví (i s ukázkami) Changer the Elder.

14:00 Komiksová dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník

15:00 Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství BB art, Comics Centrum, Argo, Pevnost a možná i další. Možná se dozvíte nějaké tajné informace, dlouhodobé plány a veselé (a depresivní) historky z prodeje komiksů.

16:30 Film

Více informací naleznete na webu CRWECON.cz