Nové knihy za únor 2015 v angličtině

Stejně jako leden přinesl i únor na zahraniční knižní pulty na padesát nových románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich. Nechybí samozřejmě ani přehled únorových přírůstků do sérií, které vycházejí v českém překladu.

 

 

 

Victoria Aveyard: Red Queen

Úvod do YA trilogie Red Queen.
Svět Mare Barrowové je striktně rozdělen na dvě poloviny. Do chudobou stíhané frakce Rudých se řadí většina obyvatel, těm pak vládne hrstka Stříbrných, elitních, nemilosrdných válečníků s nadpřirozenými schopnostmi. Sedmnáctiletá Mare patří k Rudým a od života toho příliš nečeká, když se však ocitne jako služebná ve Stříbrném paláci, náhodou odhalí, že i přes svoji rudou krev sama ovládá smrtící sílu, s jejíž pomocí by mohla ohrozit stabilitu celého zavedeného systému. Zahrávat si s neznámou mocí je ale velice nebezpečné a Mare ještě netuší, kolik bude muset pro dosažení změny obětovat.

Vyšlo 10.2.; GR

 

 

 

 

Kristen Callihan: Soulbound

Šesté pokračování steampunkové paranormální romantické série.
Když Adama odmítla jeho spřízněná duše, v sázce je více než jen jeho srdce. Po sedmi staletích hledání našel tu, která by dokázala zlomit kletbu, jež vězní jeho duši. Krásná, tvrdohlavá Eliza May však utekla – a nyní je Adam odsouzen k věčnému utrpení, protože jeho jediná naděje na spásu zmizela…
Bez ohledu na to, jak ďábelsky přitažlivý Adam je, Eliza nedokáže snést pomyšlení na to, že by přišla o svou svobodu. Takže utekla. Brzy však zjistí, že ji někdo pronásleduje – někdo mnohem nebezpečnější. Jediný muž, který jí může pomoct, je ten, jehož se zapřisáhla už nikdy nespatřit. Adam ji však přivítá s otevřenou náručí a Eliza zjišťuje, že některé přísahy je lepší porušit…

Vyšlo 24.2.; GR

 

 

J.C. Daniels: Edged Blade

Čtvrtý díl urban fantasy série Colbana Files.
Rok po událostech, které ji rozcupovaly život na kousky, se Kit Colbana pomalu dává znovu dohromady. Její vztah s alfou místní smečky se slibně rozvíjí a ona sama už se nějakou dobu nebudí ze spánku křikem. Život není dokonalý, ale byl vůbec někdy? Když ji přítel Justin požádá o pomoc s případy zmizení několika čarodějek, Kit nezaváhá a s novou vervou se pouští do práce. Rychle přichází na to, že únosy se neomezují jen na čarodějnice, ale ztrácejí se i ostatní členové nadpřirozené komunity. Ve snaze přijít celé věci na kloub, ale nevědomky vystaví smrtícímu nebezpečí i své blízké – ten, kdo za únosy stojí, totiž udělá pro ochranu svého tajemství doslova cokoliv.

Vyšlo 3.2.; GR

 

 

 

Kimberly Frost: Casually Cursed

Páté pokračování urban fantasy série Southern Witch.
Tammy Jo zřídkakdy vystrčí paty z Texasu, ale když za ní přichází její sestra dvojče Kismet, o jejíž existenci neměla Tammy dosud ani ponětí, s příšernou zprávou o zmizení Marlee do království fae, Tammy je odhodlaná udělat pro záchranu své matky všechno, ať to stojí, co chce. Spolu s nově nalezenou sestrou, bývalým snoubencem čarodějem Brynem, tetou Edie a Zachem se proto vydává za oceán svést nebezpečnou bitvu s únosci. Naneštěstí jejich plán selže a dostávají se do spárů samotné elfí vládkyně, která jim poskytne jen jednu jedinou příležitost k tomu, aby se mohli ještě někdy shledat s Marlee – musí pro ni splnit takřka neproveditelný úkol.

Vyšlo 3.2.; GR

 

 

 

 

Neil Gaiman: Trigger Warning: Short Fictions and Disturbances

V pořadí třetí kolekce krátkých příběhů od spisovatele Neila Gaimana.
Trigger Warning obsahuje již dříve porůznu publikované příběhy, mezi kterými nechybí ani povídka Nothing O’Clock napsaná u příležitosti padesátého výročí Doctora Who nebo originální převyprávění klasické pohádky o Šípkové Růžence. Najdou se tu ale i dosud nikde jinde nevydaná díla, jako je například Black Dog, povídka ze světa oblíbených Amerických bohů. Vše dohromady pak tvoří bohatou a různorodou antologii, která čtenáře přenese do světa hororu a duchařských příběhů, ale dotkne se i science fiction, pohádek a poezie. Ne nadarmo je Neil Gaiman považován za jednoho z nejnápaditějších autorů literární fantastiky současnosti.

Vyšlo 3.2.; GR

 

 

 

Leanna Renee Hieber: The Eterna Files

Londýn, 1882: královna Viktorie posílá Harolda Spirea z Metropolitní policie do Speciální jednotky Omega. Omega je tajná vyšetřovací agentura pro paranormální a nadpřirozené události. Spire, skeptik odhodlaný chránit bezmocné a přivádět padouchy před spravedlnost, je ten nejvhodnější na pozici velitele oddělení, které zaměstnává profesory a vědce, nájemné vrahy i podvodníky a také potulné cirkusáky. Spireho hlavní vyšetřovatelka je Rose Everhartová, která věří, že na světě je toho mnohem víc, než co se dá vidět očima pouhého smrtelníka.
Jejich první mise zní: najít sloučeninu eterna, která dokáže přinést nesmrtelnost. Ve tajné laboratoři v New Yorku, kde eternu vyvinuli, došlo k výbuchu, královna je však přesvědčena, že někdo unikl – a že ten někdo si také odnesl vzorek eterny.
Eternu také hledá Američanka Clara Templetonová, která celý projekt pomohla odstartovat poté, co atentát na Abrahama Lincolna téměř zničil její zemi. Pronásledovaná duchem svého milovaného muže je odhodlaná najít eternu – a tím klíč k nesmrtelnosti – dřív než jiní, aby tak eterna byla ovládána Spojenými státy a ne Velkou Británií.

Vyšlo: 10.2.; GR

 

 

J. C. Nelson: Armageddon Rules

Druhé pokračování urban fantasy série.
Marissa Locksová, nová společnice Grimmovy agentury, má pověst ženy, která dokáže s magií nadělat pěknou paseku. Přivodit světu Armageddon je však novinka i pro ni…
Marissa by si nejradši žila už poklidným životem. Koneckonců zabila zlou kmotřičku vílu, pomohla tak ukončit válku a navíc ji v agentuře řešící magické problémy povýšili. Jenže vztah s mužem, který dokáže při milostných hrátkách přivodit popáleniny třetího stupně, epidemie vraždících kaluží a slib, že pomůže své nejlepší kamarádce, princezně Ari, ovládat více kouzel, než jen zaklínadlo na kocovinu, jí nedopřávají tolik klidu a volného času, jak by si přála.
Když se pak objeví nepřítel z minulosti, který slibuje krutou pomstu, Marissin život se z hektického promění v učiněné peklo. Šéf navíc zmizí a na Ari je sesláno spící kouzlo, takže Marissa se rozhodně vyhnat čerta ďáblem – a omylem spustí hodiny odpočítávající konec světa.
Ten se pomalu, ale jistě blíží a Marissa se musí velmi rychle naučit královskému politikaření, zákonům démonů a ještě uklidit po biblických ranách, a to rychle – protože ani konec světa neznamená, že bude mít Grimmova agentura zavřeno.

Vyšlo: 24.2.; GR

 

 

Katie Reus: Hunter Reborn

Páté pokračování paranormální romantické série ze smečky vlkodlaků.
Vyšetřování kožomence Aidena v případu obchodu s upíří krví mu odhalí novou skutečnost: krásnou upírku, o níž si myslel, že je dávno mrtvá. Před desetiletími se postavili svým rodům, aby mohli být spolu, pak ale Larissa beze stopy zmizela. Když se jejich pouto zlomilo, Aidena to skoro zničilo. Nyní se však Larissa vrací, netuší však, co se s ní stalo. A to je ještě více zničující: Larissa netuší ani to, kdo je Aiden.
Nastává boj s časem. Smečka stojí před zlem mocnějším než kdy dřív a Aiden musí spolupracovat se svou družkou, která mu už ale nedůvěřuje – a chce od něj co nejdál. On ji však už jednou ztratil a nehodlá to dovolit podruhé. Naneštěstí Larrisina krev je klíčem k nebezpečnému plánu někoho, kdo se nezastaví, dokud ji nezničí. A dokud nerozpoutá válku mezi lidstvem a nadpřirozenými bytostmi, kterou nikdo nemůže vyhrát.

Vyšlo: 3.2.; GR

 

 

Michelle Muto: Of Shadow and Stone

Gargoylové, chrliči, byli před mnoha staletími stvořeni, aby chránili lidstvo, něco se však pokazilo. Nyní jediný ochránce – smrtelník vyvolený k tomu, aby ovládal kamenné stvůry – stojí mezi nimi a jejich lidskou kořistí.
Po smrti posledního ochránce je Kate Mercerová předurčena, aby zaujala jeho místo. Kate má však toho máš už tak dost – rozjetou kariéru u filmu, žárlivého bývalého přítele a šíleného pronásledovatele, který se nezastaví před ničím, jen aby ji dostal. Vyšší moc však rozhodla za ni a Kate je přenesena na Shadow Wood, tajuplný zámek, který slouží jako útočiště nadpřirozeným bytostem. Přestože je to krásné místo, není však pro pouhé smrtelníky bezpečné. A přesto to Kate táhne nejen ke gargoylům, ale také k Ianu McGuiremu, okouzlujícímu spisovateli, který může být ze všech ten nejnebezpečnější.
A zatímco se Kate rozhoduje, jakým směrem by se měl její život ubírat, zjišťuje, že se mezi zdmi zámku skrývá mnoho tajemství. Přežití jí i Iana závisí na tom, jestli dokáže ovládnout gargoyly dřív, než vyprší čas. Je osud opravdu vytesán do kamene?

Vyšlo: 24.2.; GR

 

 

V.E. Schwab: A Darker Shade of Magic

První díl YA série A Darker Shade of Magic.
Šedý Londýn je špinavým, nudným místem, kde chybí magie a vládne v něm šílený král Jiří. Rudý Londýn tepe životem i magií a královská dynastie dohlíží na vzkvétající impérium. Bílý Londýn zůstává obvykle v područí právě toho, kdo si naposledy skrz násilí a chaos našel cestu k moci. Kdysi existoval i Černý Londýn, ale o něm už nikdo nemluví.
Kell je jedním z posledních Cestovatelů – čarodějů, kteří umějí procházet do paralelních vesmírů. Oficiálně slouží jako ambasador prince Rudého Londýna a každý měsíc přenáší diplomatikou poštu mezi všemi světy. Neoficiálně si přivydělává jako pašerák, který za správnou cenu sežene vše, po čem vaše srdce právě touží a nachází se to naneštěstí v jiné realitě. Tahle nebezpečná zábava mu bohužel jednoho dne vynese obvinění z velezrady a Kell je nucen uprchnout do Šedého Londýna, kde natrefí na drzou zlodějku Delilah Bardovou. Dívka ho okrade, ale zároveň mu i zachrání život a zatáhne ho do největšího dobrodružství, jaké kdy zažil.

Vyšlo: 24.2.; GR

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Richelle Mead: The Ruby Circle (Bloodlines #6) … vydává Domino
  • Chloe Neill: Lucky Break (Chicagoland Vampires #10.5) … vydává Fantom Print
  • Maureen Johnson: The Shadow Cabinet (Shades of London #3) … vydávaly Levné knihy
  • Sylvain Reynard: The Raven (The Florentine #1) … vydává XYZ