Soutěž o Anno Dracula – vyhodnocení

Nakladatelství Laser-books nám věnovalo do soutěže svou horkou novinku, román Anno Dracula od Kima Newmana, z něhož už jste si mohli na webu přečíst ukázku. Soutěž včera skončila. Jaké jsou správné odpovědi a kdo se může těšit na výhru?

Anotace:
Newman_Anno-DraculaNastává barbarský nový věk… Píše se rok 1888 a královna Viktorie se znovu provdala. Za manžela si vzala valašského knížete neblaze proslulého jako hrabě Dracula. Obyvatelé Londýna se stále častěji rozhodují pro upíří existenci a Draculova nečistá pokrevní linie se nezadržitelně šíří všemi vrstvami společnosti. V ponurých uličkách Whitechapelu kuchá mladé upírky vrah přezdívaný „Stříbrný nůž“. Při pátrání po sadistickém zabijákovi musí spojit síly věčně mladá upírka Genevieve Dieudonné a Charles Beauregard ze záhadného klubu Diogenes, aby se krůček po krůčku přiblížili na dosah tomu nejkrvežíznivějšímu vládci, jakého kdy Anglie poznala.
Jeden z nejproslulejších upírských románů dvacátého století mísí prvky alternativní historie, děsivých příběhů a steampunku do zcela opojné směsi, kterou Neil Gaiman označil za „povinnou četbu“.

 

Soutěžní otázky:
1) V kterém roce vyšla kniha Anno Dracula v anglickém originále?
2) Která česká autorka věnovala Draculovi svou již devítidílnou ságu?
3) Který herec ztvárnil Draculu ve stejnojmenném seriálovém zpracování z roku 2013?
4) V kterém roce vyšel slavný román Drákula Brama Stokera?
5) Které filmové zpracování Drákuly máte nejradši?

Správné odpovědi:
1) 1992
2) Jenny Nowak
3) Jonathan Rhys Meyers
4) 1897
5) V anketní otázce se nejčastěji objevila odpověď: Drákula (1992) – 21 hlasů, Drákula: Neznámá legenda (2014) – 4 hlasy, Dracula (1931) – 3 hlasy. Několik dalších zpracování dostalo po jednom či dvou hlasech.

Do soutěže přišlo celkem 48 odpovědí, velká většina správných.

Vylosován byl: J. Kubelka z Teplic.

Blahopřejeme.