Nové knihy za listopad 2014 v angličtině

Listopad přinesl na zahraniční knižní pulty přes padesát románů z žánru paranormální fantastiky. A s Axií vám přinášíme výběr deseti nejzajímavějších z nich. Nechybí samozřejmě ani přehled listopadových přírůstků do sérií, které vycházejí v českém překladu.

 

 

Ben Aaronovitch: Foxglove Summer

Páté pokračování urban fantasy série o Peteru Grantovi.
Londýnský policista a čaroděj Peter Grant je nucen udělat nemyslitelné – opustit svoje milované město. Má za úkol vyšetřit několik zmizení dětí z malé vesničky v Herefordshiru, za kterými může stát cosi nadpřirozeného, i když se to místní strážci zákona zdráhají připustit. Ihned po příjezdu se Peter spolu s přítelkyní a zálohou v jedné osobě Beverly Brookovou ocitá zapletený do sítě místních tajemství, což mu úspěšné uzavření případu rozhodně neulehčuje. Nezbývá než si to pěkně postaru vyříkat jak s policií, tak se zdejšími bohy. Přežít ve venkovské divočině, kde obchody zavírají ve čtyři odpoledne, zkrátka nebude vůbec jednoduché.

Vyšlo: 13. 11.; GR

 

 

 

 

L. Brennan: Tainted Blood

Třetí díl urban fantasy série Generation V.
Bývalý student filmové vědy Fortitude Scott má konečně práci na plný úvazek. Bohužel řečená práce zahrnuje styky se skupinou sociopatických upírů, kteří jsou naneštěstí i jeho rodinou. A i když se Fort nikdy nechtěl příliš zapojovat do rodinného byznysu, v momentě, kdy je jeho bratr Chivalry přechodně mimo hru, zůstává na Fortovi, aby udržel rodinné teritorium pod kontrolou. Aby toho nebyla málo, vůdce vlivné frakce měničů byl nalezen mrtvý a Fort se musí ujmout pátrání po vrahovi. Přestože má k dispozici pomoc v podobě své parťačky kitsune Suzume, k dopadení nájemného vraha bude potřebovat mnohem víc. Po zdvořilostních návštěvách u čarodějek, ghúlů a víl navíc rychle dojde k názoru, že jeho problém bude mnohem vážnější než jeden mrtvý medvědodlak. Uvnitř nadpřirozené komunity se chystá masivní přesun sil a Fort se ocitá právě uprostřed chystaného boje o moc.

Vyšlo: 4. 11.; GR

 

 

 

 

Meljean Brook: The Kraken King

Čtvrté pokračování urban-steampunkové série.
Bývalý podvodník a zloděj Ariq – známý spíše jako Král Kraken – neví, co si myslet o jisté chytré, záhadné ženě, kterou zachránil ze vzducholodi napadené piráty. Neví, zda je to špionka nebo pěšec ve hře někoho třetího a nehodlá ji spustit z dohledu, dokud to nezjistí…
Poté, co se ji jen za letošek pokusili čtyřikrát unést, Zenobia Foxová se naučila tajit, kdo doopravdy je. Zatímco její bratr Archimedes je známý pro své hrdinské činy, Zenobii dobrodružství nic neříkají – krom těch, o nichž píše ve svých knihách.
Když se jí však naskytne příležitost uniknout do australské buše a získat podklady pro další příběh, Zenobia brzy zjistí, že tato cesta jí přinese víc dobrodružství, než kolik by se jí podařilo vepsat na papír…

Vyšlo: 4. 11.; GR

 

 

 

 

Cassandra Clare a další: The Bane Chronicles

Přemýšleli jste někdy o tom tajuplném, záhadném čaroději Magnusu Baneovi? Objevuje se v každé knize ze světa lovců stínů, jeho minulost je však obestřena tajemstvím. Deset propojených příběhů přiblíží jeho příběh…

Vyšlo: 11. 11.; GR

 

 

 

 

estep12

 

Jennifer Estep: Black Widow

Dvanácté pokračování příběhů asasínky Gin Blancové.
Ohňová elementálka Mab Monroe je pryč, takže by se mohl člověk domnívat, že mám i troche volného času. Jenže toho se mi pořád nedostává, ať už kvůli mému životu coby Gin Blancové nebo kvůli povinnostem mého asasínského alterega. Teď se ale objevil nový nepřítel, záhadný M. M. Monroe, který město pomalu zaplétá do pavučiny zkázy.
Já totiž nejsem jediný jeho cíl. Vidím skrze vlákna sítě a je mi jasné, že smůla, která se v poslední době lepila na paty mým přátelům, není žádná náhoda. M. M. Monroe je navíc mistr ironie, snaží se mi přišít vraždu. Jeho plán mi pomalu začíná být jasný, stejně jako ten neútěšný pocit, že k jeho porážce mi tentokrát mi magie ledu a kamene možná stačit nebude…

Vyšlo: 25. 11.; GR
Recenze prvního dílu

 

 

 

 

Claudia Gray: A Thousand Pieces of You

Úvod do nové YA trilogie Firebird od autorky Akademie Evernight.
Rodiče Marguerite Caineové se proslavili svými vědeckými úspěchy. Jejich prozatím nejpůsobivějším vynálezem je Ohnivý pták, zařízení, které umožňuje skok do paralelních vesmírů, z nichž některé se od toho našeho velmi liší. Když je Margaretin otec zavražděn, jeho vrah – laboratorní asistent Paul, vytuší svoji šanci a uteče pomocí Ohnivého ptáka do jiné dimenze dřív, než ho zákon stačí dostihnout. Marguerite však nemůže nechat muže, který zničil její rodinu uniknout trestu a vydává se pronásledovat Paula skrz různé světy. S každým dalším setkáním ale začíná víc a víc pochybovat o Paulově vině a brzy přijde na to, že pravda o otcově smrti je mnohem hrozivější, než si kdy odvážila představit.

Vyšlo: 4. 11.; GR

 

 

 

Tonya Kuper: Anomaly

Úvod do YA série Schrodinger’s Consortium od debutující autorky Tonyi Kuper.
Nejhorší. Narozeniny. Vůbec. Můj otec je bůh ví kde, něco na mě leze a teď ještě přistihnu svého teď-už-bývalého-kluka, jak líbá jinou holku. Oh, málem bych zapomněla, právě jsem oficiálně stejně stará jako byl můj bratr, když zemřel. Jasně dnešek je jedna velká zábavná jízda, která ale zdaleka neskončila, protože teď se teprve začaly dít doopravdy divné věci. Z čista jasna totiž dokážu zhmotnit nějaký předmět jen tím, že na něj pomyslím.
Všechno se změnilo v momentě, kdy se u nás ve městě ukázal Reid Wentworth. Všechno. Kdo jsem. Kdo je moje rodina. Co se ve skutečnosti stalo mému bráchovi. Najednou mám zvláštní schopnost měnit realitu svými myšlenkami. Schopnost, jakou naprosto nedokážu ovládat, ale naštěstí je tu Reid, aby mě to naučil. A je to zároveň on, kdo představuje moji jedinou ochranu před tajnou organizací, která si mě přeje mít mrtvou.

Vyšlo: 25. 11.; GR

 

 

Chelsea Pitcher: The Last Changeling

První díl YA série Faerie Revolutions.
Elora, mladá princezna z říše temných víl, se chystá svrhnout svoji tyranskou matku Temnou královnu z trůnu a nastolit rovnost pro všechny svého druhu. Přesvědčit Královnu světla, odvěkou protivnici své matky, aby jí při plánu pomohla, ale nebude nic lehkého. Jako ukázku dobré vůle totiž Královna světla nejprve požaduje od Elory oběť v podobě mladého chlapce, který má být budoucím ”vůdcem lidí”. Jestli se má Eloře podařit ukrást smrtelníka, musí se sama stát jednou z nich – alespoň na první pohled. Infiltrovat střední školu pak už není nic těžkého. Když se tu seznámí s Taylorem, sedmnáctiletým klukem, který se snaží zabránit šikanování ostatních, uvědomí si, že zřejmě našla svoji oběť… jenže pak se do Taylora zamiluje.

Vyšlo: 8. 11.; GR

 

 

 

Paige Tyler: Her Lone Wolf

Druhý díl paranormální romantické série.
Zvláštní agentce FBI Danice Beckettové zlomilo srdce, když musela opustit muže, kterého milovala. Ale pokud mu chtěla zachránit život, nic jiného jí nezbývali. Nyní se však objevil šílný zabiják a bývalí milenci se musejí spojit, aby ho dopadli… ať se jim to líbí, nebo ne.
To poslední, co by si Clayne Buchanan přál, je spolupracovat s ženou, která mu zlomila srdce. Chce jen uzavřít případ a pak už ji nebude muset nikdy vidět. Když však Clayne zjistí, proč Danika tehdy doopravdy odešla, všechny city k ní, které tak namáhavě pohřbil, se opět pomalu vynoří… a tentokrát tento vlkodlak nevezme ne jako odpověď.

Vyšlo: 4. 11.; GR

 

 

 

 

Night Shift

Čtyři královny urban fantasy a paranormálních romancí zvou do nebezpečného, úchvatného světa skrytého v tmách…
Nalini Singh přináší příběh Secrets at Midnight, v němž je Bastien Smith odhodlán ochránit svou vyvolenou. V příběhu Magic Steals autorské dvojice Ilona Andrews začnou jeden po druhém mizet kožoměnci a tygřice Dali Harimauová a jaguár Jim Shrapshire musí zjistit, kdo za tím stojí. Milla Vaneová je autorkou povídky Beast of Blackmood, v němž se neohrožená princezna snaží najít své místo v životě a zjišťuje, že tajuplné zvíře není nestvůra, ale barbarský válečník, který nezná slovo ne. A Lisa Shearin v povídce Lucky Charms představuje agentku bezpečností agentury pro nadpřirozené bytosti Makennu Frazierovou, která musí zjistit, jak to, že se na rozlučce se svobodou leprikónského prince pokazilo, co se pokazit mohlo.

Vyšlo: 25. 11.; GR

 

 

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Michelle Hodkin: The Retribution of Mara Dyer (Mara Dyer #3) … vydává Brio
  • Gail Carriger: Waistcoats & Weaponry (Finishing School #3) … vydává Cooboo