Nalini Singh: Předtuchy smyslnosti (Psyové / měňavci 2)

Předtuchy smyslnosti jsou dalším příspěvkem do neobvyklého světa Psyů a měňavců, kde jedna rasa nesmí cítit emoce. Přátelství, nenávist, lásku ani nespravedlnost. Nebo snad ne?

Singh_Predtuchy smyslnostiFaith NightStarovou pronásledují krvavé a temné vize o smrti. Předtuchy budoucnosti pro ni nejsou ničím výjimečným, protože patří k jasnovidcům psyské rasy. Ale až do této chvíle se její vize točily pouze kolem obchodů, akcií a nových možností v podnikání. Zpočátku si Faith myslí, že ji postihlo šílenství jako mnoho J-Psyů před ní, ale telefonát od otce ji vyvede z omylu. Její mladší sestra Marina byla zavražděna. Faith touží zjistit, proč se její schopnosti začaly měnit. Má podezření, že ji pronásleduje vrah sestry, a v neposlední řadě chce dosáhnout spravedlnosti. Ale komu se může v bezcitném světě PsyNetu svěřit? Rozhodne se proto vyhledat Psyku, která nebude mít zájem nahlásit její prohřešek proti Utišení všemocné Radě. Nezbývá jí než se spojit se Saschou Duncanovou.

Faith od malička žila v izolaci, protože J-Psyům je doporučován klid a stabilní prostředí bez rušivých vlivů. Klan NightStarů, vedený jejím otcem Anthonym, ji hlídá jako oko v hlavě, protože v její generaci neexistuje silnější jasnozřivec. Pracuje od svých tří let, kdy se naučila mluvit, a pro klan vydělává miliardy. Seznam čekatelů na její vize čítá stovky firem. Jen kdyby se kolem ní nestahovala temnota, která zahubila Marinu. Na své cestě za Saschou narazí Faith na nečekanou překážku. Vaughn D´Angelo je strážcem smečky DarkRiverů, i když on sám není leopard, ale jaguár. Zprvu zrzavou Psyku podezírá z nepřátelských úmyslů, ale nakonec po ní začne toužit se vší necivilizovanou divokostí svého zvířecího já.

Část dějové linky Předtuch smyslnosti se docela podobá zápletce z prvního dílu série Psyové / měňavci. I tentokrát dojde na pátrání po vrahovi, ale Faith není Sasha a jaguár není leopard. Faith se nechová jako hodňoučká dokonalá křehká hrdinka. Sice vyrostla pod vlivem Utišení, které potlačuje emoce, ale dokáže být nelítostná, chladně kout intriky a občas myslet sobecky pouze na sebe, aby přežila. Musela přestat ignorovat nemorální jednání Rady, ale hlavně se musela dokázat vymanit ze světa svých vizí, kde by se snadno mohla zapomenout. Vaughn není žádné roztomilé šarmantní koťátko, ale tvrdohlavá přímočará šelma bez načančaných jemnůstek. Když něco chce, tak si za tím jde.

Nalini Singh přihodila prostřednictvím Předtuch smyslnosti další střípky do světa obývaného měňavci, Psyi a lidmi. Faith mohla jako kandidátka na novou členku Rady nakouknout mezi psyské vládce. Zjistila, že se prohloubil rozdíl mezi realitou a obrazem prezentovaným pro širokou veřejnost, který pomáhá Radě v udržení moci.

Kromě Saschy nebo Lucase se v románu objevují i další vedlejší postavy z Otrokyně citů. Kromě nich představila autorka několik nových a trousí o nich zajímavé informace. Jednotlivci se nepletou a děj se drží z devadesáti procent ústředního páru.

Série Psyové / měňavci patří mezi paranormální romance a cílovou skupinou představují čtenářky. Těm mohou Předtuchy smyslnosti nabídnout čtivý komplet, odhodlanou hrdinku, dravého hrdinu, dostatečnou dávku vášně, pár zvratů i pár akčních sekvencí. A hromadu otázek bez odpovědí.

Ukázka

Vydal: Fantom Print, 2014

Koupit knihu