Webseriál Morganville

Na kanálu Geek & Sundry na YouTube se začne od 27. října vysílat šestidílný webseriál Morganville vycházející z knižní série Upíři z Morganville autorky Rachel Caine (u nás vydává nakladatelství Brokilon).

Synopse:
Morganville-castClaire Danversová nemá důvod k podezření, že Texaská prérijní univerzita, vysoká škola v malém městě Morganville, pro ni bude nebezpečná, dokud není donucena odstěhovat se z kampusu do starého domu Glassových a neodhalí tajemství: Morganville ovládají a vlastní upíři. A taky všechny v něm. S pomocí svých spolubydlících Michaela, Evy a Shanea možná bude mít šanci v drsném maloměstě v Texasu přežít. A to nemluvíme o zabijáckých školních předmětech.

Autorka Rachel Caine pro webseriál přepsala a upravila do scénáře první díl Prokletý dům (recenze na knihu).
Sama o tomto procesu na FB napsala: „Provedla jsem něco trochu radikálního… Je to skoro devět let, co jsem napsala Prokletý dům, a místo abych si knihu přečetla znovu, než jsem začala, sepsala jsem, co jsem si ze zápletky nejvíc pamatovala. Potom jsem si knihu přečetla a zjistila, že to, co jsem npasala, byly většinou hlavní body příběhu, a tedy hlavní linka zápletky. Je to ta nejjednodušší a nejdůležitější část příběhu.
Co se týče postav, jejich výběr byl otázkou zápletky, očekávání diváků a taky případných budoucích zápletek… a zároveň byl důraz kladen na to, abychom neměli víc postav, než bylo nezbytně nutné, protože každá postava navíc znamená méně času pro hlavní postavy ve velmi napresovaném časovém úseku a také méně peněz na všechno ostatní. Toto rozhodnutí bylo obtížné, věřte mi.
Nakonec jsem se rozhodovala mezi Richardem Morrellem a Hanou Mosesovou, a přiklonila se k Haně, protože její vedlejší linie mi přijde lepší (Richard se objeví ve 2. řadě, pokud na ni dojde). A ačkoli ráda píšu o Mirandě a měla v knize pár pěkných scén, hlavní zápletka na ni nezávisela… Takže si taky počká do druhé řady, jestli se k ní dostaneme.
Když jsem vybrala postavy, znala časový limit pro každou epizodu a celkový čas (cca 75 minut) a stanovila si hlavní zápletku, začala jsem psát. Šest epizod znamená, že každá musí mít dobrý příběh a končit v okamžiku, který vás přiměje k tomu, že budete chtít vidět další epizodu… Naštěstí cliffhangery jsou něco, co dobře znám.“

Délka: 6 epizod
Hrají: Robert Picardo (Oliver), Amber Benson (Amelie), Ben Easter (Michael), Lindsay Seidel (Claire), Jordan Farris (Shane), Haileigh Todd (Eve), Chase Jeffery (Myrnin), Afomia Hailemeskel (Monica), Gregory Connors (Brandon), Nikki Donley (Hannah), Jessi Mechsler (Gina), Taylor Murphy (Jennifer)…

Web: morganvilletheseries.com
FB: facebook.com/MorganvilleTheSeries