Soutěž o knihu Antibohyně – vyhodnocení

Nakladatelství Baronet nám do soutěže věnovalo tři výtisky románu Antibohyně, prvního dílu ze série Válka bohyň od Kendare Blake. Z knihy už jste si na webu mohli přečíst ukázku i recenzi. Soutěž včera skončila. A kdo se tedy může těšit na knihu?

Blake_AntibohyneAnotace:
Staří bohové neumírají…
Aspoň si to Athéna myslela. Jenže pak jí pod kůží začala vyrůstat pírka, která jí zahltila plíce jako nějaká podivná rakovina, a Herma sužovala spalující horečka. Tím skončil jejich poklidný věčný život ve zdraví.
Athéna a Hermes putují světem a zoufale hledají příčinu svého pomalého, bídného umírání. Cestou získávají spojence a odhalují pradávné i nové protivníky. Pátrání je zavede ke Kasandře, obyčejné dívce, která se kdysi coby vědma těšila přízni a ochraně jednoho z bohů.
Dnes už se Kasandra do života bohů nijak neplete, vlastně ani netuší, že existují. Přesto by mohla hrát klíčovou úlohu ve válce, k níž se schyluje.
Královna bohů Héra se spojila s dalšími antickými obyvateli Olympu, kteří ve snaze prodloužit vlastní život vyvražďují své rivaly. Touha přežít z nich udělala antibohy, ubohé karikatury jejich někdejší slávy. Athéna bude potřebovat nějaké trumfy, protože život nesmrtelníků jen tak nevyhasne. Každý z nich umírá po svém. Někteří se zadusí peřím. Z některých se stanou příšery. Ale všichni zuří až do posledního dechu.

Soutěžní kvíz:
Napište nám české názvy knih vyšlých v Baronetu, z jejichž obálek je těchto šest výřezů.

 

Baronet_soutez

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Správné odpovědi:
1) Vzpomínky stínů
2) Pátá vlna
3) Milenka pout zbavená
4) Temnou chodbou
5) Monument 14
6) Dívka z nočních můr

 

Do soutěže přišlo celkem 43 odpovědí, velká většina správných.

Vylosováni byli: J. Štupáková z Tuchlovic, L. Hnidková z Mostu a O. Novotný z Šonova

Blahopřejeme.