Štěpán Kopřiva: ASFALT I. Poslední tři týdny (audiokniha)

Začínáme „asfaltovat“ díry v současné nabídce audiotrhu – jak jinak než kultovním ASFALTEM.
V úterý 24. června 2014 uvolňuje audio vydavatelství Walker & Volf do distribuce v pořadí svou třetí zvukovou nahrávku. Ve formátu MP3 posluchačům představíme ASFALT I. Poslední tři týdny, nezapomenutelnou knihu Štěpána Kopřivy, která v nekrácené podobě nabízí přes osmnáct hodin zběsilého čtení na cestě do pekla. Ke stažení „poteče“ Asfalt přes audioportály Audiotéka, Palmknihy, Kosmas, Alza, Audiolibrix, Bontonland, Floowie aj.
Asfalt_obalka

Druhá část ASFALT II. Efektivní brutalita, dalších čtrnáct hodin poslechu, bude posluchačům k dispozici o necelý měsíc později, 21. července 2014. Na CD-MP3 vyjdou obě části v dvoudiskové výpravné podobě během první poloviny října 2014. Pro tuto sběratelskou edici (celkem přes 32 hodin brutálně-satirického hororu) máme připraven působivý potisk kompaktních disků z dílny našeho grafika Petra Šimčíka. Na samotné obálce nahrávky je využita původní knižní ilustrace od Davida Hanzla.

Režisér Radek Volf měl mimořádně šťastnou ruku při výběru narátora. Herec Ludvík Král s příběhem doslova dýchá, temným hlasem postavy oživuje, a v duchu hororového žánru i pohřbívá, nenechá zapadnout jediný vtip či narážku. Ostatně sám Štěpán Kopřiva, který se jednoho z nahrávání v hornopočernickém studiu W&V zúčastnil, takto komentoval audio podobu své knihy: „Ten člověk je snad ještě větší šílenec než já.“ A podle nás měl pravdu.

S audioknihou ASFALT I. Poslední tři týdny si vychutnáte hlášky lepší, než má Iron Man 3, ale působivě vyniknou i brutální popisy a násilné či bojové scény. Přestože jde bezesporu o nadsázku, raději jsme se přiklonili k upozornění, že pod 18 let věku nahrávku k poslechu nedoporučujeme.

ASFALT I. Poslední tři týdny – anotace zvukové knihy od Walker & Volf:
Žoldáci neumírají. Žoldáci odcházejí do pekla. Po příchodu Kuffenbachova speciálního komanda do hlubin inferna Peklo teprve poznává, co je to pravé peklo. Pět žoldáků se rozhodne zatočit s celou Satanovou říší, a dělají to tak krvavě, že i ďáblové jsou šokovaní brutalitou cynických zabijáků. Peklo vyrábí z lidí asfalt, a nechtějte vědět, co vyrábějí z pekelníků naši antihrdinové.
Anebo vlastně – chtějte to vědět!

Ukázky si můžete poslechnout na našem kanálu You Tube „Walker & Volf audio vydavatelství“.