Magická sedmička sester Drakeových

Říká se, že sedmý syn sedmého syna bude čarodějem, ale u rodiny Drakeových platí tohle pořekadlo v trochu jiného podobě. Sedmá dcera sedmé dcery  bude mít zase sedm holčiček a všechny budou čarodějnice, ale jen ta nejmladší sedmá bude muset předat rodinné dědictví další generaci. Seznamte se s obyvatelkami Mořského ráje od Christine Feehan.

Na mořském pobřeží v Severní Kalifornii se nachází městečko Sea Haven (Mořský ráj). Vyznačuje se nadmíru tolerantními obyvateli, kteří se snaží nesoudit lidi na základě jejich majetku, slávy nebo náboženského vyznání. S oblibou se slézají v centru drbů – v místním obchodě s potravinami. A často probírají i rodinu Drakeových, která už po mnoho generací žije v domě na útesech. O jejich členkách se totiž říká, že jsou to čarodějnice.

Rodný dům Drakeových má dvě patra, spoustu balkonů a kulatou věžičku. Rozlehlé sídlo pro početnou rodinu, jež má ve zvyku „žrát“ zlé lidi, kteří se snaží ublížit jeho obyvatelům. Okolo domů se nalézá zahrada s popínavými růžemi a rododendrony. Vstup na pozemky vede skrz vysokou železnou bránu ozdobenou tepanou mříží se symboly zvířat, hvězd, měsíce a živlů. Podle rodinné legendy se brána dobrovolně otevře pro toho pravého muže pro nejstarší sestru, a když se tak stane, tak brzy i ostatních šest dívek padne do osidel lásky jak kostky v dominu, od nejstarší po nejmladší.

Všech sedm sester z poslední generace vylétlo z rodného hnízda a rozptýlilo se do všech koutů světa. Jejich rodiče získali konečně spoustu volného času pro sebe (výchova sedmi treperend jim dala docela zabrat) a vyrazili za dobrodružstvím. Na svou cestu do Evropy přibrali i babičku, protože rodina vlastní za oceánem několik domů a obzvlášť je zatížená na Itálii, což souvisí s jejich předky. Občas může být výhodné vypadnout dál od hromady bratranců, sestřenic, strýčků a tet. Sestry Drakeovy mohou být fyzicky daleko od sebe, ale jejich magická moc dokáže překonat obrovskou vzdálenost, protože sedm se spojí v jedno.

Záplavu hustých, jako uhel černých vlasů nosila přistřiženou nakrátko, a zkoumavý pohled pronikavě zelených očí jí propůjčoval nadpozemský vzhled. Ze všech Drakeových sester byla jediná, komu místní děti říkaly čarodějnice, pokud chtěly být kruté. Adéla neviděla, že by na to někdy reagovala, ale čas od času ji našla, jak ve svém pokoji pláče, a to pokaždé poslala Helenu, Julii a Elu, aby z cimbuří vyslaly do dálky nějaké zaříkávadlo… (Oceány vášně, str. 153)

Sarah (česky Sára)
Je nejstarší z celé sedmičky. V rodném městečku o ní kolují různé klepy. Podle některých pracuje jako tajná agentka a zabíjí teroristické špičky. Podle jiných umí chodit po vodě nebo dokáže vyšplhat na nepřístupné útesy, aby zachránila uvízlého psa. Ve skutečnosti pracuje v bezpečnostní firmě jako tělesná strážkyně, ale hlavní náplň její práce spočívá ve vloupávání se do budov, aby pro jejich vlastníky prověřila kvalitu zabezpečovacího systému. Z armádních kruhů dostala za úkol dohlédnout na Damona Wildera, bezpečnostního experta v předčasné penzi, jenž vylepšil obranný systém Spojených států, ale kterého kvůli znalosti důležitých tajemství unesli a zmrzačili. Sarah byla na ten úkol dobrá kandidátka. Wilder se náhodou nastěhoval do jednoho z domů v Sea Havenu. A kdo by podezříval pěknou tmavovlasou sousedku ze starousedlické rodiny, že je něčím víc než se zdá?

Sarah je průměrně vysoká s ženskou postavou. Zvláštní na ní jsou její velké modré oči – staré vědoucí, zářící silou a inteligencí. Občas bývá jako nejstarší trošku (víc) panovačná. Kromě toho je hubatá, tvrdohlavá a přímočará. Pokud potřebuje, dokáže jemně manipulovat s lidmi ve svém okolí. Snaží se, aby jí práce nezasahovala do soukromí. Jako nejstarší sestra disponuje jasnovideckým nadáním a magií posílenou fyzickou zdatností a obratností. Už na škole běhala rychleji než spousta kluků. Má povolení pro nošení zbraně, což souvisí s její prací, ale snaží se vyhnout tomu, aby musela někoho zabít. Před sestrami pár věcí tají, např. vlastnictví motorky. Má velké dva psy.

Poznávací znamení: S oblibou dává kázání svým mladším sestrám.

Kate (česky Kamila)
Feehan_Zimni-soumrakPatří mezi sestrami k výjimkám, protože na rozdíl od zbytku se vyznačuje jemnou a něžnou povahou. Za všech okolností se snaží o udržení perfektního vzhledu, zatímco jiný by dávno vypadal jak po koupeli s čuníky. Patří mezi úspěšné spisovatelky a obzvlášť proslulé jsou její detektivní romány. Pro sběr materiálů procestovala kus světa, ale vyhýbá se riziku a akci. Je taková pozorovatelka, o životě čte, zkoumá ho, ale nežije ho. Miluje slova a jejich význam. Miluje žít v představách.

Kate představuje úplný opak Matthewa Granitea, spolumajitele rodinné stavební firmy. Chudák Matt, pokud se Kate vyskytuje někde na dohled, má sklon k demolici svého osobního automobilu, což způsobuje jeho bratrům a kamarádovi šerifovi časté záchvaty smíchu. Kate využila příležitosti a zakoupila si v městečku starý mlýn nad Lachtaní jeskyní, který se rozhodla přebudovat na knihkupectví a kavárnu. Jako některé další sestry má kaštanové vlasy a zelené oči. Disponuje velice jemnou magií, neboť umí uklidnit a přinést útěchu, protože svůj vnitřní mír dokáže přenést na druhé pouhým tónem svého hlasu. Dokáže vstoupit do světa stínu. Dokáže pomoci v případě vyhoření magického talentu, ale zatím neměla moc příležitostí svou schopnost rozvinout.

Poznávací znamení: Za všech okolností je za dokonalou dámu.

Abigail (česky Adéla)
Nezřízená střela. Klidná i divoká jako oceán. Je mořská bioložka. Svůj doktorát založila na studiu delfínů, i když mezi její vášně patří samotné moře. Tráví v něm skoro víc času než mezi lidmi (introvertka), ale uvědomuje si jeho nebezpečí. Sestry o ní říkají, že pravděpodobně prochází procesem evoluce v mořskou pannu. Od úřadů má povolení k potápění s divokými delfíny.

Když se jednou pozdě večer vrací z moře, tak se v přístavu stane svědkyní vraždy agenta Interpolu. Je lehce zraněna a za pomoci delfínů Kiwiho a Boscoa se jí podaří zachránit dalšího svědka. Vzápětí narazí na kolegu zavražděného agenta. Abbeyin šok je nezměrný, protože v něm poznává Alexandra Volstova. Kvůli němu se z ní v Rusku stala persona non grata a jsou/nejsou spolu zasnoubeni. Poznali se před čtyřmi roky, když Abigail byla na prázdninách v Moskvě. Místo krás Kremlu jí padl do oka on. Přitažlivý detektiv kriminálky s velmi temnou minulostí a sakra mocnými nepřáteli i ambiciozními rivaly. Podle tety Carol (nejstarší sestra její matky) je jeho přízvuk neskutečně sexy. Alexander není z Abbey vůbec nadšený, což není překvapující, když mu vracela všechny jeho dopisy neotevřené, stala se nepohodlným svědkem pro ruskou mafii a určitě něco má s Jonasem Harringtonem.

Svým vzhledem Abigail patří k rusovlasé části rodiny, ale překvapivě se snaží vyhýbat sporům a přímé konfrontaci. Na alabastrové pleti se jí snadno dělají modřiny. Neumí střílet, ale má přehled snad o všech jeskyních v okolí. Řekne, že chce slyšet pravdu, a lidí jí ji prozradí. Na rozdíl od Kate nedokáže svůj magický hlas ovládat. Trápí jí, že použila svůj hlas k něčemu, co neměla dělat, a že kvůli tomu zemřel člověk. Drží se na uzdě, protože žádná z nich by neměla užít svého daru pro pomstu, což by určitě žádná z jejích dokonalých sester nikdy neudělala. Překvapivě se v tomhle hrozně plete. Dokáže ukrutně žárlit, pokud se cizí ženská ochomýtá okolo jejího chlapa. Občas by sestry nejraději přerazila, obzvlášť když zjistí, že ukradly její spodní prádlo a pustily se do obřadu červených kalhotek.

Poznávací znamení: Pokud řekne slovo pravda, tak to nikdy nedopadne dobře.

Libby (česky Lea)
Pracuje v Centru pro kontrolu nemocí a její zaměstnání ji nutí cestovat po celém světě.  Léčí a uzdravuje lidi, ale za svou snahu platí silným vyčerpáním. Libby se rozhodla změnit svou image, ale sestry z ní mají legraci, protože ze seriózní lékařky se zlobivé děvče snadno neudělá, hlavně v sobě nemá kousek špatnosti. Ze školy nosila samé jedničky a skvěle si vedla i na Harvardu. Kvůli její mladší sestře Joley rodiče pořád chodili do ředitelny. O Elle výchovný poradce prohlásil, že má problémy s příjímáním autorit. Hannah se nikdy nenechala chytit, ale všichni jí z těch žab v lavicích podezřívali. Lea místo zlobení zachraňuje svět.

Patří mezi Lékaře bez hranic, podporuje záchranu velryb, organizaci na ochranu velkých šelem, hnutí na záchranu deštných pralesů a recykluje odpad. Nedokáže nenávidět lidi, ale přece jen jeden člověk jí jde na nervy a kupodivu to není rodinný přítel Jonas Harrington.

Libby měla vždycky problémy s Tysonem Derrickem, chodil s ní na škole do programu pro nadané děti. Na Harvardu měl lepší známky než ona. Získal Nobelovu cenu za medicínu, ale na jedné straně je laboratorní krysa (úspěšný biochemik), ale na druhé totální adrenalinový šílenec, který miluje rychlou jízdu, sjíždí divokou vodu atd. Libby to považuje za hrozné plýtvání jeho talentu, protože Tyson má podle ní fakt skvělý mozek (a nejen mozek podle jejích hormonů) a může toho tolik pro lidstvo udělat. V sezoně pomáhá záchranářům hasit lesní požáry a spouští se na laně ze záchranářského vrtulníku. Tyson nechápe, proč Libby tolik lpí na své rodině plné šarlatánů a komediantů.

Křehká, obětavá a jemná, ale k sobě velmi tvrdá. Naprosto se vymyká vzhledem, protože jako jediná ze sester má krátké černé vlasy a světlou pleť. Často se červená, dobře se na sluníčku spálí a má bohužel i plochý hrudník, ale k tomu velké zelené oči a ústa, pro která by stálo za to vraždit (alespoň podle jednoho konkrétního muže).  Disponuje nejhorším rukopisem z rodiny, ale viděl už někdo doktora medicíny s krasopisem? Největší pitomost, kterou může udělat, je na sebe vzít cizí těžké poranění. Takové dokáže vyléčit jen za pomoci síly svých sester. Je naprosto nadšená, když dostane první kázání od své nejstarší sestry. Že by přeci jen byla zlobivá, když má vášnivý sex, jezdí na motorce a čelí nebezpečí? Kromě léčení umí vyvolat a poslat vítr a její šestý smysl ji varuje před nebezpečím.

Poznávací znamení: Lékařka, co vykonala téměř zázraky.

Hannah (česky Helena)
Vysoká, opálená, zářivá modelka s rozevlátými platinově blond vlasy. Svobodný volný duch, ale i školní jednička. Mluví několika cizími jazyky a hodně cestuje. Skrývá svou stydlivost (a záchvaty paniky) i před rodinnými přáteli, takže i místní šerif Jonah Harrington ji považuje za nafoukanou a přezdívá jí Panenka a Barbie. Na druhou stranu Hannah mu většinou neprovede nic dobrého.  Absolutně netuší, co bude dělat až skončí kariéru modelky, vždyť se příšerně stydí a často bojuje se záchvaty paniky. Myslí si, že je slabá a neschopná a vedle (jistého konkrétního) muže by měla problém obstát. V devíti případech z deseti při střelbě zasáhne terč, ale pokud se v okolí zrovna vyskytuje Jonas, tak se snaží působit jako neschopné trdlo. Bydlí ve věži rodinného sídla.

Miluje dramatické a efektní výjevy, pokud rodině hrozí nebezpečí, aby útočníky zabavila, ale jen Ella jim jde tvrdě přímo po krku. Umí vymýšlet nová kouzla. Ovládá levitaci, což kromě ní trochu zvládá i Joley. Má dar empatie, telepatie, ale mezi její talenty patří ovládání pěti živlů (země, ohně, vzduchu, vody a „síly“). Jejím oblíbeným pracovním magickým médiem je vítr. V dobrém rozmaru ničí šerifův klobouk. Ve špatném rozmaru dokáže přivolat mini-lokální hurikán. V totálně nasraném rozmaru dokáže z nepořádku v ulicích udělat přesné smrtící projektily poháněné vzduchem. Vítr pro ni dokáže šmírovat rozhovory, takže má kvalitní odposlouchávací metody. Dokáže číst budoucnost z čajových lístků, měsíce a hvězd. Když jako šestileté škvrně nechtěla do školy, tak dokázala rozdávat každému, kdo se jí dotkl, elektrické šoky. Dokonce i vlastním rodičům. Podle sester je superzahradník a z bylinek vyrábí i vlastní kosmetiku pro rodinu.

Před Fashion Weekem v New Yorku se nepohodla se svým agentem Gregem Simpsonem, protože jí navrhl, aby si nechala zmenšit prsa, jelikož podle některých návrhářů nevypadá dost modelkovsky vychrtle. Stejně jako její sestra Joley, tak i Hannah přitahuje šílence. Potíže má i s Reverendem RJ, jenž si s oblibou dělá jméno zatracováním jiných a slavných. Během doprovodné akce na Fashion Weeku Hannah potkala brutální tragická událost, která dala jejímu životu úplně jiný směr.

Poznávací znamení: „Krvežíznivá pomstychtivá čarodějnice.“

Joley (česky Jůlie)
Divoká, nespoutaná, užvaněná a původně blondýnka (za pomoci barvy na vlasy černovláska a později hnědovláska) s hnědýma očima. Jako slavná zpěvačka, jež dokáže přitáhnout na koncert čtyřicet až padesát tisíc fanoušků a prodala pár desítek milionů alb, se musí potýkat se záplavou šílených dopisů od bláznivých fanoušků. Jonas by jí nejraději zavřel do skříně, aby se jí nic nestalo. Od chvíle, kdy se brána k jejich sídlu sama otevřela pro Damona, se vyhýbá randění a sexu. Umí zazpívat skoro cokoliv, ale musí si udržet svou pověst drsňačky. Při střelbě pouze výjimečně mine terč. Trpí klaustrofobií. Do pokoje se jí dostala mlha a uprostřed noci se ji pokusila uškrtit, ale takové nutkání probouzí v několika lidech nejen v mlze.

Její mamka díky svému magickému daru vždycky věděla, kdy se její šestá dcera chce tajně vyplížit z domu. Podle médií je sexuálně závislá, často končí ve vězení nebo na odvykací kúře. Bulvár na ní s chutí pořádá hon. Pokud jde o rodinu, tak se neváhá obětovat, aby uchránila své sestry, i kdyby si kvůli tomu měla obarvit vlasy a nechat vláčet své jméno bahnem. Má velký problém, protože nechce muže, který by jí šéfoval, ale ani totálního vlezprdelku, protože by se s ním nudila. Myslí si, že je odsouzena k samotě.

Vzhledem ke svému talentu na průsery se Joley rozhodne trošku magicky pozlobit osobního strážce jednoho zazobaného obchodníka/mafiána. Pokusí se tomu arogantnímu a panovačnému chlapovi kouzlem podrazit nohy, ale nějak to nevyjde. Absolutně nečekala, že Ilja Prakinskij dokáže kouzlo obrátit proti ní. Od toho incidentu má zvláštní pocit v ruce, kdykoliv je Prakinskij někde poblíž.

Získala černý pásek v karate a trénuje i umění Krav Maga. Absolutně neumí vařit. Dokonce se jí podařilo nechat vzplanout pekáč sušenek v troubě. Kouzlem se to pokusila napravit, ale jedna ze sester je raději vyhodila, protože Joley při kouzlení velmi výrazně nadávala na jistého Rusa.

Po skončení střední školy se dala pracovně dohromady s pěti chlapci a jejich skupina se dokázala dostat do čela hitparád. Už dávno přestala vymetat divoké mejdany, protože na ni drogy a alkohol mají úplně jiný vliv než na obyčejné lidi. Bohužel, kluci z její kapely pařby navštěvují, ale Joley a manažer jim stanovili podmínky, které musí dodržovat.

Za dlouhých osamělých nocí Joley píše písničky, nebo navštěvuje tělocvičnu. Vůči svojí rodině je extrémně ochranitelská, i když je druhá nejmladší. Připouští, že má slabost pro zlobivé chlapce a tajně touží po lásce, ale myslí si, že si ji nezaslouží. Už od dětství má problém s autoritami. Často trpí nespavostí. Ve čtyřech letech začala hrát na bubny, s chutí všude lezla a prováděla lumpárny. Její otec dokonce musel zatlouct okno, protože jím prchala ze své ložnice.  Žije v autobusu na cestách, nebo po hotelových pokojích celého světa. Její magickou devizou je kouzlo jejího hlasu. Dokáže s ním ovládat lidské davy i zvířata. Může ho použít k uklidnění, nebo ublížení.

Poznávací znamení: Výkonnější než králíček Duracel.

Ella (česky Ela)
Tichá, málomluvná rudovlasá (dlouhá hříva) zelenoočka. S trochou kosmetiky dokáže vypadat jako dvanáctiletá nebo jako sexy siréna. Pozor na Ellu a její sadu malého chemika, protože už jako malá vyráběla vlastní rachejtle a pouštěla je na pláži. Studovala fyziku a ve volném čase dokáže sestrojit bombu, prolézat jeskyně, věnovat se chemii nebo kriminalistice. Může se chlubit tím, že se ji mlha pokusila shodit z útesu. Antikoncepce pro ní neexistuje, a to kvůli jejímu předurčení porodit dalších sedm holčiček s magickým talentem. Ovládá všechny magické dary Drakeovy rodiny, ale žádný moc dobře. Disponuje silnou telepatií a není radno ji nasrat. Na rozdíl od Joley nezdědila talent k hudbě. Rok se učila hrát na kytaru, ale její výsledky zněly jako festival hmyzího bzučení.

Má velice zajímavý vztah s Jacksonem Deveaum, zástupcem šerifa, kterého se všichni bojí na deset kilometrů. Moc toho nenamluví a vypadá smrtelně nebezpečně. Její sestra Hannah má fixaci na likvidaci šerifových klobouků a ona sama s oblibou ničí cigarety Jacksonovi. Být strážcem pořádku v okolí holek Drakeových znamená pořádnou zabíračku na nervy. Ona i zástupce šerifa jsou dva tvrdohlaví individualisté, ale zatímco Ella je neskutečně temperamentní, tak Jackson je většinou chladně vyrovnaný.

Pod jménem Sheena MacKenzie sbírá usvědčující důkazy na loďařského magnáta Stavrose Gratsose. Její šéf Dane Phelps ji získal jako posilu ze zahraničí, protože Stavros má dlouhé prsty a hlubokou peněženku a zákon je na něj zřejmě krátký. Pod svou tajnou identitou se přes den tváří jako žena z vyšších kruhů a přes noc jako zkušená zlodějka.

Poznávací znamení: Děsný temperament.

Tohle prostě byla její rodina. Ať jí bylo sebevíc zle, kdykoliv byly pohromadě, sestry ji vždycky dokázaly rozesmát. „Když už tak mluvíme o červených kalhotkách, teto Carol. Tohle kouzlo přece určitě nepochází z naší kouzelné knihy. Na to je moc pitomé. Kde jste ho pro všechno na světě jenom splašily?“ (Oceány vášně, str. 205)

Pokud se sestry sejdou pohromadě, je z toho strašný blázinec. Vzájemně se do sebe strefují, dobírají se, vyměňují si narážky a drbou svůj milostný život. Kromě svého vlastního specifického magického talentu všechny umí míchat lektvary nebo používat zaklínadla. Pro obzvlášť náročná kouzla spojí své síly dohromady i na dálku. Po silných projevech magie bývají totálně vyřízené. Každá má před zbytkem sester nějaké tajemství. Nekafují, ale pijí čaje vlastní výroby a k nim ukusují domácí koláčky. Kromě nich umějí i výtečná domácí mýdla a šampony. Svými manipulacemi s počasím dávají hrozně zabrat meteorologům. Nejoblíbenější u celé rodiny je Helena.

Testosteron do jejich babince vnáší místní šerif Jonas Harrington, dlouholetý rodinný přítel. Chodil s děvčaty do školy a už od svých deseti let se je pokoušel komandovat jako starší bratr, kterého nikdy neměly. Ví velice dobře, co jsou zač, ale většinou si magii nenechává vysvětlovat, protože by ho z toho akorát bolela hlava. Občas by je nejraději přetrhl a určitě si nenechá ujít příležitost je poučovat, ale udělal by pro ně první poslední, což je vzájemné. Jeho vztah s Hannah poněkud skřípe od střední školy, takže mu často vyhrožuje, že ho promění v tlustou ropuchu a s chutí mu poryvem větru krade klobouk a topí mu ho v nejbližší louži. Kromě občasného rozptýlení z náročné policejní práce se Jonas ze sester pokouší vymámit večeři a koláče. Pravidelně tříská dveřmi u sídla Drakeových.

Pokud mu dívky chtějí přidat pár šedin, tak pozvou na návštěvu svoji tetu Carol, která před nedávnem ovdověla. Na jiné myšlenky Carol přivádějí konzultace pro vytváření vzpomínek, což se snoubí s její vášní pro fotografování. Ke svým neteřím přijela, protože potřebuje trochu vzrušení do života, což některé lidi docela děsí. Obzvlášť když stále dokáže zamotat hlavy mužům i bez svých proslulých nápojů lásky. Jen už se o ni neperou tolik jako za mladých let, ale stále dokáže rozproudit místní drby… novinky. Mezi její nejlepší kamarádky patří Inez z obchodu s potravinami. S mamkou holek Drakeových jsou sestry, tudíž i Carol disponuje magickou mocí, stejnou, jako má Sarah. Teta patří mezi členky Klubu červeného klobouku.

Sea Haven / Sestry Drakeovy je sedmidílná paranormální série. V češtině vyšly v nakladatelství Baronet pouze první čtyři díly o Sarah, Kate, Abbey a Libby.