The Strain (Nákaza)

Seriál The Strain (Nákaza) je natočen podle stejnojmenné románové trilogie filmového tvůrce Guillerma del Tora (Hellboy, Pacific Rim) a spisovatele Chucka Hogana. Seriál poběží na stanici FX od 13. července 2014.

Strain_poster

Třináctidílný hororový thriller vypráví příběh doktora Efraima Goodweathera z Úřadu pro kontrolu nemocí v New Yorku. Spolu se svým týmem ho povolají k vyšetřování vypuknutí tajemné epidemie s charakteristickými znaky prastaré nákazy – vampyrismu. Jak se nákaza šíří, Goodweather, jeho tým a obyvatelé New Yorku vedou válku za záchranu lidstva.
Del Toro a Hogan spolupracovali na scénáři pilotního dílu a Del Toro usedl i na režisérskou židli.

V hlavních rolích se objeví: David Bradley, Sean Astin, Corey Stoll, Kevin Durand, Natalie Brown…

Tvůrci zatím lákají diváky docela děsivými krátkými teasery a poněkud provokativním plakátem. Dnes pustili do světa i krátký první trailer.

Úryvek z recenze knihy:
Byli tu vždy. Upíři. V ústraní a temnotě. Čekali. Teď přišel jejich čas. Během týdne dostanou Manhattan. Za měsíc celou zemi. Za dva měsíce – celý svět. Docela pěkná prognóza, nemyslíte? Raději nejezděte do New Yorku a pokud už musíte, necestujte letadlem. Zdá se, že Ground Zero je magnetem i pro nemrtvé.
To jednoho zářijového dne nasednete v Berlíně na Boeing 777, těšíte se na svou rodinu v New Yorku, bezpečně přistanete na letišti JFK, když najednou letadlo zastaví, zhasne všechna elektronika a vy se probudíte v nemocnici. Nevíte, co se stalo, jak jste se tam dostali. Cítíte jen  bolest v krku, ale jinak vám nic není. Drží vás však v karanténě. Doktoři chtějí vědět, co se v letadle událo, ale vy si na nic nepamatujete. Dozvídáte se, že jste jedním ze čtyř šťastných, kteří přežili. Ale co? Jak zemřelo těch 200 dalších pasažérů v letadle? Nevíte, ale zas tak moc vás to ani nezajímá. Vy žijete a chcete domů k rodině. Doma jste však nervózní, pořád máte žízeň, která se nedá ničím uhasit. Bolest v krku se zhoršuje a navíc vás bolí hlava z nějakého hlasitého vytrvalého dusotu. To slyšíte tlukot srdcí vaší ženy a dětí. Naštěstí máte silnou vůli a pošlete je pryč. Uvědomujete si, že se s vámi děje něco divného. Obejmete s láskou své milované bernardýny a zakousnete se jim do hrdla. Žízeň konečně polevila, ale vaši miláčci jsou mrtví. Zamknete se v kůlně a přivážete k řetězu. Vaše rodina měla štěstí, ne každý má doma psy. Takhle se odvíjí příběh jednoho z pasažérů, většina ostatních je podobná, až na to, že oni neměli tu sílu poslat svou rodinu pryč. A domů se vrací všichni pasažéři, i ti, co v letadle zemřeli.
Celou recenzi naleznete zde.

Web: www.fxnowcanada.ca/shows/the-strain

IMDb