Nové knihy za březen 2014

Na březnové knižní pulty doputovaly třetí Písně čarodějky Petry Neomillnerové, Ve stínu černých ptáků se Dětem Jidášovým možná zdají Drsné sny, Svědkyně temnot a Milenec snů při Čekání na zázrak objevili Upíří žezlo a na Pana Krátura a Šíleného profesora se vrhla Legie Lovců monster, snad se vyhnou Tygrově osudu.

Neomillnerova_ZjizveniPetra Neomillnerová: Zjizvení (Písně čarodějky 3)
Tento rok se uzavře trilogie Písně čarodějky románem Zjizvení, na jehož konci hrdinové už zdaleka nebudou těmi, kteří do spletitého příběhu vstupovali.
Moire se v doprovodu rozhádané smečky přátel vrací do Ostwegenu, aby znovu vrátila Bratrstvo na výsluní. Je však ve velmi choulostivé situaci – svou loajalitu musí dělit mezi Layelu a Bratrstvo.
Rabe je zmrzačený, Viero ve vězení a nepřátelé zvolí spíše jed v poháru než otevřený boj. Rány utržené ve špinavé posenské válce se hojí jen pomalu a na svět se chystá dítě.
Vydal: Epocha; 2014
Obálka: Roman Kýbus
Vazba: brožovaná
248 stran / 249 Kč
Ukázka
Koupit knihu


Houck_Tygruv_osud

 

Coleen Houcková: Tygrův osud
Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar – ohnivý bič – a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…
Vydal: CooBoo; 2014
Překlad: Karolina Medková
Vazba: pevná
432 stran / 389 Kč
Ukázka / recenze
Koupit knihu

Kade_Mezi-nebem3

 

 

Stacey Kade:  Čekání na zázrak (Mezi nebem a zemí 3)
Alona Dareová přebývá už přes měsíc v těle Lily „Ally“ Turnerové. Lilyino tělo není tak atraktivní, jako to její, a navíc se jí nedaří hrát sestru a dceru lidí, které skoro nezná. Trápí ji i to, že Will – na kterém jí záleží víc, než by chtěla – si přeje, aby se vrátila skutečná Lily. Stane se zázrak, Alona bude opět volná a Lily zůstane naživu? S pomocí duchařského média Malachiáše Velkolepého možná mají šanci na úspěch, ale odhalování pravdy se nelíbí tajemnému duchovi, který se před ničím nezastaví. I kdyby měl Alonu zničit…
Vydal: Fragment; 2014
Překlad: Eva Brožová
Vazba: brožovaná
240 stran / 239 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

 

Charles Gilman: Horror School – Šílený profesor
Na téhle základní škole se dějí divné věci. Ze šatních skříněk vyskakují krysy. Žáci se záhadně ztrácejí. Školní knihovna je bludištěm tajných chodeb. A učitel biologie se chová velice, velice zvláštně.
Robert Arthur věděl, že přestoupit na jinou školu nebude nic jednoduchého, ale tohle je na pováženou! S pomocí nových, poněkud neobvyklých kamarádů zjišťuje, že se toho ve škole děje víc, než je na první pohled patrné. Dokáže ta tajemství odhalit dřív, než bude pozdě?
Vydá: Fragment; 2014
Překlad: Drahomíra Michnová
128 stran / 229 Kč
Vazba: pevná
Koupit knihu

 

 

Winters_Ve-stinu-cernych-ptaku

 

Cat Winters: Ve stínu černých ptáků
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?
Vydal: Jota; 2014
Překlad: Libuše Čižmárová
Vaza: pevná
352 stran / 348 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Marik_Kladivo6_Drsne_sny

 

 

Jakub Mařík: Drsné sny (Kladivo na čaroděje 6)
Policie je jedna z mnoha organizací, kterým se tým Felixe Jonáše zásadně vyhýbá, ale co jsou zásady v porovnání s tučným honorářem?
Policista zavražděný kolegou, jemuž najednou přeskočilo, je však jen špičkou ledovce, pod kterým spí něco prastarého, co skrze své sny brnká na struny potlačovaného vzteku. Do Prahy přijel nevítaný host, a až se konečně probudí, bude se chtít bavit. A spíše než na schovávanou si bude chtít zahrát na genocidu.
Vydal: Epocha; 2014
Obálka: Lubomír Kupčík
Vazba: brožovaná
160 stran / 159 Kč
Ukázka / recenze
Koupit knihu

 

Kenyon_Milenec-snu

 

Sherrilyn Kenyon: Milenec snů
Julian Makedonský byl neohrožený spartský generál, jenž v boji nikdy nepoznal porážku. Z nejvyššího vrcholu slávy však padl až na dno lidského utrpení a stal se otrokem lásky. Statný muž, který vždy přitahoval pohledy opačného pohlaví, si totiž už nevybírá – ženy si vybírají jeho a on jim přináší rozkoš a uspokojení, Odevzdaně plní své povinnosti milence a už nedoufá, že by mohl kletbu, jež na něj byla uvržena, nějak prolomit. Jiskřička naděje mu svitne v podobě lásky, v kterou už nedoufal a kterou vlastně ani nikdy nepoznal. Grace Alexanderová v něm totiž nevidí jen pouhého otroka… Dokáže velká láska zlomit staletou kletbu? Jedno ze základních děl žánru paranormální romance poprvé v českém překladu.
Vydal: Ikar; 2014
Překlad: Simona Kučerová
Vazba: pevná
320 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Svedkyne_temnot

 

Mike Ashley (ed.): Svědkyně temnot
Objevná antologie strašidelných povídek, psaných ženami, seznamuje čtenáře s povětšinou opomíjenými anglosaskými autorkami, jež však napsaly příběhy, které patří k tomu nejlepšímu v tomto žánru. Ženy jako „svědkyně“ temných hnutí mysli, drobných každodenních „zločinů“, ženy jako chladnokrevné pozorovatelky triumfů i zkázy mužů, jejich poklesků a slabostí, jsou v mnoha ohledech skvělými vypravěčkami, svou citovostí doslova předurčenými pro šerosvit na pomezí nadpřirozena. Druhým důvodem, proč povídky viktoriánských autorek dodnes fascinují čtenáře, je potlačovaná síla vášně, erotické touhy, ale i rozhodnosti, s níž se ženy staví na roveň mužům a soupeří s nimi, tedy stěží napodobitelné ingredience, jež jsou přítomny v každém z těchto příběhů.
Vydal: Albatrosmedia – Plus; 2014
Vazba: vázaná
284 stran / 349 Kč
Ukázka

 

Correia_lovci-monster-legieLarry Correia: Lovci monster – Legie
Las Vegas – město hříchů a také pořadatel První výroční mezinárodní konference profesionálních lovců monster. Sjeli se sem borci z celého světa a bohužel i pár ze Států, bez kterých bych se obešel. PT Konzultanti – Pěstitelé Tykví, Perverzní Tanečníci nebo tak něco – lovcům dělají jen ostudu.
Měl to bejt příjemnej tejden strávenej v luxusním hotelu, dokud nám všem jistá vládní agentura, proti který je ÚPKM jen parta skautíků, neudělala nabídku, která se neodmítá.
Jedno monstrum, hromada peněz, kdo by odolal. Ale pak se z monstra vyklubal pozůstatek z Rozhodujícího týdne, nejnebezpečnějšího armádního programu z druhý světový, v Las Vegas se otevřelo peklo a osud mi znovu důrazně připomněl, že být Vyvoleným je vážně na prd.
Jmenuju se Owen Zastava Pitt, Lovec monster, bojovej účetní a Vyvolenej ve válce o osud vesmíru a tentokrát na to nejsem sám. Dneska tu mám stovky lovců monster z celýho světa. Dneska mám svou vlastní legii.
„Rozhodující tejden je dávná historie. Byl to válečnej zbraňovej program, kterej se podělal.“
„Proč se mu říká Rozhodující týden?“
„Protože tehdy se Projekt Manhattan rozhodl, že bude pokračovat s atomovkama a nechá démony na pokoji… Atomovky jsou mnohem bezpečnější.“
Vydal: Fantom Print; 2014
Překlad: Jakub Mařík
Vazba: brožovaná
288 stran / 259 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Heitz_Deti-JidasovyMarkus Heitz: Děti Jidášovy
Být mladá, krásná, zdravá – a to navěky. Co zní mnohým jako sen, stalo se už pro Siu dávno prokletím. Touží jen po jednom: usnout a nikdy se nemuset znovu probudit. Ale to nesmí. Příliš velká je vina, kterou vložila na svá bedra, příliš velká je zodpovědnost, kterou má vůči lidstvu. A ještě něco jiného ji pronásleduje: vzpomínka na jednu zvláštní dívku.
Aby Sia otupila svou bolest, zaznamenává za dlouhých, osamělých nocí Skyllin příběh. Ten začíná v roce 1670 a je nerozlučně spjat s temnými pletichami Dětí Jidášových, mocného spolku vědců – a upírů!
Vydal: Fantom Print; 2014
Překlad: Svatava Kretková
Vazba: brožovaná
384 stran / 299 Kč
Ukázka
Koupit knihu

 

Snaiberk_Upiri_zezlo

 

 

 

Monika Šnaiberková: Upíří žezlo
Když Sáru napadne upír, dívka zjistí, že je součástí legendy o záhadném upířím žezle, které dává svému držiteli obrovskou sílu a moc. A právě po něm touží Jorik, vůdce zlých upírů. Sára ho má k žezlu dovést. Jorik a Sára se do sebe zamilují – tím jako by začal souboj zla a dobra. Bude Sára tak silná, aby dobro uhájila? Co všechno bude muset obětovat?
Vydal: Alpress; 2014
Vazba: pevná
280 stran / 249 Kč
Ukázka

 

 

Priestley_Pan_Kratur

 

Chris Priestley: Pan Krátur
Londýn, 1818. Patnáctiletý kapesní zlodějíček Billy žije osamělým životem bezdomovce, sám, bez rodičů, uprostřed temných, špinavých londýnských ulic. Právě v okamžiku, kdy mu šéf nebezpečné pouliční bandy vyvrhelů vyhrožuje exemplárním trestem za porušení pravidel, zachrání ho před zmrzačením tajemný pan Krátur, obrovité ohyzdné monstrum, které nahání hrůzu a strach. Billy s ním uzavře dohodu, že mu pomůže najít muže, jenž pana Krátura, umělého člověka, stvořil. Tím mužem není nikdo jiný než Viktor Frankenstein. Z nebezpečného a ryze účelového spojenectví se postupně vyvine svým způsobem přátelský, oboustranně výhodný vztah dvou outsiderů.
Vydal: Argo; 2014
Překlad: Robert Novotný
Vazba: pevná
344 stran / 278 Kč
Koupit knihu