Když zapadne slunce, je čas na ÚTĚK! (PR)

Již tento týden přinese Nakladatelství Fragment novinku jako „šitou na míru“ všem milovníkům bestselleru Hunger Games. Propracovaný thriller z budoucnosti, kdy už není nic takové, jak se na první pohled zdá. Autor Andrew Fukuda dokázal vykreslit prostředí, které děsí každého normálního člověka – především vzhledem k tomu, že obyčejných smrtelníků zbývá opravdu jen hrstka. Boj o přežití začíná… Titul Andrew Fukuda – HON vychází již 9. dubna!

Fukuda_HonPrvní díl nové série od Andrewa Fukudy vyjde již tento týden pod názvem HON. V zahraničí se příběh setkal s velkou odezvou ze strany čtenářů i ostatních spisovatelů. Někteří z nich označili trilogii za naprosto perfektní pro všechny fanoušky světového bestselleru HUNGER GAMES, avšak s odlišně propracovaným dějem.

V budoucnosti žije na Zemi společenství lidí, lépe řečeno bytostí, které si tak říkají. Jsou nebezpeční, rychlí a krvelační. Skutečných lidí, kteří jsou nazýváni glupani, zbývá již jen hrstka. Hlavní hrdina Gen je jedním z nich – jeden z přeživších, který se od narození učil, jak přežít ve světě plném „dravců“. Nesmí dát najevo žádné emoce, nesmí ho prozradit mimika tváře a pach, nesmí být vidět, že mu rostou vousy a chlupy, nesmí vybočit z řady. Jediná chyba znamená jistou smrt.

Vše se změní v okamžiku, kdy je Gen vybrán do malé skupiny „vyvolených“ a stává se účastníkem lovu na poslední žijící glupany. Tato vysoce prestižní záležitost se může stát Genovi osudnou. Jak dokáže přežít ve výcvikovém středisku bez vody, deodorantu a dalších životně důležitých věcí?  Existuje vůbec šance, jak před ostatními uchránit svou skutečnou identitu?

Strhující thriller, ve kterém nechybí notná dávka napětí, nebezpečí, útěk a gradující zápletka.

Budoucnost má pouze jedno pravidlo – jakmile zapadá slunce, je čas se schovat!

 

Anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?
Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně – nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk.
Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější…

Ukázka z knihy:
„Ve škole se správně máte objevit až po školce, kdy už vám nehrozí odpolední spaní. I tak vás ale můžou nachytat. Můj plavecký trenér byl jednou tak rozčilený z našich laxních výkonů na školních závodech, že nás donutil všechny jít se vyspat do šatny. Samozřejmě to byl z jeho hlediska dobrý nápad, ale mě to málem prozradilo. Mimochodem, plavání je bezpečné, ale jestli nemusíte, žádný jiný sport nedělejte. Pot vás totiž zaručeně prozradí. Když se tělo zahřívá, vylučuje pot. Na kůži se objevují kapky vody, jako když dítě slintá. Já vím, je to nechutné. Všichni ostatní zůstávají studení, čistí, suší. A já? Jsem jako kapající kohoutek. Takže zapomeňte na běh, tenis, dokonce i na šachy. Ovšem plavání je bezpečné, protože ve vodě se pot skryje.
A to je jen jedno z pravidel. Je jich mnohem víc. Můj otec je do mě hustil od chvíle, kdy jsem se narodil…“

Ohlasy ze zahraničí:
„Fukuda v tomto děsivém a tvůrčím dobrodružství otáčí žánr upířího románu naruby. Se vzrušující zápletkou, která je podkreslená paranoiou, strachem z odhalení a sociální klaustrofobií, naplňuje potenciál thrilleru a zároveň si pokládá základy pro další knihy.“ – Publishers Weekly

„Příběh je to věru strašidelný a jak dozrává ke svému dramatickému závěru (který přináší docela velký zvrat), čtenáři se budou zmítat mezi nadějí, že Gene zůstal u své lsti, a zoufalstvím, že se stal upírem. A jak příběh roste, vyplatí se udržet si ho ve svém hledáčku.“ – Booklist

Info o knize:
Nakladatelství: Fragment
Původní název: The Hunt
Překlad: Jakub Kalina
Vazba: brožovaná
Počet stran: 304
Cena: 249 Kč