Nové knihy za únor 2014 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih doputovalo za měsíc únor na třicet nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme vám nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které únorové zahraniční novinky můžeme očekávat v českém vydání.

 

Novinky

 

Francesca Lia Block: Teen Spirit

Duchařská YA novela o rodině, lásce, ztrátě a smíření.
Po úmrtí babičky je Julie nucena přestěhovat se přes celé město do nepříliš skvělé čtvrti na samém okraji Beverly Hills a začít znovu v jiné škole. Jedinou dobrou věc v novém životě pro ni představuje Clark, velký fanoušek Buffy a Josse Whedona, kluk skoro stejně nemotorný a podivínský jako ona sama.
Potom co se spolu pokusí vyvolat ducha Juliiny babičky a kontaktují něco docela odlišného, se společně ocitnou před mnohem většími problémy, než si kdy uměli představit. Zlý duch, kterého probudili, totiž podnikne cokoliv, aby se dostal zpět do říše živých.

Vyšlo: 4.2, GR

 

 

 

Lanie Bross: Fates

Úvod do YA fantasy série Fates.
Jeden okamžik. Jedno hloupé přání. Jeden omyl. A Corinthe ztratila vše.
Po překročení zákonů své země byla odtržena a vyloučena z klidného života v Pyralis a ocitla se ve vyhnanství v našem světě. Tady jí připadla povinnost dohlížet nad naplňováním lidských osudů. Pod dohledem své ochránkyně Melindy se pomalu smiřuje s povahou práce a konečně začne mít i naději na návrat domů. Jenže její poslední úkol spočívá v zabití Lucase Kallera, A právě tady Corinthe poprvé zaváhá a přímočará žádost se jí vymkne netušeným způsobem z rukou. Zamiluje se do kluka předurčeného zemřít ranou, kterou mu zasadí ona sama.

Vyšlo: 11.2, GR

 

 

Tracy Clark: Scintillate

První díl romanticko-dobrodružné YA trilogie Light Key.
Matka Cory Sandovalové zmizela, když bylo dívce pouhých pět let a žily společně v Irsku. Od té doby Cora vyrůstá v Americe s otcem, který na ni přísně dohlíží na každém kroku. Obyčejný život se pro ni zvrtne ve chvíli, kdy z ničeho nic začne vídat aury obklopující každého člověka kolem. Necítí se s novou schopností vůbec v bezpečí a čím dál častěji utíká do náruče k Finnovi, tajemnému studentovi původem z Cořiny mateřské země. Po prudké hádce s otcem Cora do Irska také utíká, aby následovala Finna na cestě domů a odhalila záhadu kolem ztracené matky. Najde přitom svůj osud – podle prastaré předpovědi totiž může právě ona změnit lidstvo navždy, ale také přitom zemřít.

Vyšlo: 4.2, GR

 

 

 

Saundra Mitchell: Mistwalker

Když bratr Willy Dixonové tragicky zemřel na moři, dívka dostala od otce přikázáno, aby už nikdy nevkročila na palubu lodi, která přinesla tolik neštěstí. Willa ale podnikne cokoliv, aby pomohla zmírnit utrpení rodiny a odhalila tajemství bratrovo smrti, dokonce navštíví i neblaze proslulého Šedého muže.
Každý z malého města v Maine ví o legendárním duchovi, který straší v místním majáku a má moc ovládat mlhu a všechny lodě neopatrně se zatoulané do jeho dosahu. To co Willa v majáku najde však není duch, ale mladý muž uvězněný na tomto strašném místě kletbou, která mu brání odejít, dokud neshromáždí tisíc lidských duší. Jak se zachová tváří v tvář své nové návštěvnici?

Vyšlo: 4.2, GR

 

 

 

Lauren M. Roy: Night Owls

První díl nové urban fantasy série Night owls o majitelce stejnojmenného knihkupectví, která má co do činění s upířím společenstvím…
Valerie McTeagueová se snaží žít co nejjednodušší život: ve svém obchodě nabízí studentům místní vysoké školy útočiště na noční studium a hlavně se drží co nejdál od války vroucí v podsvětí upírů. Války má dost a aby s ní nemusela mít už nic společného, zaplatila vysokou cenu.
Elly Garrettová nikdy nepoznala nic jiného než boj proti nadpřirozeným stvůrám známých jako zrůdy nebo šakalové. Po jejím boku jí vždy stál její mentor, nevlastní otec – dokud nepoložil svůj život za ochranu knihy, po které šakali baží.
Když se kniha dostane do knihkupectví Noční sovy, vše, co je Val drahé, je dáno v sázku. Val a Elly se musí spojit s týmem, který tvoří směsice lidí, upírů a jedna lesbická sukuba, aby zastavily šakaly a zabránily jim získat knihu, díky níž by do světa vypustili nepředstavitelné zlo…

Vyšlo: 25.2, GR

 

 

McCormick Templeman: The Glass Casket

Smrt nenavštívila Rowan Roseovou od doby, co jí vzala jako malé dívce matku. Ale to se rychle změní s příchodem jednoho neutěšeného rána, kdy se vesnicí prožene pětice jezdců a zmizí kdesi v zalesněných horách. Za několik dní jsou jejich těla nalezena, a přestože nikdo nedokáže s jistotou říct, co se jim stalo, tělesné pozůstatky naznačují, že nešlo o nic hezkého. Rowanina vesnice byla dlouho klidným a mírumilovným místem. Teď se ale věci rychle mění. Něco sledovalo cestu jezdců a ať už jde o netvora nebo člověka, neváhá to zabíjet na potkání.

Vyšlo: 11.2, GR

 

 

 

Pokračování sérií

 

 

Leigh Evans: The Problem with Promises

Třetí díl urban fantasy série Mystwalker.
Robson Trowbridge, alfa Creemoreské smečky a můj úžasný druh, vždy a za všech okolností zachraňuje svou družku, mě, Hedi Peacockovou, napůl fae, napůl vlčici, ze všech potíží, do kterých jsem schopná se dostat. Problém je v tom, že moje minulost je dost zamotaná a na dveře mi neustále klepou zlí lidé. Čarodějnice, motorkáři, Severoamerická rada dlaků, temní fae, dokonce i jeden černokněžník, ti všichni po mně jdou. Kromě mého muže je mi drahý jen můj bratr-dvojče, mocný čaroděj, který je nyní ale držen v zajetí na druhé straně bran Merenwynu – a to není dobré. Můj alfa ale drží slib a pomáhá mi bratra osvobodit…
Naneštěstí každý, kdo se mi snaží pomoct, se sám dostává do potíží – včetně mého Trowbridge. Musím přiznat, že jsem kdysi bývala zbabělá a třásla se strachy někde v koutku a jen čekala, až mě přijde zachránit. Na svého prince na bílém koni jsem si snad až příliš zvykla. Ti, kdo po mně jdou, ale znamenají hodně vážné problémy, a dny, kdy jsem si mohla hrát na dámu v nesnázích, už skončily. Nyní je to teď nebo nikdy. Už zas…

Vyšlo: 25.2, GR

 

 

Katie Reus: Avenger’s Heat

Čtvrté pokračování vlkodlačí urban fantasy série.
Aby ji získal, musí ji osvobodit od všech jejích temných tajemství…
Vykonavatelka Erin Flynnová věnovala celý svůj život, aby chránila svůj druh. Ochránit své srdce před Noahem Campbellem, k zešílení sexy vlkodlakem, který jí před rokem zachránil život, je ale těžší než si myslela. Jedna její část se mu chce vrhnout do náruče a stát se navěky jeho družkou, ta druhá ale ví, že to není možné – o její minulosti se nesmí nic dozvědět.
Když je Erin vyslána, aby v New Orleansu vyšetřila zmizení těhotných vlkodlaček, zapletou se s Noahem do sítě záhad a zla, A čím více se Erin zaplétá do vyšetřování zločinu, tím více z její minulosti je odhalováno. Lidé, kteří ji chtějí mrtvou, se čím dál urputněji snaží dokonat svou práci, Noah ji ale chrání před každou újmou. Může mu Erin ale věřit? Může mu dovolit, aby spatřil raněné zvíře, které v sobě tak dlouho ukrývala?

Vyšlo: 4.2, GR

 

 

Jody Wallace: Witch Interrupted

Druhý díl paranormální romantické série.
Asasínka Katherina Zhang před dvaceti lety fingovala vlastní smrt, aby unikla Ochráncům, tajné radě čarodějů, kteří využívají magii, aby se zbavili všech, kteří představují hrozbu jejich druhu. Katherine kdysi bývala mocnou Ochránkyní, nyní ale život v osamění – a míru – jako tatérka. Dokud do jejího obchodu jednoho dne nevejde Marcus Delgado, pohledný samotářský vlkodlak.
Marcus má vlastní důvody, proč nenávidět Ochránce. Býval vědcem, který se obětoval, aby otestoval křehkou hranici mezi čarodějem a vlkem. Věří, že existuje způsob, jak ovládnout moc obou druhů. Pokud uspěje, zaručí mu to ochranu před Ochránci, potřebuje k tomu ale partnera – a Katie se mu jeví jako nejlepší řešení.
Katie ví, že spolupráce s vlkem, ke kterému ji to navíc neodolatelně táhne, je nebezpečné… bez ohledu na to, jak lákavá je Marcusova nabídka. Když se ale vynoří společný nepřítel, Katie i Marcus si uvědomují, že spolupráce je jediným způsobem, jak protivníka porazit.

Vyšlo: 24.2, GR

 

 

Suzanne Wright: Carnal Secrets

Třetí díl paranormální romantické série o smečce z Phoenixu.
Alfa smečky a jeho odcizená družka se snaží vyrovnat s bolestivými tajemstvími, zuřivými nepřáteli a svou vzájemnou přitažlivostí…
Poloviční kožoměnka Shaya Critchleyová zastává ve smečce podřazenou roli, příkazů má ale už dost. Poté, co ji její druh, alfa smečky, odmítl – ale oznámil, že jí do života hodlá zasahovat – odešla. Nyní se před ním skrývá v městě plném protidlačích extrémistů a vydává se za člověka. Doufá, že ji nikdy nenajde. Mýlí se.
Nick Axton sotva dokáže ovládat své city vůči Shaye, nikdy by se jí ale nezmocnil – ne když mu na ní tolik záleží. Před svou smečkou tají degenerativní onemocnění mozku, kvůli němuž by pro Shayu nakonec znamenal jen přítěž než druha. Když ale Shaya uteče, Nick nedokáže snést pomyšlení, že by ji už nikdy neviděl. Najde ji – a odhalí přitom její divokou, vášnivou stránku, o níž doteď netušil.
Obklopen nepřátelskými smečkami a protivlčími extrémisty Nick přísahá, že tentokrát bude Shaye druhem, jakého si zaslouží… a navzdory svému původnímu vzdoru si Shaya uvědomuje, že Nickovo odhodlání ji nenechává chladnou…

Vyšlo: 11.2, GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Chloe Neill: Wild Things (Chicagoland Vampires #9) … k vydání chystá Fantom Print
  • Kim Harrison: The Undead Pool (The Hollows #12) … sérii vydává Fantom Print
  • Glen Duncan: By Blood We Live (The Last Werewolf, #3)…první díl vydalo Argo