Nové knihy za prosinec 2013 v angličtině

Do nového roku vás s Axií vítáme s tradičním výběrem toho nejzajímavějšího, co za uplynulý měsíc nabídl zahraniční knižní trh paranormální fantastiky, na který doputovalo za měsíc prosinec na čtyřicet nových titulů.

 

 

Tessa Adams: Flamebound

Druhé pokračování urban fantasy série o čarodějce Xandře.
Poté, co byla Xandra radou čarodějek málem zbita, se snaží moc na sebe neupozorňovat, ale zároveň zjistit, proč rada mučí ty, které se zavázala chránit. Její přítel Declan, temperamentní a ochranitelský čaroděj, její snahu o nenápadnost nesdílí, a vydává se pomstít se těm, kteří na něj chtěli shodit Xandřinu smrt.
Když je pak člen rady nalezen zavražděn černou magií, Declan prohlašuje, že je nevinen a že to na něj někdo nastražil. Xandra nevěří, že by byl takového strašného činu schopen, ví ale, že její milenec má i temnou stránku – tu, jíž lépe rozumí jeho bývalá milenka Tsura, jež se právě vrátila do města. Xandra nyní neví, komu věřit. A vraždy čarodějů přibývají.

Vyšlo: 3.12; GR

 

 

Kristen Callihan: Shadowdance

Čtvrté pokračování steampunkové paranormální romantické série z temného Londýna.
Život nikdy nebyl k Mary Chaseové laskavý. Práce pro Společnost pro potírání nadpřirozených bytostí jí ale dala důvod, proč každý den vstávat. Nyní je na stopě sériovému vrahovi. Na témže případu už ale někdo pracuje – a o partnera nestojí.
Jack Talent nečekal, že by se k němu na případu vraha přidal – a už vůbec ne žena, s níž léta pracovně soupeří§ a která v něm probouzí hluboko pohřbené touhy. Jakkoli by ji chtěl získat, brání mu v tom temná tajemství a démoni jeho minulosti. A jak se blíží nepřátelé, Jack musí najít sílu postavit se své minulosti – jinak Mary ztratí navěky.

Vyšlo: 17.12; GR

 

 

 

Bianca D’Arc: Wolf Quest

Sedmá kniha paranormálních romancí Bratrstva krve
Alfa wyomingské smečky posílá svého bratra Jesseho, aby zkontroloval jejich sestřenici. Když Jesse dorazí, z domu slyší zvuky boje a uvnitř poté nalezne drobnou ženu, která podle všeho ví, jak se úspěšně bránit.
Veteriářka Maria Garibaldi nikdy nevěřila své tetě a babičce, které jí od malička říkaly, že má magickou moc. Vždy věděla, že existují i Jiní, neměla ale tušení, že také patří do jejich světa. Pak je ale s Jessem vyslána najít rodiče mladého medvědího kožoměnce. To, co se zdálo být jako snadný úkol, se ukáže být těžkou zkouškou. Ve stínech číhá zlo, které jen čeká, aby mohlo zničit v magickém světě vše dobré.

Vyšlo: 10.12; GR

 

 

Lauren Dane: Blade to the Keep

Druhé pokračování urban fantasy série.
Rowan Summerwaiteová není obyčejná žena. Je chytrá, silná a v nitru se jí ukrývá moc starodávné bohyně. Jako taková je perfektní kandidátkou pro jednání o ustanovení Dohody, která by zaručila mír mezi národem upírů a poslední linií obrany lidstva, Společenství lovců. Jako taková se musí odebrat na poslední místo, kde by si přála být – do Pevnosti, odkud před patnácti lety unikla.

Vyšlo: 9.12; GR

 

 

Cat Devon: Love Your Entity

Třetí pokračování paranormální romantické série.
Sierra Brennanová může zdědit historickou usedlost jejího prastrýce jen pod jednou podmínkou: musí zde bydlet nepřerušovaně po dobu třicet dní. Co by se mohlo stát? Coby spisovatelka a mluvčí duchů, má velkou představivost a pro strach uděláno. Ale nic z toho ji nepřipraví na pohledného – a nahého – upíra, který se jí objeví u dveří.
Ronan McCoy strávil poslední století čekáním, aby se mohl konečně vrátit domů – do tohoto domů. Nepředpokládal, že by zde nalezl někoho tak krásného, jako Sierra. A Hala, nebezpečného ducha člena Al Caponeho gangu, který čeká na svou pomstu. Ronan ví, že před Halem musí Sierru uchránit. Jakmile ji sevře v náručí, dokáže ji pak nechat jít?

Vyšlo: 31.12; GR

 

 

 

Jennifer Estep: The Spider

Desáté pokračování urban fantasy série zavádí své čtenáře na úplný počátek příběhu a odhaluje, jak se Gin Blancová stala nejobávanější asasínkou v Ashlandu.

Recenze na první díl

Vyšlo: 24.12; GR

 

 

 

 

J.T. Geissinger: Edge of Darkness

Čtvrtý díl paranormální romantické série.
Šest let po události, jež ji zanechala fyzicky i emocionálně raněnou, žije Ember Jonesová tiše a nenápadně v Barceloně, odhodlaná nevytahovat tajemství své minulosti. Až do dne, kdy jí do života vstoupí pohledný a záhadný cizinec, a její život je převrácen vzhůru nohama.
Christian McLoughlin není podobný nikomu, koho Ember kdy poznala. Bohatý, kultivovaný a charismatický s vlastními temnými tajemstvími. Poddají se okamžité vášni, vše ale skončí v okamžiku, kdy se Ember dozví pravdu o Christianovi i důvodu, proč přijel do Barcelony. Oba se ocitnou v síti nebezpečí, již ani jeden nemusí přežít.

Vyšlo: 10.12; GR

 

 

Molly Harper: How to Run with a Naked Werewolf

Třetí pokračování paranormální vlkodlačí romance.
Anna Moderová se právě stala svědkem střelby, její auto bylo naprosto zničeno a ještě zachránila cizince, z nějž se vyklubal vlkodlak. Takový prostý den lékařky místní vlkodlačí smečky. Odvézt dlouho ztraceného vlkodlaka jeho rodině už tak prosté není. Polovinu času na cestě má chuť ho praštit po čumáku novinami. Po tu druhou má co dělat, aby se na něj nevrhla. Problém pro ni znamená jeho nepříliš legální profese nájemného lovce, v níž využívá svých vlkodlačích schopností. Vzhledem ke své minulosti by se měla držet dál od každého, kdo má cokoli společného se zákonem. Caleb je ale odhodlán si ji ponechat co nejblíže. Jsou jeho úmysly čisté, nebo v něm jen probudila instinkt lovce?

Vyšlo: 31.12; GR

 

 

 

Elle Jasper: Darklove

Pátý a závěrečný díl urban fantasy série.
Poté, co byl upíří milenec Riley Poeové zavražděn padlým andělem, dostává Riley vzkaz, že se tak nestalo – že je uvězněn v jiné dimenzi, kde na zemi vládne zlo a temné síly. Riley se v ní ocitla jen jedinkrát, a téměř nevyvázla se zdravou kůží.
Její snaha nalézt Eliho stojí před nelehkou překážkou: lidstvo po masách kosí mocný a nezastavitelný upír. Riley ví, jak ho porazit, a je odhodlána to se svým týmem dokázat.
To, co odhalí, ale otřese vším, v co doteď věřila – spojení zabijáka s Elim, který možná ani vůbec nezmizel. A který možná ani není tím, do něhož se zamilovala.

Vyšlo: 3.12; GR

 

 

 

 

Sandy Williams: The Sharpest Blade

Třetí pokračování urban fantasy série.

Schopnost McKenzie Lewisové číst ze stínů staví ji i její rodinu neustále do nebezpečí. Násilí musí skončit, ale jakou cenu si vyžádá mír?
Po deseti neklidných letech se zdá, že si McKenzie konečně může vychutnat vytoužený klid. Nikdo po ní nemáchá mečem, ani nechce, aby pro něj vystopovala fae, konečně má také pravidelnou – byť nudnou – práci. Když ale nepřítel zaútočí na ty, kteří jsou jí nejbližší, McKenzie zapomene na svůj sen po trochu normálním životě, a vrací se zpět do Říše.
Fae, do něhož se zamilovala, a fae, k němuž je připoutána, ji ale táhnou každý jiným směrem. McKenzie proto musí odhalit pravdu v pozadí války, a učinit nelehké oběti, které by válku konečně zastavily. Zná tajemství a má mocné spojence. Její činy mohou Říši roztříštit – nebo spasit.

Vyšlo: 31.12; GR

 

 

Vychází v českém překladu:

  • Andrea Cremer: Snakeroot (Nightshade Legacy #1) … sérii vydává Knižní klub
  • Cassie Alexander: Deadshifted (Edie Spence #4) … sérii vydává Fantom Print
  • Kicking It  – sbírka povídek od Kalayny Price, Rachel Caine, Chloe Neill, Rob Thurman a dalších u nás vydávaných autorů