Soutěž o Povstání kolosu rhodského – vyhodnocení

Nakladatelství Egmont nám věnovalo do soutěže svou říjnovou novinku, román Povstání kolosu rhodského, první knihu ze série Sedm divů světa od Petera Lerangise. Ukázku z knihy jste si mohli přečíst zde. Soutěž včera skončila a kdo si tedy odnese výhru?

sedm_divu_sveta_povstani_kolosu_rhodskehoAnotace:
Jack McKinley je obyčejný kluk s neobyčejným problémem. Zabíjí ho vzácný gen zděděný po předcích z dávno zmizelé civilizace. Gen ničí Jacka tím, že mu dodává zvláštní schopnosti, které jiní lidé nemají. Tyto schopnosti však Jack bude potřebovat, protože musí zachránit svět.
Dávná civilizace  zmizela, když jí byl uloupen zdroj síly a rozdělen do sedmi magických Schránek. Ty byly ukryty na různých místech světa. Jack a jeho přátelé musejí Schránky najít dřív, než padnou do nesprávných rukou. Pokud Schránky nenajdou, nikdy se nevyléčí, zmizelý svět opět povstane, oceány se přesunou a život, tak jak ho známe, v podstatě skončí.
Nikdo se Jacka neptal, jestli chce být hrdina. Prostě se jím musí stát. Dobrodružství začíná knihou Povstání kolosu rhodského, prvním svazkem nejnovější série mistrovského vypravěče Petera Lerangise.

 

Soutěžní otázky:
1) V jakém městě žije Jack McKinley na začátku románu Povstání kolosu rhodského?
2) Kolik je Jackovi McKinleymu let?
3) Kterému ze sedmi divů světa se bude věnovat druhý díl této série, v originále nazvaný Lost in Babylon?

Správné odpovědi:
1) Belleville
2) 13
3) Visuté zahrady Semiramidiny (Visuté zahrady babylónské)

 

Do soutěže přišlo celkem 55 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla a na knihu se může těšit: V. Nožková z Týnu nad Vltavou

Blahopřejeme!