Nové knihy za září 2013

V září se na knižních pultech objevila řada pokračování již rozjetých sérií – namátkou Harry Dresden 6, Noční běžci 4, Upíři z Morganville 3, Pokrevní pouta 3 – mezi nimi i netrpělivě očekávaný druhý díl Upířích kronik A. Riceové, tedy Upír Lestat, ale také Pohlazení soumraku L. K. Hamiltonové či komiks Americký upír 2. Novinkou je Vlčí princezna od C. Constable, Najít Sky J. Stirlinga nebo třeba Tak trochu jiná od N. Berry. A neměla bych zapomenout na Micaha či Amélii a barevný svět Petry Neomillnerové.

Butcher_Oko_zla

 

Jim Butcher: Oko zla (Harry Dresden 6)
Harry Dresden, jediný profesionální čaroděj v Chicagu, už zažil horší věci než je utajené vyšetřování na natáčení filmu pro dospělé. Na novém případu je však něco velice podivného. Producent filmu je přesvědčen, že se stal terčem mocné entropické kletby, zatímco v jeho okolí za zvláštních okolností umírají pouze ženy.
Harry se případu ujal na prosbu svého přítele Thomase, upíra, jemuž není radno příliš věřit. Upírův osobní zájem na celé záležitosti odhalí teprve poté, co se seznámí s jeho rodinou. Zjistí, že Thomasův rodokmen skrývá překvapivé tajemství, které změní Harryho život už navždy.
Vydal: Triton; 2013
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Chris McGrath
Vazba: brožovaná
496 stran / 299 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

Caine_Pulnocni_ulicka

 

 

Rachel Caine: Půlnoční ulička (Upíři z Morganville 3)
Město, kde Claire Danversová studuje na univerzitě, sice ovládají upíři, ale příměří mezi živými a mrtvými poskytuje relativní bezpečí. Na chvíli. V okolí se objevují mrtvá lidská těla, pronásleduje ji psychopat a starověká pijavice jí nabídla soukromé vyučování. Claire brzy zjistí proč. A pojem večerní škola získá zcela nový význam.
Vydal: Brokilon; 2013
Překlad: Renata Heitelová
Obálka: Lukáš Tuma
Vazba: brožovaná
248 stran / 238 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

 

 

Hamilton_Pohlazeni_soumraku

 

 

Laurell K. Hamiltonová: Pohlazení soumraku (Meredith Gentryová 2)
Druhé pokračování příběhů losangeleského soukromého očka Meredith Gentryové, která není jen tak obyčejnou smrtelnicí.
Meredith Gentryové se podařilo uniknout neúprosným pokusům o atentát ze strany prince Cela, jejího bratrance a soupeře o korunu Říše kouzel, ale teď ji čeká celá řada nových problémů.
Aby se mohla stát královnou, musí porodit dítě dřív, než Cel zplodí vlastního potomka. Ale na obzoru je další velká hrozba: lidé umírají záhadným, děsivým způsobem a samotná existence Říše kouzel je ve vážném ohrožení.
A tak, zatímco si užívá největší rozkoše svého života, když se snaží počít dítě s válečníky ze své královské stráže, musí Merry zastavit starodávné zlo, které by mohlo zničit samotnou podstatu reality. Prostě zaměstnání jako každé jiné…
Vydal: Epocha; 2013
Překlad: Kateřina Bínová
Obálka: Jakub Jíra
Vazba: pevná
285 stran / 269 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

Flewelling_Navrat_stinuLynn Flewellingová: Návrat stínu (Noční běžci 4)
Hrdinové Seregil a Alek právě dokončili svou nejzrádnější misi a vrací se ke dvojímu životu zhýralých šlechticů a vynikajících špehů. Osud však s nimi má ve světě plném protivníků a čarodějů jiné plány…
Po vítězství v Aurënenu se Alek a Seregil vracejí domů do Rhíminee. Většina jejich spojenců je však mrtvá nebo ve vyhnanství, a tak je těžké usadit se. Aby se trochu rozptýlili, přijímají úkol, který je má zavést zpět do Seregilova rodiště. Cestou jsou však uneseni, rozděleni a oba jsou prodáni do otroctví. Seregila drží při životě jen naděje, že je Alek naživu.
Alekův podivný pán však nestojí o jeho život – chce jeho krev. Alekův jedinečný původ mu totiž má pomoci získat vzácný poklad, ovšem jen prostřednictvím mučení, které vyzkouší jeho tělo i duši a bezděčně Aleka i Seregila vtáhne do říše alchymistů a šílenců – a zaplete je s tajemným tvorem, který snad drží ve svých nelidských rukách jejich osud… Stane se z něj však zachránce nebo netvor?
Vydal: Fantom Print, 2013
Překlad: Hana Vlčinská
Obálka: Miguel Coimbra
Vazba: vázaná
288 stran / 269 Kč
Ukázka/recenze

Americky_upir2Scott Snyder, Rafael Albuquerque, Mateus Santolouco: Americký upír 2
V hříšném městě Las Vegas působí za bílého dne nový druh upíra. Paličatý polda se snaží, aby v jeho městě stálo za to žít. Tajná společnost chce pomstít krvavé křivdy.
Píše se rok 1936 a Amerika je čím dál modernější – jenže její Západ je divočejší než kdy předtím… Ať žijí upíři!
Las Vegas, Nevada, 1936. Největší sláva města hříchu je ještě hudbou budoucnosti, ale hazard, prostituce a ozbrojený zločin již patří k jeho hlavním ekonomickým aktivitám. A houževnatý šéf zdejší policie Cash McCogan je rozhodnut město vyčistit, i kdyby to znamenalo pustit se do nechutně bohatého konsorcia, které jen o pár mil dál staví úchvatnou Hooverovu přehradu. Jenže přehradit tu nepotřebuje jen řeka Colorado. Ve městě hříchu se usadil Skinner Sweet, první a nejnebezpečnější americký upír. Je to město podle jeho gusta, kde se za peníze dá uhasit žízeň každého druhu. Jenže není jediný upír, který chce zabořit zuby do Las Vegas. Na spadnutí je totální válka mezi nejstaršími a nejvražednějšími upíry světa, nemluvě o tajemné společnosti, která si vytkla za cíl je všechny nadobro vyhladit. Kdopak zůstane živý (či neživý), až se usadí zvířený prach?
Vydal: BBart; 2013
Překlad: Viktor Janiš
Vazba: pevná
160 stran / 499 Kč
Recenze
Koupit komiks

 

 

Stacey Kade: Zamilované duše (Mezi nebem a zemí 2)
Alona Dareová – bývalá královna školního plesu a současná královna mrtvých – se vrátí ze záhrobí zpátky na tento svět a zjistí, že dělá něco naprosto nečekaného: pracuje. Místo aby se opalovala u bazénu (což byla její obvyklá prázdninová zábava, když byla živá), stará se o jiné zbloudilé duše. Jejím parťákem pro všechno tohle „pomáhání ostatním“ je Will Killian: společenský vyděděnec, médium a kluk, na kterém Aloně záleží víc, než by se jí zamlouvalo.
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Eva Brožová
Vazba: brožovaná
208 stran / 229 Kč
Recenze
Koupit knihu

 

 

 

Michaela Burdová: V moci démonů (Syn pekel 2)
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?
Vydal: Fragment; 2013
Vazba: vázaná
272 stran / 299 Kč
Koupit knihu

 

 

Mead_Pokrevni_pouta3

 

Richelle Mead: Indigové kouzlo (Pokrevní pouta 3)
Mladá alchymistka Sydney chrání královninu sestru Jill před zabijáky a spolu s ostatními přáteli v utajení studuje na elitní škole v Palm Springs.
Není to ale zdaleka vše, čím se její mysl zaobírá: nedokáže v sobě potlačit city k Adrianovi. Ví sice, že je naprosto nepřípustné, aby jakožto člověk chodila s vampýrem, ale copak si může v něčem takovém poručit?
Zároveň Sydney pátrá po zběhlém alchymistovi Marcusi Finchovi, který zřejmě střeží veliké tajemství indigového kouzla. A možná má i informace o tom, že alchymisté Sydney celý život lhali a jen ji využívali…
Vydal: Domino; 2013
Překlad: Katrin Mekki
Obálka: Dušan Žárský
Vazba: brožovaná
328 stran / 279 Kč
Ukázka
Koupit knihu

Berry_Tak_trochu_jina

 

 

Nina Berry: Tak trochu jiná
Dez je obyčejná slušná holka, která poslouchá rodiče i učitele a snaží se zůstat nenápadná. Teprve až zachrání Caleba ze stříbrné klece, dozví se od něho, jaká opravdu je a co se v ní skrývá. Nyní v Dezině nitru žhne temnota a ani Caleb, ostatní spřízněnci či nepřátelé nemůžou být dost připravení na to, co rozpoutá.
Vydal: Alpress; 2013
Překlad: Soňa Tobiášová
Obálka: Tomáš Řízek
Vazba: pevná
244 stran / 249 Kč
Ukázka/recenze

 

Harkness_Stin_noci

 

 

Deborah Harknes: Stín noci
Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…
Vydal: Knižní klub; 2013
Překlad: Martina Neradová
Vazba: pevná
536 stran / 366 Kč
Ukázka

 

LKH_Anita13_Micah

 

 

Laurell K. Hamiltonová: Micah (Anita Blakeová 13)
Oživovat mrtvé je snadné. S láskou je to těžší…
Existují různé důvody, proč povolat mrtvého – některé soukromé, jiné veřejné. Tentokrát zemřel svědek ve federálním případu dříve, než mohl poskytnout svědectví. Anita Blakeová se ocitá na cestě do Filadelfie, aby ho oživila. Není však sama – letí s ní Micah, vůdce saintlouiského pardu leopardodlaků. Její milenec a král k její královně, jediný milenec, který jí rozproudí krev pouhým pohledem zelenožlutých kočičích očí. Jeho společnosti si užívá do chvíle, než se Micah zmíní o tom, že to je poprvé, co budou spolu sami. Bez Jean-Clauda, bez Richarda i kohokoli jiného. Jen ona a Micah. A všechny její obavy a pochyby…
Vydal: Epocha, 2013
Překlad: Dominika Moulíková
Obálka: Jakub Jíra
Vazba: pevná
184 stran / 199 Kč
Ukázka
Koupit knihu

Keyes_Elder_Scrolls2

 

Greg Keyes: The Elder Scrolls II – Pán duší
Kontinent Tamriel je čtyřicet let po Oblivionské krizi ohrožován záhadným létajícím městem, Umbrielem, v jehož stínu se probouzí děsivá armáda nemrtvých.
Otřesený princ Attrebus i přes šokující odhalení pokračuje ve zdánlivě nesplnitelném úkolu a snaží se získat kouzelný meč, který je klíčem ke zničení hrozivých vetřelců. V Císařském městě mezitím nalezne špeh Colin důkazy o zradě v samotném srdci císařství – pokud však Colina dřív nezradí jeho srdce. V Umbrielu uvězněná Annaig se zase stala pouhou otrokyní temného pána a jeho nenasytného hladu po dalších duších.
Jak mohou tito tři zvláštní hrdinové zachránit Tamriel, když nedokáží zachránit ani sami sebe?
Na motivy populární videohry Elder Scrolls vznikl dvojsvazkový román od světoznámého autora klasické fantasy.
Vydal: Epocha; 2013
Překlad: Jakub Kovář
Vazba: brožovaná
312 stran / 279 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

Neomillnerova_Amelie2

 

 

Petra Neomillnerová: Amélie a barevný svět
Pojďte společně s Amélií objevovat barevný svět! Tajemný dům v pražské Tróji, kde se před 123 lety zastavil čas, už není zapomenutý ani temný. Amélie s maminkou tam teď žijí společně s Markétou a její mámou, které jim pomáhají objevovat náš barevný svět. Markéta prožívá první lásku se Samem a přitom se snaží s Amélií odhalit tajemství zvláštního kluka Jakuba, kterého potkali na Starém Městě… Podaří se jim vyřešit neshody plynoucí z toho, že jedna je člověk a druhá duch, nebo že jedna má kluka a druhá ne? A co teprve fakt, že tatínek chce do domu poslat policii a všechno zkazit? Budou nakonec toužebně očekávané Vánoce opravdu tak šťastné a spokojené?
Druhý příběh je volným pokračováním úspěšné knihy Amélie a tma. Ilustracemi je opět doprovodil Lubomír Kupčík.
Vydal: Albatros; 2013
Obálka: Lubomír Kupčík
Vazba: pevná
92 stran / 199 Kč
Ukázka
Koupit knihu

Carroll_Zeme_vecneho_leta

 

Lee Carroll: Země věčného léta (Garet Jamesová 2)
Garet Jamesová se z rodného New Yorku vydává do původní vlasti své matky, Francie. Motivem je nejen láska ke čtyři sta let starému vampýrovi Willovi Hughesovi, ale i touha zjistit něco víc o vlastním původu a předcích z ženské linie – Strážních věžích, které kdysi přísahaly chránit lidstvo před prastarým zlem. Garet se vydává do Paříže, kde v nejstarším městském kostele St. Julien-le-Pauvre končí Willovy stopy. Její francouzská dobrodružství a seznamování se svéráznými kouzelnými bytostmi ze Země věčného léta se proplétají s dávným osudem jejího milého Willa, který kdysi z lásky a kvůli mladické nerozvážnosti přišel o svou lidskou duši i smrtelnost. Kroky Willa z minulosti, vampýra Willa z počátku jednadvacátého století i Garet, odhodlané najít pravdu, míří do legendami opředeného lesa Brocéliande, k jezeru, v němž sídlí mocná a strašlivá čarodějka. K jezeru, u něhož se čas stává těkavou substancí a člověk může jediným krokem překročit staletí. Existuje však také cesta zpátky?
Vydal: Albatros – Motto; 2013
Překlad: Jana Jašová
Vazba: brožovaná
392 stran / 299 Kč
Ukázka/recenze
Koupit knihu

 

 

L. J. Smith: Lovci zla (Říše temnot 5)
Jako malá se stala Rashel svědkem smrti své matky a svého nejlepšího kamaráda, které zabil upír. Sama unikla jisté smrti jen o vlásek. Po ztrátě svých blízkých se rozhodla proti zlu bojovat a stát se lovkyní upírů. Když se v Bostonu začnou z ničeho nic ztrácet mladé dívky, Rashel se spojí s několika dalšími lovci a chce dívky zachránit. Bude jejich výprava proti upírům úspěšná? Co když ale není všechno tak jasné, jak si Rashel myslela?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
216 stran / 199 Kč
Koupit knihu

 

 

 

 

L. J. Smith: Spřízněné duše (Říše temnot 6)
Šestnáctiletá Hannah je v nebezpečí. Dostává podivné vzkazy, má pocit, že ji někdo sleduje a chce ji zabít. Podivný cizinec, se kterým se setkala již v minulém životě, tvrdí, že oni dva jsou spřízněné duše a patří k sobě. Co když ale varovné vzkazy ukazují právě na něj? Co bude muset Hannah podstoupit, aby se dozvěděla pravdu a zachránila se?
Vydal: Fragment; 2013
Překlad: Milena Hordinová
Vazba: brožovaná
240 stran / 199 Kč
Koupit knihu

 

 

Stiefvater_Znameni_Stira

 

Maggie Stiefvaterová: Ve znamení Štíra
Americká autorka, která se i u nás proslavila svou veleúspěšnou romantickou trilogií o vlkodlacích (Mrazení, Váhání a Splynutí), vystavěla svůj nový, strhující román s působivou tajemnou atmosférou na skotské, irské a manské mytologii: kolem báje o rychlých, nádherných, ale nebezpečných vodních koních rozehrála příběh dvou mladých lidí, příběh jejich vztahu a nelehkého dospívání.
Vydal: Argo; 2013
Překlad: Lucie Simerová
Obálka: Christopher Stengel
Vazba: pevná
368 stran / 348 Kč
Koupit knihu

 

Constable_Vlci_princezna

 

Cathryn Constable: Vlčí princezna
Sofie je na světě sama a touží být něčím výjimečná. Ale to, co ji v životě čeká, by si nepomyslela ani ve snu…
Školní výlet. Zasněžené pláně Ruska. Sofie, Delphine a Mariana se náhle ocitnou samy ve vlaku uprostřed liduprázdné, mrazivé pustiny. Dočkají se však pohádkového vysvobození – princezna Anna Fjodorovna Volkonská je na saních tažených koněm odveze do svého zimního paláce, obleče do krásných šatů a připraví jim neobvyklé zážitky. Když padne noc a z okolních lesů zavyjí vlci, zjišťuje Sofie, že tajuplný zchátralý palác obsahuje nejedno tajemství, které jí je vzdáleně povědomé. Začíná pátrat ve vzpomínkách na ztracené dětství, a z toho, co nakonec objeví, jí běhá mráz po zádech. Je princezna Anna tou, za kterou se vydává? Pokud ne, kdo je skutečnou dědičkou šlechtického sídla? A proč Sofii tak přitahují ti bílí vlci?
Vydal: Mladá Fronta; 2013
Překlad: Veronika Lásková
Vazba: pevná
272 stran / 259 Kč

 

Bram Stoker: Dracula
Román Dracula je první zpracování upírské legendy do románové podoby. S vkusem, s ohledem na reálie a se znalostí vampyrismu se Stokerovi podařilo vzkřísit v povědomí milionů čtenářů prastarou legendu, provázející lidstvo odnepaměti. Do typicky měšťácké společnosti devatenáctého století, do prostředí viktoriánské Anglie umístil Stoker příběh, v němž s tmou a zkázou zápolí obyčejní lidé, nucení bojovat zbraněmi stejnými jako síla zla – symboly a prostředky čerpanými ze středověkých mýtů.
Příběh o hraběti Draculovi, který se ze svého tajuplného hradu ukrytého kdesi v Transylvánii, dostává až do Londýna, kde se proti němu postaví hrstka statečných, vedených starým lékařem Van Helsingem, je vyprávěn stylem deníkových zápisků jednotlivých postav a novinových článků. Samozřejmě od napsání tohoto románu uběhlo mnoho let a dnes už je (nejen) hororová literatura někde zcela jinde. Zejména klasické prvky anglického romantického románu 19. století mohou řadu čtenářů odradit. Přesto však Dracula zůstává napínavým a děsivým románem, který je považován za jedno ze základních děl hororového žánru.
Předobrazem hraběte Draculy je historická postava valašského vojvody Vlada, panujícího v druhé polovině 15. století, jehož ukrutnost a krvavé skutky byly tak pověstné, že podle lidového podání byl prý spolčen s ďáblem.
Vydal: Omega; 2013
Překlad: Tomáš Korbař
Vazba: brožovaná
408 stran / 149 Kč
Koupit knihu

Rice_Lestat

 

Anne Riceová: Upír Lestat
Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími – druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat – pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými – se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti.
Vydal: Levné knihy; 2013
Vazba: brožovaná
504 stran / 179 Kč

 

Stainforth_Krvava_Mary

 

Alexander Stainforth: Krvavá Mary
Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty?
Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala „Krvavá Mary, mám tvé dítě“, jsou životy všech dívek v ohrožení. První brutální vraždu následuje jen o den později další. Z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary?
Přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství…
Vydal: Nakladatelství Čas; 2013
Vazba: pevná
184 stran / 229 Kč
Ukázka / recenze
Koupit knihu

 

Stirling_NajitSky

 

Joss Stirling: Najít Sky
Patnáctiletá Sky je na první pohled typická Angličanka, která se s nevlastními rodiči přestěhovala do Colorada, do typického amerického zapadákova, kde místní zběsile fandí svým sportovním týmům a střední školu ovládají roztleskávačky. Zed Benedict je pro každého problémový floutek, který hřeší na svůj vzhled a talent. Jenže první dojem může klamat. Sky brzy odhalí, že Zed má tajemství, které dělá z městečka Wrikenridge zatraceně nebezpečné místo. A tak se Sky ocitá nejen ve víru první lásky, ale především uprostřed střetu dvou mocných klanů, z nich jeden se neštítí únosů, vražd a ovládání cizí mysli….
Paranormální romance o osudové lásce.
Vydal: Brána; 2013
Překlad: Michala Bučková
Vazba: pevná
240 stran / 299 Kč