Jeaniene Frost: Předurčena do hrobu (Noční lovci 4)

Cat s Bonesem si užívají zasloužené líbánky, jejich štěstí však netrvá dlouho, protože se jim do cesty postaví další protivník, který je může ohrozit mnohem víc než všichni dosavadní nepřátelé, a to i když se zrovna nesnaží nikoho zabít.

Frost_Predurcena_do_hrobuUpír Gregor posílá Cat děsivé sny, ve kterých ji ukazuje nebezpečí, chce totiž, aby se k němu vydala pod ochranu a on ji tak mohl unést z místa, kde se nachází. Gregor prohlašuje, že Cat se stala jeho manželkou dřív, než poznala Bonese. Vzhledem k povaze upířích sňatků, které neznají rozvody, to budou mít Bones a Cat hodně obtížné a záleží především na Cat, jak celá záležitost dopadne. K bojům a nejen těm na milostném poli, v příběhu taky dojde.

Gregor je psychopat, co umí ovládat lidi pomocí snů. Kromě nátlaku, který ve snech může vyvíjet, se ho stačí dotknout a už spíte místo ve své posteli v té jeho. Kromě schopnosti ovládat sny může také vidět střípky z budoucnosti. Kombinace těchto schopností v něm probudí touhu po Cat.

Mencheres se snaží Cat chránit a projeví se jako mistrný manipulátor, ať už v dobách, kdy byla Cat mladičké děvče, tak nyní, kdy jí hrozí bezprostřední nebezpečí. Je očividné, že zahrávat si s Mistrem upírem, který byl dost mocný už v dobách starověkého Egypta, není nejlepší nápad ani dnes.

Situace s Gregorem komplikuje vztah Bonese a Cat a oba se chovají podle svého nejlepšího svědomí, což jim samozřejmě děsně komplikuje život, zvlášť s jejich výbušnými povahami. Ještě že alespoň Vlad má rozum, i když jeho popichování věcem taky úplně neprospívá. Vztahová zápletka mě ale v této knize moc nezaujala.

V tomhle díle jsem ocenila postavu hlavního záporáka. Jeaniene Frost umí napsat zápornou postavu ve velkém stylu s tou správnou dávkou úlisnosti, chytrosti a moci. Stejně se mi líbilo větší zapojení Vlada; ta postava má všechno, co má oblíbená postava mít, s trochou temné minulosti, která se přelévá do jeho jednání v přítomnosti.

Předurčena do hrobu zvyšuje už tak vysoko nastavenou laťku dílů v sérii. Postavy jsou vyzrálejší a netrpí pubertálními výlevy, záporáci jsou podmanivě vykreslení a zápletka zamotaná tak akorát. Napětí střídá romantika v tom správném poměru a akce je přesně tolik, kolik čtenář potřebuje.

Ukázka

Vydal: Fantom Print; 2013

Koupit knihu