The Originals

Diváci Upířích deníků (Vampire Diaries) zřejmě vědí, že jejich oblíbený seriál se dočkal spin-offu nazvaného The Originals, který začne na stanici CW běžet od 3. října každý čtvrtek večer, tedy hned po odvysílání nové epizody již páté řady Upířích deníků. Již z názvu je patrné, že tentokrát se události budou točit kolem nejstarší upírské rodiny.

Rodina znamená sílu. Členové původní upírské rodiny na to přísahali jeden druhému před tisíci lety. Slíbili si, že zůstanou navždy spolu. Jenže století uběhla a rodinná pouta jsou nalomená. Původní rodinu roztrhl čas, tragédie i touha po moci.

Klaus Mikaelson, první hybrid upíra a vlkodlaka, se vrátil do New Orleans, města, které jeho rodina pomohla vystavět a z nějž ho před sto lety i se sourozenci Elijahem a Rebekou vyhnal jejich otec – lovec. Zpátky ho přitáhne záhadná informace, že v nadpřirozeném kotli, v nějž se proměnila Francouzská čtvrť, se na něj chystá past. Klause nicméně překvapí, že i po těch desetiletích, co byl pryč, se ve městě cítí jako doma.

Jeho bratr Elijah je zvědavý, co přimělo Klause změnit rozhodnutí, že do tohoto města nikdy znovu nevkročí, a tak se vydá za ním. Zjistí, že se do Francouzské čtvrti vrátila také vlkodlačice Hayley, Klausova krátká známost, aby zde pátrala po rodinné historii. Když se bratři dozvědí od Sofie neuvěřitelnou novinku, že Hayley čeká Klausovo dítě, Elijah si uvědomí, že Původní rodina dostala druhou šanci k vykoupení.

Originals_posterNicméně Klause nelze tak jednoduše přesvědčit o důležitosti potenciálního potomka. Mnohem víc pozornosti věnuje svému bývalému žáku Marcelovi, charismatickému upírovi, který má nyní nad životy lidí i nadpřirozené komunity v New Orleans absolutní kontrolu. Napětí mezi jednotlivými frakcemi – upíry, čarodějkami, vlkodlaky a lidmi – se blíží k vrcholu, Marcel musí proto třímat otěže pevně v rukou. Jenže pro Klause je nemyslitelné, že by se měl svému mocnému žáku zodpovídat. Klaus proto přísahá, že získá, co patřilo kdysi jemu – město, moc a rodinu. A zároveň si uvědomí, že Elijah měl pravdu, že nenarozené dítě může být klíčem k tomu, aby se Původní rodině vrátila moc.

Zatímco oba čekají, až se k nim v New Orleans připojí sestra Rebeka, vytvoří neklidnou koalici se Sofií a její komunitou čarodějek. Marcelovou rukou zahynula Sofiina sestra, záhadně zmizela mladá čarodějka Davina a Sofie je ochotná provést cokoli – včetně spolčení se s Původní rodinou – aby zničila Marcelovu nadvládu na životem čarodějek ve Franouzské čtvrti.

Do této bitvy nadpřirozených komunit je bohužel zatažena i lidská populace. Studentka psychologie Cami přijela do New Orleans nedávno, v noci si přivydělává jako barmanka a netuší, že mnozí její zákazníci jsou upíři. Sama skrývá temné tajemství, kvůli němuž do města utekla. Jak Klaus tak Marcel ji oba fascinují, ale není si vědoma nebezpečí, které představují jak pro ni, tak pro její okolí.

A teď se v magickém, historickém New Orleas schyluje k válce a Původní rodina je jejím katalyzátorem. A tak zatímco se vymýšlejí strategie a plány, pravdou zůstává, že síla začíná a končí s rodinou.

Hrají: Joseph Morgan (Klaus), Daniel Gillies (Elijah), Claire Holt (Rebeka), Phoebe Tonkin (Hayley), Charles Michael Davis (Marcel), Daniella Pineda (Sofie), Leah Pipes (Cami), Danielle Campbell (Davina).
Premiéra: 3. 10. 2013
Stanice: CW