Ulrike Schweikert: Oheň pomsty

Hamburská komisařka Sabine Bernerová se snaží vyrovnat se změnami, které ji před časem potkaly. Nemůže vykonávat svou práci, protože byla suspendována, než podstoupí psychologická vyšetření, která ji shledají způsobilou pro policejní práci. Jenže jak má Sabine lékaři vysvětlit, že je za její potíže zodpovědný upír?

Schweikert_Ohen_pomstyPeter von Borgo Sabine pěkně zavařil a jeho zájem o její osobu rozhodně neochladl. Sabine má o své budoucnosti rozhodně jiné představy než trávit věčnost po upírově boku. Na komisařku Bernerovou se obrátí její známá, paní Maschecková, s prosbou, jestli by se nepokusila vypátrat  nezvěstnou vnučku její kamarádky. Iris zmizela beze stopy na velikonoční neděli a od té doby o ní její rodina, sestra  Maike, ani kamarádky Aletta a Carmen, nemají žádné zprávy. Kolega Sönke Sabine přesvědčí, aby mu tajně vypomohla při vyšetřování jeho případu – vraždy mladého slavného chirurga estetické medicíny. Brzy je jasné, že se zmizením Iris to není jen tak, a ke všemu umírají další lidé z okruhu plastického chirurga.

Oheň pomsty je pěkně pochmurná německá detektivka, kde se depresivní šedé atmosféry čtenář nezbaví ani ve chvíli, kdy hrdinka pracuje za slunečného letního dne. Kazícím faktorem celého příběhu je přítomnost upíra Petera von Borgo a ještě jedné nadpřirozené záležitosti, kterou Ulrike Schweikert obohatila druhý díl série. Peter zná totožnost vraha, mohl by udělat nějaký ten dobrý skutek, ale proč by se obtěžoval. On bude raději obtěžovat Sabine, motat se policistům do vyšetřování a manipulovat s důkazy, jak se mu hodí. Vlastně ho to vytrhlo z nudy, protože oba Sabininy případy se odehrávají v jeho domovském teritoriu a krev je pro upíra jako magnet.

Upír si to snaží tentokrát trochu u Sabine trochu vyžehlit, protože jinak chudák nemá nejmenší šanci u ní uspět. Rozhodně mu v tom nepomáhá ukázková žárlivost vůči jejímu novému ctiteli.

Oheň pomsty má parádně zamotanou detektivní linku, kde všechno se vším souvisí,  a čtenář může jen hádat, jestli je vrahem senátor, milenka, zahradník, anebo někdo úplně jiný. Oběť v srdci svého vraha rozhodně zažehla oheň pomsty.

Odmyslí-li si čtenář protivného upíra, kterému by Sabine, po vzoru Anity Blakeové, měla brzy jednu pořádnou ubalit, jinak jí přeroste definitivně přes hlavu, tak ho čeká pěkný kriminální příběh odehrávající se na německých březích řeky Labe.

Vydala: Brána; 2013

Koupit knihu