Soutěž o knihu Temnou chodbou – vyhodnocení

Až do včerejška probíhala soutěž o hororový román Temnou chodbou, který nám do soutěže věnovalo nakladatelství Baronet. Jaké jsou správné odpovědi a kdo si odnese výhru?

Duncan_Temnou_chodbouAnotace:
Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší.
Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku.
Poté, co dají hlavy dohromady a poskládají jednotlivé útržky informací, zjistí, že se staly obětmi nebezpečného experimentu, při němž je v sázce nejen jejich zdravý rozum.

Soutěžní otázky:
1) V kterém roce kniha Temnou chodbou poprvé vyšla v originále?
2) Kolik studentů studuje na Blackwoodské internátní škole?
3) Jak se jmenuje matka hlavní hrdinky?
4) Jak se jmenuje syn ředitelky školy?
5) Podle které knihy Lois Duncan byl natočený v roce 1997 film se S. M. Gellar a Ryanem Phillipem v hlavních rolích?

Správné odpovědi:
1) 1974
2) 4
3) Ginny Rollandová
4) Jules Duret
5) Vím, co jsi udělala loni v létě (Tajemství loňského léta, I Know What You Did Last Summer)

Do soutěže přišlo celkem 68 odpovědí, většina správných.

Vylosována byla a na knihu se může těšit: E. Hnízdilová z Odoleny Vody.

Blahopřejeme!