Soutěž o Město z kostí – vyhodnocení

Nakladatelství Knižní klub nám věnovalo do soutěže knihu Město z kostí autorky Cassandry Clare, první díl série Nástroje smrti, jejíž další dva díly vydá Knižní klub ještě do konce letošního roku. Soutěž včera skončila – přišlo celkem 161 odpovědí. Kdo si knihu odnese?

Clare_Mesto_kostiAnotace:
Když se patnáctiletá Clary Frayová vydá do newyorského klubu Pandemonium, vůbec netuší, že se stane svědkyní vraždy, kterou navíc spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Nejde jen tak zavolat policii, když jsou vrahové pro všechny ostatní neviditelní a na místě činu nezbyla ani kapka krve, která by napověděla, že tu zemřel člověk. A byl to vůbec člověk?
Zde se Clary poprvé setká s „lovci stínů“, bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je Clary vtažena do jejich světa, její matka totiž zmizí a na samotnou Clary zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi, jako je Clary a její matka? A jak je možné, že má Clary najednou „vnitřní zrak“? To by rádi věděli i lovci stínů…
Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat.

Soutěžní otázky:
1) Jaký český název mají druhý a třetí díl Nástrojů smrti?
2) Kteří herci hrají ve filmovém zpracování hlavní role Clary a Jace?
3) Ve filmovém zpracování si ve vedlejší roli zahraje také Aidan Turner, kterého můžete znát jako upíra z jednoho britského seriálu. Jak se tento seriál jmenuje?
4) V kterém americkém městě se Město z kostí odehrává?
5) Jaký název nese třídílná série Cassandry Clare, která se odehrává ve stejném světě jako Nástroje smrti, ale časově jim předchází?

Správné odpovědi:
1) Město z popela, Město ze skla
2) Lily Collins, Jamie Campbell Bower
3) Being Human (Cena za lidskost)
4) New York
5) Infernal Devices (Pekelné stroje)

Do soutěže přišlo celkem 161 odpovědí, velká většina správných.

Vylosována byla: I. Kvardová z Klobouk u Brna.

Blahopřejeme a posíláme knihu :)