Kalayna Price: Tanec stínů

Budu muset na vyšetření hlavy. Logika říká, že přece nemůžu toužit po dvou mužích naráz, ne? Ale já po nich toužila. Ano, mátlo mě to, ale touhu to nijak nepotlačovalo. Asasín a sběratel duší – jak moc jsem v prdeli? (Tanec stínů str. 183)

tanec-stinu-kalayna-priceNa Alexinu otázku se nabízí jednoduchá odpovět, že hodně, ale za všechny její problémy nemůžou muži, po nichž touží. Falin Andrews, agent Faeského úřadu pro vyšetřování, s kterým Alex sdílela postel, záhadně zmizel po uzavření společně vyřešeného případu. Naopak s Deathem, samotnou smrtí, se Alex cítí trapně, protože se jí vyznal z lásky. Naštěstí na Alex Craftovou čekají důležitější věci k vyřešení. Policie si ji přizvala k nálezu několika lidských  levých chodidel v bažinách přírodní rezervace nedaleko Nekrosu. Navícsvými činy jediná zaměstnankyně agentury Mluvčí za mrtvé poutá nežádoucí pozornost faeských královských dvorů.

Alex se vyléčila ze zranění, která utrpěla, když řešila Colemanův případ, ale nijak nedokáže zamaskovat skutečnost, že prolnula hned několik realit. Ke všemu se přihlásilo o slovo její  faeské genetické dědictví a jediné dvě bytosti, jichž se Alex může bez následků dotknout, jsou Death a Falin. Její schopnosti se změnily, její vkus na psí mazlíčky zůstal, její život je v ohrožení. Alex se musí naučit hrát podle nových pravidel, jinak ji to bude stát život, i když ve Faerii existují osudy horší než smrt.

Druhý příběh ze série o Alex Craftové se snaží vypořádat s důsledky událostí prvního dílu Čarodějka stínů. Hrdinku a s ní i čtenáře čeká od začátku hromada na první i druhý pohled neřešitelných záhad, které musí čerstvá splétačka realit vyřešit, zatímco se pokouší vyznat ve svém komplikovaném osobním životě. Alex se od začátku do konce nezastaví a občas si vyšetří sotva pár chvil na kapku posilňujícího spánku. Naštěstí nechybějí staří přátelé a spojenci, ale zároveň se objevují nové zajímavé postavy, jako třeba královna Zimního dvora, jež představují potenciál pro další příběhy.

Tentokrát se Kalayna Price zaměřila na pečlivější popis světa, jejž vytvořila. Dala si záležet na informacích o městském státu Nekros i o Faerii. Podobně jako u dalších knižních sériích s fae i zde platí velmi podobné zásady při kontaktu mezi nimi a lidmi. Před sedmdesáti lety při Magickém probuzení fae vyšli ze svých houbových domečků mezi lidi, ale část z nich stále zůstala skrytá pod ochranou halicího kouzla. Některým čtenářům může Alex Craftová připomínat proslulou nekromantku Anitu Blakeovou. Tato podobnost není čistě náhodná, protože v drobných detailech Kalayna Price „nenápadně“ odkazuje.

Tanec stínů má všechno, co výtečná urban fantasy potřebuje. Dost magie, silnou hrdinku, přitažlivého chlapa nebo dva, záhadu, mocného protivníka a tajemství. Pokud ještě neznáte Alex Craftovou a nevíte, kdo je PK, jehož s sebou občas tahá v tašce, tak to koukejte rychle napravit, protože její svět nabízí stále dost nevyřešených záhad. A proč název zrovna Tanec stínů? Tak to na konci taky zjistíte.

Ukázka

Vydal: Baronet; 2013

Koupit knihu