Jeaniene Frost: Nenávist až za hrob (Noční lovci 3)

„Já odejdu, ony přežijí, Smrtko,“ zasyčel Nick a hlas už mazlivý neměl. „Měl jsem to poznat. Na člověka máš až příliš dokonalou pleť, přestože ti tepe srdce a oči máš šedé.“
„Barevné čočky. Moderní věda je pěkná mrcha.“
Nickovy ledově modré oči se rozzářily upíří zelení a prodloužily se mu tesáky. (str. 10)

Frost_Nenavist-az-za-hrobCat našla svého milého a zdálo by se, že život teď bude úžasný a skvělý. Budou spolu lovit zlé upíry a užívat si života. Jenže nic není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Pro Cat začíná být lovení upírů velmi nebezpečné, mezi upíry se již roznesla zvěst o Rudovlasé Smrtce a Cat je každou chvíli prozrazena. K tomu na ni má zálusk její šílený Max otec, který zřejmě pracuje pro někoho ještě mocnějšího. Bonesovi naštěstí přijde na pomoc starý egyptský upíří vládce Mencheres a spojí svůj klan s Bonesovým, a nespojí jen klan, ale i svou moc. Takže místo užívání si se zase budou lovit upíři, tentokrát ještě silnější a šílenější než dřív.  Lov přeroste v otevřenou válku upírů.

Cat dostane v tomto díle zabrat, ale konečně dokáže, že není jen hloupá malá holčička, která náhodou umí zabíjet, ale projeví se jako schopná žena, která samostatně myslí a jedná. I ve vypjaté situaci si dokáže zachovat chladnou hlavu, přestože by raději brečela schoulená v koutku jako malé děcko.

Mencheres jako Bonesův spojenec dostane více prostoru a čtenář tak má možnost seznámit se blíže s tímto prastarým upírem. Prokáže svou moudrost, ale rovněž ukáže, že chyby mládí se nesrovnají a vrátí se s velkou zuřivostí, hlavně když člověk udělá tu chybu, že naštve ženu.

Další novou postavou v tomto díle je Vlad Tepeš, který vyrovnává všechny ty vážné postavy a přináší do děje kapku humoru a hodně sarkastických připomínek. Kromě toho je však i mužem činu.Patra, egyptská upírka zabývající se černou magii, sice není nejpříčetnější, ale jako zlou mrchu si ji nelze neoblíbit. Kdyby se vám zdálo její jméno povědomé, tak její matkou nebyl nikdo menší než Kleopatra.

V tomto díle čeká na čtenáře mnoho akce. Boj střídá ještě větší boj a člověk se ani chvilku nenudí. Magie, která tímto dílem vstupuje do hry, okoření neustálé půtky upírů a dodá bojům nový rozměr. S nástupem magie a mocnějšího nepřítele ale ubyde romantická linka, která jako by trpěla tím, že se hlavní dvojice dala dohromady. Zaláskovaný Tate možná v budoucnu přinese nové podněty, ale zatím zůstává jeho zamilovanost jen něčím nedůležitým na okraji příběhu.

Jeaniene Frost vytvořila v Patře zajímavou zápornou postavu, jejíž potenciál mohl být o něco lépe využit. Alespoň já bych se nebránila většímu náhledu do mysli této postavy, která tak urputně bojuje proti Cat, kterou ani nezná.

S knihou Nenávist až za hrob jsem nadmíru spokojena a čtení jsem si užila; hluchá místa, která jsem s obtížemi překonávala v předešlých místech, v tomto díle chybí. Doufám, že stoupající kvalitu díla budou mít i následující díly.

Stejně jako předchozí díly i tuto knihu doplňuje pěkná obálka Larryho Rostanta.

Ukázka

Vydal: Fantom Print; 2013

Koupit knihu