Festival fantazie 28. 6. – 7. 7. 2013

18. Festival fantazie proběhne v Chotěboři od 28. 6. do 7. 7. 2013. Čtyři budovy a venkovní prostor nabídnou světově unikátní program pro příznivce nejen sci-fi, fantasy a hororu v hrách, filmech, seriálech, anime, comicsech, literatuře a podobně. 18. Festival fantazie přináší desítky filmů, 1200 pořadů, velkou videohernu a hernu stolních her i slavné zahraniční hosty.

FF2013_posterProgram je určený nejen fanouškům fantastiky. „První víkend festivalu proběhne MatFyz Expo, což je zábavný program MFF Univerzity Karlovy, popularizující matematiku, fyziku a informatiku.  Dále nabídneme koncert německé steampunkové kapely Aeronautica spolu s kapelami BarbarPunk a Starfire. Po celou dobu festivalu bude probíhat venkovní sportovní a zábavný program,“ řekl Václav Pravda, ředitel Festivalu fantazie.

Největší česká herna (až 50 konzolí, 50 počítačů a 70 stolů pro stolní hry) nabídne volné hraní, výuku her, představení novinek i turnaje o hodnotné ceny. A všechny typy her – od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, hry miniatur, až po hry na hrdiny. Připravuje se desetidenní přednáškový program o videohrách včetně besed s osobnostmi herní scény.

Festival fantazie uvítá zahraniční hosty. Přiletí americký spisovatel Michael A. Stackpole, autor románů ze světů Star Wars, World of Warcraft, ale i vlastních sérií Věk objevů nebo Pevnost Drakonis.

„Fanoušci si oblíbili besedy se zahraničními herci, rádi se s nimi na památku vyfotografují, získají podpisy. Dočkají se herců Tonyho Amendoly ze Stargate SG-1 a Davida Nykla ze Stargate Atlantis, ze seriálu The Guild přiletí herec Sandeep Parikh, jednáme s dalšími,“ uvedl Václav Pravda.

Novinkami jsou programové linie věnované fenoménu Hra o trůny, steampunku, hře League of Legends, ale také seriálu My Little Pony. Svůj dvoudenní program připraví populární web videacesky.cz.

letak_harrypotterNovinky jsou ale i v organizaci – snazší nákup vstupenek v novém systému a další.
Vstupné lze zakoupit předem s výhodami (slevy, bohatší účastnické materiály, výběr a rezervace ubytování) nebo na místě. Sleva za zaplacení předem do 31. 5. je 20 %.

Ostatní programové linie a jejich přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky seriálů a filmů Harry Potter, Pán prstenů, Stargate, Star Trek, Star Wars, Červený trpaslík, Stmívání, ale i pro další.

Literární program a přednášky zaměřené na vědu a techniku nebo naopak historii jsou připravované ve spolupráci se spisovateli, výtvarníky, redaktory, odborníky a vědci.

Oblíbený taneční program, military pořady, pořady věnované rodince Simpsonových, pořady o Japonsku a celém Orientu a další témata vhodně doplňují fantastické světy.

Ve speciálním programu lze najít slavnostní zahájení s koncertem smyčcového kvarteta, Glee párty, Večer fantazie s vyhlášením výsledků cen Aeronautilus a křty knižních novinek, dále diskotéky, výstavu obrazů Jany Šouflové a mnoho dalšího.

Další informace o programu a organizaci naleznete na stránkách www.festivalfantazie.cz.

NightCon_letacek_small