Prolijte krev a otevřete brány do jiné dimenze

Mistr epické fantasy je zpět s temným thrillerem ze současnosti Krvavé brány. Německý bestsellerista Markus Heitz je tuzemským čtenářům znám především jako autor úspěšných epických fantasy ság Trpaslíci, Legendy alfů a Ulldart – Doba temnoty. Částí své tvorby se ale rovněž věnuje subžánru urban fantasy, který obohacuje o výrazné hororové prvky.

Heitz_Krvave_branySem spadají i u nás vydané romány Ritus a Sanctum, jejichž děj – zasazený do Francie, respektive Itálie – se střídavě odehrává v současnosti a v osmnáctém století. Oba tituly jsou v současnosti beznadějně vyprodané, což svědčí o nebývalém čtenářském zájmu o autorovu tvorbu.

Nakladatelství FANTOM Print proto přináší další titul, který bravurně osciluje na hraně paranormálního thrilleru a městské fantasy, přičemž mu opět nechybí pověstná – a v tomto případě i patričně prohnilá a červy prolezlá – třešnička na dortu v podobě děsivých a hrůzostrašných scén, které Heitz popisuje s bravurou sobě vlastní.

Pokud jste si mysleli, že realita kolem nás je nudná a šedivá, hrdinové Heitzova románu, šermířka Saskia a její přítel Will, vám toto tvrzení během mrknutí oka vyvrátí. Protože stačí jedno podivuhodné setkání s tajemným mužem a kolotoč děsivých a napínavých událostí se roztočí do nebývalých obrátek.

Saskia je nucena společně s Willem prchat před nelítostným nepřítelem – aby přežili, musí mladá dívka nalézt ve své minulosti, která sahá mnohem hlouběji, než by mohla tušit, klíč k celé záhadě. Saskia totiž není obyčejný člověk – ve skutečnosti v ní dřímají síly, které mohou probudit samotnou temnotu…

Smrtelně nebezpečná tajemství, razantní akce a zvláštní shledání. Nenechte si ujít nový bestseller Markuse Heitze!

Anotace:
„Nemůžeš každého zachránit,“ prohlásila vážně. „Možná ti teď připadá nesnesitelné, že jsi ho obětovala, ale věř mi, bylo to správné rozhodnutí.“
Stejně jako Will vede i Saskia, náruživá šermířka, úplně obyčejný život. To se změní v okamžiku, kdy v turnaji nastoupí proti tajemnému Maîtremu: ten jí rapírem způsobí hluboké řezné rány, které se brzy poté změní v cejch. Saskia netuší, že po ní její sok pátrá už po staletí – neboť v ní dřímá dar, který teď Maître hodlá využít pro své účely. Ovšem mladou ženu nikdo nepřipravil na její temný talent, a tak nechtěně rozráží dveře, které nikdy neměly být otevřeny.
Než Saskia pochopí, co se s ní děje, ocitá se společně s Willem na útěku před démonovými služebníky, kteří ji chtějí zneužít pro své vlastní zájmy. Oba mladí lidé musejí zapomenout na vše, co dosud považovali za skutečné, dobré a špatné, aby dokázali přežít – a dostává se jim právě tak nečekané jako neobvyklé pomoci…

Vydává: FANTOM Print
Překlad: Svatava Kretková
Vazba: brožovaná
Počet stran: 368

O autorovi:
markus-heitzMarkus Heitz
Narodil se v říjnu 1971 v Homburgu. Od roku 2002 je profesionálním spisovatelem. Patří k nejúspěšnějším autorům žánru fantasy v Německu. Poprvé se čtenářům představil v roce 2002 cyklem plným intrik, bojů a magie, nazvaným Ulldart – Doba temnoty (2002–2005). Také publikuje knihy z herního světa Shadowrun; prvním jeho románem na tomto poli se stal TAKC 3000 (2002). Kromě něj má zatím na kontě dalších osm. Ulldart sice přinesl Heitzovi uznání, ale mezi hvězdy německé fantasy ho katapultovala až čtyřdílná epická fantasy sága Trpaslíci (2003–2008), na níž navázal trilogií Legendy alfů (2009–2012). Kromě klasické podoby žánru se věnuje rovněž fantaskně-hororovým thrillerům, jako jsou např. Ritus (2006), Sanctum (2006) či právě Krvavé brány (2008).
V románu Ritus navštívíme Francii roku 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámý netvor, který bestiálně zabíjí muže,ženy i děti. Co je to za stvoření, které nedokáže zastavit žádný lovec? Přesto přese všechno se do Gévaudanu vypraví řada lidí: nájmených lovců i agentů Vatikánu, aby hru, která se tu rozehrála, využili ve svůj prospěch. Ve knize Sanctum se zase přeneseme do Říma, Věčného města, které ukrývá prastaré tajemství. Právě sem vedou stopy spiknutí, které se točí okolo nejposvátnější látky na zemi. Sanctum může způsobit zázraky – nebo přinést smrt.