Čarodějové, čarodějnice, čarodějčata v literatuře – 1. část – Mariketa

Poslední duben je v dnešní době známý pálením čarodějnic. Pojďme se podívat na několik zajímavých čarodějnic (a čaroděje), které se soudný člověk nebude pokoušet dostat na hranici a raději se jim velkým obloukem vyhne… nebo se bude pokoušet udržet sousedské vztahy na nejlepší úrovni. Seznamte se s čarodějným výběrem zajímavých postav dle Cukýny a Komety. Do užšího výběru se dostal pouze malý zlomek literárních postav, ale třeba zase za rok… pokud na nás některá dotyčná nesešle nějakou milou smrtelnou kletbu.

Čarodějnice to neměly jednoduché nikdy, v temných dobách se musely hodně rozhlížet, aby nenarazily na nějakého inkvizitora, ale klientela byla nenáročná. Na začátku třetího tisíciletí jim sice nehrozily hranice, ale dnešní zákazníci po nich zase chtěli nemožné ihned, zázraky do tří dnů, a berňák nekompromisně trval na placení daní v termínu.  (Blanka Jehlíková: Sabat. str. 5)

WitchZrcadlo, zrcadlo řekni mi…

Mariketa Očekávaná (autorka Kresley Cole)
Upozornění: obsahuje malé spoilery pro sérii V říši Lorů

Narodila se před třiadvaceti lety druidce Jillian a Warrenovi, čarodějovi-válečníkovi pochybné pověsti. Jako malá přišla o otce a vyrůstala s matkou na pobřeží Mexického zálivu. Když jí bylo dvanáct, přestěhovala se do New Orleans. Její matka zamířila na sabat do Evropy a už se nevrátila. Mariketa zůstala v péči čarodějnice Elianny. Ve čtrnácti se skamarádila s bouřlivým démonem Actonem. Později se jejich vztah přesunul do sexuální roviny, ale v devatenácti dostala Mariketa kopačky, protože se démon zakoukal do blonďaté nymfy.

Před jejím narozením bylo vyvěštěno, že bude Očekávaná, nejmocnější z Domu čarodějnic. Další proroctví vyjevilo, že potká Lora, který v ní pozná svou vyvolenou partnerku  a bude ji chtít schovat před světem, bránit a hájit se zuřivostí, jež nepřekonají ani kouzla. Z tohoto důvodu nosí sytě červený plášť, za pomoci kouzel maskuje svůj vzhled, tón hlasu a vůni.

Podporuje iluzi, že vypadá jako modrooká brunetka, ale ve skutečnosti je rudovláska se šedýma očima. Vlastní tetování na bedrech, piercing v pupíku, špičatá ouška a natolik bujné křivky, že by dokázaly dohnat  (jednoho specifického) Lykaje k šílenství. Disponuje i řádně prořízlou pusou a není upjatá.

Cole_Zavod_zivotVelmi se snaží vyhnout velkému hmyzu a výškám. Dělala školní roztleskávačku, protože měla potíže se studijním stipendiem.

Hraje poker o peníze a s oblibou se točí na kancelářských židlích. Sleduje telenovely, surfuje po internetu, falešně zpívá karaoke s valkýrou Regin a čarodějnicí Carrow u Kočičího mňouku. Nedá ani ránu bez svého ipodu. Jejím nejlepším kamarádem je vibrátor, protože od rozchodu s Actonem si nového přítele nenašla.

Má  schopnosti válečnice, léčitelky, kouzelnice, jasnovidky a zaklínačky, i když běžné čarodějnice disponují pouze dvěma nebo třemi. Její magická síla se zaměřuje na demolice. Neumí se vyléčit z kocoviny, ale pomáhá si čtyřmi ibuprofeny a předplacenou kouzelnickou hůlkou. Má slabost pro zrcadla a po odříkání kouzelného zaklínadla se ze skla vynoří mokrá ruka s jablkem. Mariketa zjišťuje, že ovládá zrcadlovou magii. Mariketa Očekávaná, královna (nejvyšší level u čarodějnic) Odrazů.

Přihlásila se do Kvapíku o talismany, nebezpečného závodu s účastníky z říše Lorů, aby všem dokázala, že na to má, přestože stále nedosáhla nesmrtelnosti. Bohužel nemohla tušit, že ji společně se dvěma démony a třemi elfy uvězní v zapomenuté hrobce jeden umíněný Lykaj.

Hlavní hrdinka v Závodě o život.