Nové knihy za březen 2013 v angličtině

Na knižní trh anglicky psaných knih tak doputovalo za měsíc březen na 60 nových titulů z žánru paranormální fantastiky. S Axií vám přinášíme nejen výběr těch nejzajímavějších z nich, ale i přehled toho, které březnové zahraniční novinky můžeme očekávat také v českém vydání.

 

Novinky

 

 

Anne Bishop: Written In Red

Úvod do nového urban fantasy světa v podání americké spisovatelky Anne Bishopové, autorky série Černé drahokamy.
Meg Corbynová dokáže vidět budoucnost pokaždé, když si poraní kůži. Jde o dar i prokletí, díky kterému je zadržována proti své vůli vládním Kontrolorem. Alespoň tedy do chvíle než se jí podaří uniknout. Jediný bezpečný úkryt pro ni teď představuje obchodní čtvrť ovládaná Jinými – upíry, vlkodlaky a dalšími bytostmi, jejichž nic netušící kořist představují už po velmi dlouhou dobu lidé.
Simon Wolfgard není příliš ochotný vyhovět neznámé nově příchozí při žádosti o práci. Cítí, že Meg skrývá tajemnství a není obyčejným člověkem, za jakého se vydává. Nakonec se přesvědčit nechá, ale velmi brzy musí čelit rozhodnutí, jestli někdo takový jako Meg stojí za ochranu a nevyhnutelný boj mezi lidmi a Jinými.

Vyšlo 5.3, GR

 

Dana Cameron: Seven Kinds of Hell

První díl nové urban fantasy série Fangborn.
Archeoložka Zoe Millerová utíkala před svým tajemstvím celý život. Únos jejího bratrance však všechno změní a Zoe je přinucena odhalit svou pravou podstatu. Ani její nejbližší přátelé nikdy neměli tušení, že Zoe patří mezi vlkodlaky a fangborny – tajné společenství vlkodlaků, upírů a věštců, kteří bojují prastarou válku proti zlu. Pro záchranu příbuzného bude muset Zoe obnovit kontakty se ztracenou rodinou a využít naplno své nadpřirozené schopnosti při střetu s nebezpečným nepřítelem. Ocitne se tak až na hranici možností tváří v tvář hrozivému artefaktu, který může přinést zkázu celému lidstvu.

Vyšlo 12.3, GR

 

Shannon Messenger: Let the Sky Fall

První díl nové YA série s hlavními hrdiny sylfy
Sedmnáctiletý Vane Weston nemá nejmenší tušení, jak přežil tornád pátého stupně, které zabilo jeho rodiče. Stejně tak nemá nejmenší představu, kdo může být krásná, tmavovlasá dívka zjevující se mu od té doby ve snech. Může být skutečná?
Sedmnáctiletá Audra je sylfa, vzdušný elementál. Prochází se ve větru, rozumí jeho písním, a dokonce mu umí poručit a proměnit ve zbraň. Zároveň patří k ochráncům a jako taková přísahala udržet Vanea v bezepčí za každou cenu. I kdyby při tom měla obětovat svůj život.
Poté co se jim na stopu dostane vrah obou jejich rodin, Audra musí odhalit svoji existenci a zároveň pomoci Vaneovi uvědomit si, kdo doopravdy je a jakou silou vládne. Odemčení jeho vzpomínek se však neobejde bez následků.

Vyšlo 5.3, GR

 

Julianna Scott: The Holders 

Úvod do YA fantasy série.
Sedmnáctiletá Becca strávila celý život ochraňováním bratra – před čímkoliv. Odchodem otce i zástupem tak zvaných odborníků, kteří tvrdili, že kvůli hlasům, co její bráška slýchá, o něj musí být postaráno, nejlépe v uzavřené nemonici s velkou laboratoří. Se stejnými pochybnostmi Becca vnímá i dva nové žadatele. Jenže tito lidé nějakým záhadným způsobem toho ví až neuvěřitelně moc o bratrovi, rodině i Becce samotné. Přestože u ní skepse přetrvává, dívka se rozhodne udělat, co pokládá za nejlepší, a souhlasí s tím, že si nechá pomoci.
Věci se okamžitě dávají do pohybu a před Beccou se rozprostře nový život. Kousek po kousku začíná odhalovat tajemství svého rodinného dědictví i tajemné rasy Nositelů. Poznává Alexe, zamiluje se do něj, ale její osud zdá se leží někde jinde. Našla bratrovi místo, kam patří, ale ona se sama stojí teprve na počátku dlouhé cesty za poznáním.

Vyšlo 5.3, GR

 

Pokračování sérií

 

 

Amanda Bonilla: Crave the Darkness

Třetí díl urban fantasy Shaede Assasin zasazené do Seattlu obývaného shaedy a lyhtany.
Darian to nemá snadné. Kvůli své nově nabyté moci je pro národ Shadeů nepostradatelná, ale její milenec Taylor z nebezpečných misí, na které se Darian stále častěji vydává, pomalu šílí. Darian chce vztah s ním zachránit, ale v cestě jim stojí Anya – první Shaedka, které se za celá staletí podařilo otěhotnět. Nijak nepomáhá ani fakt, že s Darian jsou od prvního okamžiku sokyně a vzájemně k sobě necítí nic než zášť. Ale když je zřejmé, že někdo – či něco – se snaží nastávající matku zabít, Darian musí odstrčit stranou veškerý svůj odpor k Anye, ochránit ji a pokusit se dopadnout zabijáka. Jak objevuje další a další zákoutí Anyiny minulosti, objevuje Darian stále nová tajemství – a spojení mezi Tylerem a najatým zabijákem.

Vyšlo 5.3, GR, recenze na první díl

 

Kristina Douglas: Rebel

Čtvrté pokračování paranormální série ze světa na pokraji války mezi padlými anděly a nemilosrdnými démony.
Cain, anděl stranící se svých padlých soukmenovců, žije podle svých vlastních pravidel. Nyní se jeho zrak obrátil na vědmu Marthu. Ta nemá o rebelujícího anděla pražádný zájem, zvláště když ví, že ho pohánějí skryté vedlejší úmysly. Ale když se tajuplná bytost pokusí Marthu zabít, obrací se vědma s prosbou o pomoc právě na Caina. Oba to k sobě táhne a nic jim neulehčuje skutečnosti, že společnost Padlých stojí na hraně svého zániku.

Vyšlo 26.3, GR

 

 

Jennifer Estep: Deadly Sting

Osmé pokračování série Elemental Assassin o nájemné vražedkyni a elementálce ovládající led a kámen Gin Bianco přezdívané Pavouk.
Rudá je bez diskuzí moje barva. Aby nebyla, při mé práci ji nakonec na sobě mám docela dost.
Většina lidí se krve štítí, ale pro nájemného vraha jako jsem já jde jen o součást práce. Přesto by někdy bylo fajn mít od ní chvíli pokoj, zvlášť když mám navštívit největší společenskou akci léta v jednom ashlandském muzeu umění.
Přirozeně se to neobejde bez problémů a když do muzea vtrhnou zloději a vyhrožují smrtí každému okolo, nezbývá mi nic jiného než ukázat těmhle zlým hochům, že rudé šaty nenosím jen tak bez důvodně.

Vyšlo 26.3, GR, recenze na první díl

 

Jeaniene Frost: Twice Tempted

Druhý díl série Night princ, spin-offu k Nočním lovcům.
Leila přišla Vladovým nedopatřením o své schopnosti a nyní netuší, co si pro ni budoucnost připravila. Jako by toho nebylo dost, její milenec Vlad se jí každým dnem odcizuje. Leila touží jen po tom, aby si tajuplný pohledný upír konečně přiznal, že ji miluje. Okolnosti ovšem Leilu zavedou zpátky do cirkusu, kde zjišťuje, že se ocitla v hledáčku vraha. Brzy se Leila musí rozhodnout, komu může věřit – vášnivému upírovi, který v ní probouzí ty nejpalčivější touhy, nebo trýzněnému rytíři, který touží být více než jen přítelem? Nebezpečí se blíží mílovými kroky a jediná chyba může Leilu navěky zatratit.

Vyšlo 26.3, GR, recenze na první díl

 

 

Katie Reus: Mating Instinct

Po celá staletí se mocný lupinský kožoměnec Jayce Kazan stranil lidí. Až jednoho dne potkal Kat Saburovovou – a zcela ho pohltila touha ji chránit. Jayce si plnými doušky užívá vášeň, jež ho ke Kat poutá, odmítá z ní ovšem udělat svou právoplatnou družku – a to zapříčiní konec jejich vztahu.
O rok později je Kat násilně proměněna v kožoměnku a ocitá se na prahu smrti. Jayce, rozzuřený skutečností, že se s žádostí o proměnu neobrátila na něj, je odhodlán jí dokázat, že na něj se může vždy spolehnout. Ale nově proměněná kožoměnka je změnami ve svém životě traumatizovaná a ovládá ji strach, že dokud neovládne svého vlka, ohrozí své milované.
A zatímco se Jayce snaží získat zpátky Katinu důvěru, lupin, který ji téměř zabil, se vrací, aby dokončil, co započal.

Vyšlo 5.3, GR, recenze na první díl

 

Rachel Vincent: With All My Soul

Sedmé pokračování série Soul Screamers o mladé banshee Kaylee Cavanaughové, která dokáže vycítit blízkost smrti. Tu svou ovšem vycítit nedokázala.
Kaylee je banshee, její křik oznamuje, že někdo zemře. Její snaha zachránit své spolužačky před mocí inkuba ji stála život. Nyní se coby nemrtvá vrací do školy a snaží se zahladit stopy po své vlastní smrti. Jak brzy zjistí, bude to její nejmenší problém. V městě se objevila ztělesnění hříchů Chamtivost, Závist a Marnivost. Kaylee je musí obrátit proti sobě, aby zachránila své přátele a jednou pro vždy ukončila věčnou válku. Pak ale pozná Hněv a pochopí, že více než kdy jindy balancuje na hraně mezi životem a věčným zatracením. A když ji válka stojí jednoho z jejích nejbližších, Kaylee pochopí, že nemůže zachránit všechny, aniž by riskovala, že ztratí vše, co má…

Vyšlo 26.3, GR

 

Pokračování sérií vydávaných v ČR

  • Lee Carroll: The Shape Stealer(Černá labuť vzlétá #3) – sérii vydává Motto
  • Cassandra Clare: Clockwork Princess (Infernal Devices #3) –  k vydání chystá Knižní klub
  • Patricia Briggs: Frost Burned (Mercy Thompson #7) – sérii vydává Fantom Print
  • Justin Gustainis: Play With Fire & Midnight at the Oasis(Quincey Morris #4) – sérii vydává Polaris
  • Shelly Laurenston: Wolf with Benefits(Pride #8) – sérii vydávaly Levné knihy
  • Rob Thurman: Slashback (Kal Leandros #8) – sérii vydává Fantom Print
  • Danielle Trussoni: Angelopolis(Angelologie #2) – vydává Knižní klub
  • Nalini Singh: Wild Invitation (Psy/Changeling novella) – sérii k vydání chystá Fantom Print
  • L.J. Smith: The Temptation (Tajný kruh #6) – sérii vydává CooBoo
  • J.R. Ward: Lover At Last (Bratrstvo černé dýky #11) – sérii vydává Baronet