Knihy na poslední duben

Podle předpovědi letos počasí neskutečně zklamalo. S trochou štěstí se teploty doškrábou na patnáct stupňů a nebude nic padat z nebe. Podmínky spíše vhodné pro nohy v teple než koukání do hučících plamenů. Komu by se chtělo venku čekat na půlnoc, aby mohlo dojít k té správné oslavě, protože první máj lásky čas, ale příkopy jsou hluboké, chodníky studené a pole plné prvních květů alergiky milované řepky. Ideální čas užít příjemného volna a vytáhnout knížku. Když už má být to pálení čarodějnic, tak ať se jedná o něco tematického.

Christine Feehan: série Sestry Drakeovy

Sedmý syn sedmého syna se stane čarodějem. V tomhle případě sedmá dcera sedmé dcery. Ženy v rodině Drakeových mají magický talent, ale jen ta sedmá vládne všemi dary a musí na svět přivést sedm dcer, aby naplnila svůj osud. V malém městečku Mořský ráj v Kalifornii se nachází domov sedmi neobvyklých žen. Nejstarší Sára, spisovatelka Kate, bioložka Adéla, lékařka Lea, modelka Helena, zpěvačka Jůlie a nezvladatelný benjamínek Ela se s dospělostí rozletěly do světa, ale osud a láska je táhnou zpět domů. Na první pohled vypadají jako běžné obyvatelky maloměsta, ale na ten druhý se v jejich blízkosti dějí neobvyklé věci. Pro všechny případy se snaží udržovat vřelé vztahy s místním představitelem zákona, šerifem Harringtonem, který by se v rámci vlastní bezpečnosti měl častěji držet diplomacie a nezkoušet praktiky jeskynního muže.
Série oplývá úžasnou ukázkou rodinné dynamiky, již dal poněkud na frak český překlad. Nechybí nadpřirozené potíže, ruská mafie, Interpol, přitažliví tajní agenti i odhodlaní čarodějové.
Pokud toužíte zjistit, proč je Adéla persona non grata v Rusku, koho nesnáší milá a něžná Lea, jestli Helena promění Harringtona v žábu, tak směle otevřete první stránku a pusťte se do čtení.
Carodejka

Blanka Jehlíková: série Čarodějka

V Praze na Starém Městě žije Johana Králová, povoláním čarodějnice. Lidé ji považují za podvodnici, šarlatánku nebo blázna, ale pouze pár z nich zjistilo, že Johana je skutečná čarodějnice. Dokáže obelstít italskou mafii, vypátrat vraha, vyléčit alkoholismus, vytrestat zloděje nebo pomoci u zkoušek na vysoké škole. Jedná se o klasickou čarodějku s křišťálovou koulí, sbírkou bylinek, skřítkem hospodáříčkem a divnou pracovní náplní.
Pokud toužíte začít od povinných (neakčních) magických základů, tak paní Johana Králová bude jednoznačná volba.

 

 

Butcher_Masky_smrtiJim Butcher: série Harry Dresden

Čarodějnému řemeslu se nevěnují jen ženy, i když spousta mužů je ochotna přísahat, že nezná větší čarodějnici, než je jejich manželka nebo tchýně. V magické branži se občas objeví i muž. Jedním z nich je jediný praktikující profesionální čaroděj v Chicagu Harry Blackstone Copperfield Dresden. Většinu času řeší jako soukromý detektiv ndpřirozené zločiny a konzultuje pro místní policejní složky. Harry možná vypadá jako naprostý samotář, ale nic ho nemotivuje více než dáma v potížích.

Ne. To opravdu nejsou všechny knihy o čarodějkách a čarodějích. Je jich mnohem víc, ale autorka tohoto článku konečně vyměnila pytlík u vysavače a  může se připravit k odletu za ostatními redakčními čarodějkami. Kdo dneska kromě filmové Saxany a konzervativního Brita Harryho užívá létající kostě?