Upírské filmy roku 2013

Na Dětech noci jsme vám přinesli přehled filmů chystaných podle literárních předloh z žánru paranormální fantastiky. Nyní se podívejme na výběr filmů, jejichž premiéra je naplánovaná na tento rok a v nichž hrají větší či menší roli upíři.

O chystané filmové adaptaci Města z kostí vědí snad už všichni fanoušci žánru, proto se pojďme podívat na další chystané upírské filmy.

 

STYRIA
Ocitneme se v Maďarsku roku 1989. Lara cestuje se svým otcem do maďarského městečka Styria. Zatímco na blízkém zámku její otec restaurátor ošetřuje malby, Lara se stane svědkem automobilové nehody. Jedinou přeživší je krásná a tajemná dívka Carmilla, která se s Larou zpřátelí. Postupně se jejich vztah prohloubí. Pak ale v okolí začnou umírat zvířata a mladé ženy dostávají záchvaty šílenství. Když je několik z nich nalezeno mrtvých, začne se Lara ptát, zda za vším stojí Carmilla, či se v městečku ukrývá temné tajemství.
Film vznikl v koprodukci USA-Maďarsko.
IMDb

 

VAMP U 
Wayne Gretzky je upír, který nedokáže prodloužit své řezáky, a to od chvíle, kdy před třemi sty lety nešťastnou náhodou zabil svou lásku Mary Lipinskou. Nyní učí na univerzitě dějiny – kdo jiný je k tomu nejlepší, než ten, kdo všechny zajímavé mezníky dějin sám zažil? Snaží se zapomenout na svou bolest a daří se mu to, dokud v novém semestru nenastoupí do jeho kurzu Chris Kellerová, která jako by z oka vypadla zesnulé Mary. Oba propadnou vzájemné přitažlivosti a jedné noci Wayne přemění Chris v upírku. Její touha po krvi se ovšem vymkne kontrole a brzy přibývá mrtvých.
Hororová komedie si svou premiéru odbyla 5. března.
IMDb


INNOCENCE
Své filmové adaptace se letos dočká román Innocence (Nevinnost) autorky Jane Mendelsohnové, který vyšel v originále roku 2000. Vypráví příběh čtrnáctileté dívky jménem Beckett Warnerová, která žije se svým ovdovělým otcem v New Yorku. Ve škole je poměrně outsiderem a snaží se jen přežít další den. Brzy zjistí, že se na její škole schází skupina upírů.
IMDb

 

FOREVER 16
Šestnáctiletá Raven Highgateová není obyčejná dospívající dívka. Je upírkou, která právě nastoupila na novou střední školu ve snaze ukrýt zde svou pravou identitu. Místní policistka ovšem zjistí, kdo Raven ve skutečnosti je, a nabídne jí, že ji představí dalším jejího druhu – výměnou za pomoc s chycením maniaka vraždícího na místní škole. Raven musí přijmout, otázkou je, co vše ji to bude stát.
Premiéra kanadského televizního filmu je naplánovaná na 1. červen.
IMDb

 

Only LoversONLY LOVERS LEFT ALIVE
Romantický příběh dvou odloučených a opětovně se shledajících milenců, jejichž lásky překonala staletí.
Adam je upírem, který se v současnosti živí jako undergroundový hudebník. Po staletích života je unaven směrem, jakým se lidstvo odebírá, a jediným pozitivem jeho života je návrat ztracené lásky Evy. Jejich vztah je ovšem podroben zkoušce, kterou pro ně představuje Evina divoká a nespoutaná sestra Ava.
V jedné z hlavních rolí se představí Mia Wasikowska, kterou můžete znát z Burtonovy adaptace Alenky v říši divů či z nejnovějšího filmového zpracování Jany Eyrové, a Tom Hiddleston, jenž propůjčil tvář Lokimu v Thorovi a Avengers.
Premiéra filmu Jima Jarmusche je plánována na začátek prosince 2013.
IMDb

 

LAST VOYAGE OF DEMETER
Příběh posádky obchodní lodi Demeter, která vyrazila z Transylvanie do Anglie s rakví Draculy na palubě. Do přístavu v Anglii loď ovšem dorazila prázdná.
V hlavní roli se má představit Viggo Mortensen. Film je momentálně v pre-produkci, a ačkoli je jeho premiéra plánovaná na tento rok, natáčení zatím nezačalo, proto je pravděpodobné, že se snímku dočkáme až v následujícím roce.
IMDb